نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

برزيل كه با عنوان رسمي جمهوري فدرال برزيل شناخته مي شود بزرگترين كشوردر آمريكاي جنوبي و آمريكاي لاتين است. با وسعتي معادل 8.5 ميليون متر مربع (3.2 ميليون مايل مربع) و با جمعيتي بيش از 208 ميليون نفر، برزيل پنجمين كشور بزرگ جهان از لحاظ وسعت و هم چنين داراي پنجمين رتبه در دنيا از لحاظ جمعيت است.

برزيل با همه كشورهاي آمريكاي جنوبي به جز شيلي و اكوادور مرز مشترك دارد. پايتخت آن شهر برزيليا و پرجمعيت ترين شهر آن سائوپائولو است. جمهوري فدرال برزيل از اتحاد 26 ايالات، منطقه مدرال و ۵۵۷۰ شهرداري محلي تشكيل شده است.

برزيل بزرگترين كشور با زبان رسمي پرتغالي است و در قاره آمريكا تنها كشور پرتغالي زبان به شمار مي آيد. همچنين برزيل يكي از كشورهايي است كه تنوع قومي و چند فرهنگي در آن زياد است و مي توان مهاجرت هاي فراوان از سراسر دنيا در طي بيش از يك قرن عامل ايجاد اين تفاوت ها دانست.

وجود اقيانوس اطلس در شرق اين كشور، خط ساحلي اي معادل 7491 كيلومتر (4655 مايل) ايجاد كرده است و برزيل مساحتي معادل 47.3 درصد از كل آمريكاي جنوبي را تشكيل مي دهد.

در حوضه رودخانه آمازون، جنگل استوايي گسترده اي قرار دارد كه حيات وحش متنوع، انواع سيستم هاي زيست محيطي، منابع طبيعي وسيع و گونه هاي حفاظت شده فراواني را در بر مي گيرد.

اين ميراث محيطي منحصربفرد، برزيل را به يكي از متنوع ترين كشورها تبديل كرده و در زمينه جنگل زدايي و حفاظت از محيط زيست در سطح جهاني مورد توجه ويژه اي قرار داده است.

برزيل پيش از به خشكي نشستن كشتي «پدرو آلواز كابرال» در سال 1500 ميلادي، محل زندگي قوم ها و قبيله هاي بيشماري بود. آلوارز پس از كشف اين منطقه مدعي مالكيت آن از طرف امپراطوري پرتغال شد. اين كشور تا سال 1808 مستعمره پرتغال بود ولي در اين سال پايتخت امپراطوري از ليسبون به ريودوژانيرو تغيير يافت و برزيل به نوعي از استعمار خارج شد.

ترجمه: مهسا ظفرخواه

منبع:
http://gooyadaily.com/entertainment/interesting-facts-about-brazil-you-did-not-know.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.