نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

به دنبال ۶ سال تلاش آسمان خراش افقي و منحصر به فرد كشور چين كه بر روي چهار آسمان خراش ديگر ساخته شده، در آستانه تكميل است.

به گزارش مهر به نقل از نيواطلس، اين آسمان خراش كه Raffles City Chongqing نام گرفته، توسط شركت كاپبتال لند ساخته شده و يك دستاورد مهندسي شگفت آور محسوب مي شود.

اين آسمان خراش افقي متشكل از هشت برج در هم تنيده و مجموعه اي از پل هاي هوايي براي متصل كردن آسمان خراش هاي مذكور به يكديگر است. در حال حاضر تلاش ها براي تكميل نماي بيروني اين آسمان خراش ادامه دارد و قرار است مراسم افتتاحيه اين آسمان خراش در نيمه دوم سال ۲۰۱۹ برگزار شده و استفاده از آن به طور رسمي آغاز شود.

طراحي اين آسمان خراش الهام گرفته از كشتي ها و قايق هاي تجاري چين است كه طي قرون متمادي براي تجارت در درياها و اقيانوس ها در حركت بوده و در رودهاي شلوغي كه از درون شهرها عبور مي كردند با طناب به يكديگر متصل مي شدند.

مجموع مساحت اين آسمان خراش افقي ۸۱۷ هزار متر مربع بوده و ستون هاي مستحكم ۳۵۰ متري از شاكله آن محافظت مي كند. طول اين آسمان خراش ۳۰۰ متر بوده و ۳۰۰۰ صفحه شيشه اي در ۵۰۰۰ صفحه آلومينيومي در توليد آن به كار رفته است.

بخشي از قسمت هاي اين آسمان خراش افقي بر روي زمين ساخته شده و با جرثقيل به بالا منتقل شده و بخش هايي از آن هم از همان ابتدا بر روي آسمان خراش هاي عمودي برپا شده است. دو استخر، يك گالري هنري، باغ هاي بزرگ همراه با درخت، رستوران، يك نقطه ديد، مراكز خريد، بخش هاي اداري و مسكوني و غيره براي اين آسمان خراش استثنايي در نظر گرفته شده است.

منبع:
https://www.sarpoosh.com/interesting/attractive-news/attractive-news971201765.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.