نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

جذابيت‌هاي گردشگري مالزي اين كشور را به گونه‌اي چشمگير از ساير كشورها متمايز مي‌كند؛ از جنگل‌هاي باراني گرفته تا زندگي پرتپش كلان شهري. مالزي امسال مهمان ويژه آي‌تي‌بي، نمايشگاه بين‌المللي گردشگري برلين است.

⭕️ كوالالامپور بزرگترين شهر مالزي

حدود ۶ / ۱ميليون نفر از ملت‌ها و تبارهاي گوناگون در كوالالامپور يا به عبارتي KL (در گويش عاميانه) زندگي مي‌كنند. اين كلانشهر كه در غرب مالزي واقع است، آيينه تمام‌نماي تضاد و تنوع‌ در اين كشور است. دركنار برج‌ها و ساختمان‌هاي مدرن اين شهر، معابد هندو، مساجد و كليساها در كنار يكديگر و گاه در يك خيابان خودنمايي مي‌كنند.

⭕️ بلندترين برج دوقلو دنيا

برج‌هاي دوقلو پتروناس كولالامپور با ارتفاع ۴۵۲ متر و ۸۸ طبقه، كه يك بناي منحصر به‌فرد در مالزي محسوب مي‌شود، جذاب‌ترين مكان عكاسي براي گردشگران است. اين دو آسمانخراش به وسيله يك پل هوايي در ۴۱مين طبقه به هم متصل مي شوند و در ۸۶مين طبقه نيز سكويي براي تماشاي شهر وجود دارد. اين دو برج در مكاني ساخته شده اند كه در گذشته محل برگزاري مسابقات اسب‌دواني بود.

⭕️ بازگشت به روزگار پيشين ملاكا

شهر ساحلي ملاكا، واقع در غرب مالزي، در سال ۲۰۰۸ به فهرست ميراث فرهنگي جهاني يونسكو پيوست. بناي سرخ رنگ "Stadthuys" كه از دوران استعمار هلند به جا مانده، در سال ۱۶۵۰ ساخته شده است. اين بناي كه كهن ترين بناي ساخته شده توسط هلندي‌ها در جنوب آسياست، در گذشته محل سكونت فرمانداران و افسران هلندي بود و امروزه محل موزه تاريخ و قوم نگاري مالزي نيز هست.

⭕️ فصل چاي

مزارع عظيم چاي كمرون هايلندز در ارتفاع ۲هزار متري قرار گرفته‌اند. در دوران استعمار بريتانيا اين منطقه به دليل آب و هواي مطبوع و دلنشين، مكاني محبوب و مناسب براي استراحت به شمار مي‌رفت. در اين‌جا در كنار كشت چاي، بيش از هر چيز محصولاتي مانند توت فرنگي، مارچوبه و سبزي‌هاي برگي كشت مي‌شوند. سفر با اتوبوس از كوالالامپور تا كمرون هايلندز، حدودا سه ساعت و نيم طول مي‌كشد.

⭕️ جزيره پنانگ

جزيره پنانگ در مالزي با مركزيت ايالتي به همين نام كه در اين جزيره واقع شده و جرج تاون نام دارد، يكي از نقاطي است كه جاذبه‌هاي فرهنگي زيادي براي عرضه دارد. هسته قديمي شهر به همراه ملاكا در جنوب مالزي در سال ۲۰۰۸ از سوي يونسكو به عنوان ميراث جهاني ثبت شد. كليساها، مساجد و معابد زيادي در اين جزيره خودنمايي مي‌كنند. افزون بر اين مزرعه‌هاي پروانه و باغ‌هاي سبزيجات بينندگان زيادي را به سوي خود مي‌كشند.

⭕️ هنر خياباني

ايالت پنانگ و مركز آن جرج تاون در سال‌هاي اخير براي ديوارنگارهاي منحصر به فرد خياباني‌شان شهرت جهاني يافته‌اند. محبوب‌ترين اين نقاشي‌ها، آثار سه بعدي و تعاملي ارنست زاخارويچ، هنرمند اهل ليتواني است كه براي جشنواره جرج تاون در ۲۰۱۲ خلق كرده است. اين آثار امروزه با كمك اينستاگرام در سراسر جهان شناخته شده‌اند.

⭕️ غذاي لذيذ ملي مالزي

نمي‌توان در مالزي بود و از خوردن ناسي لماك صرفنظر كرد. ناسي لماك غذايي ست كه خوردن آن همه وقت و همه جا ممكن است و به ويژه نزد مردم مالزي هنگام صرف صبحانه بسيار محبوب است. اين غذا با برنج، شير نارگيل و برگ پاندان پخته مي‌شود و با ترشي و بادام زميني بو داده، تخم مرغ، نوعي ماهي و سس فلفل قرمز صرف مي‌شود. سرپايي نيز مي‌توان اين خوراك را پيچيده در برگ موز خريد و خورد.

⭕️ جنگل‌هاي عجيب برونئو با حيوانات گوناگون و عجيب و غريب

بورنئو سومين جزيره بزرگ جهان است. اين جزيره ميان سه كشور مالزي، اندونزي و برونئي تقسيم شده است. دو ايالت ساراواك و صباح بخش متعلق به مالزي را تشكيل مي‌دهند. پارك ملي گونوگ مولو، واقع در ايالت ساراواك، در سال ۲۰۰۰ به عنوان ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيد. بزرگترين جنگل‌هاي باراني باقي‌مانده در جنوب شرقي آسيا در اين بخش روي خط استوا قرار گرفته‌اند؛ بهشتي طبيعي با حيوانات نادر و كمياب و عجيب و غريب.

⭕️ اورانگوتان‌هاي بورنئويي

جنگل‌هاي باراني بورنئو زيستگاه بيش از صدهزار اورانگوتان وحشي است. اين زيستگاه با قطع بي‌رويه درختان در معرض تهديد است. در مركز توانبخشي سيپلوك، واقع در ايالت صباح، مي‌توان شاهد بازگشت حيواناتي به طبيعت بود كه غيرقانوني شكار شده‌اند. نكته جالب اينكه "Orang" به معناي انسان و "Utan" به معناي جنگل است.

⭕️ مجمع الجزاير لنكاوي با ۹۹ جزيره

مجمع الجزاير لنكاوي با ۹۹ جزيره يكي ازمحبوب‌ترين مقاصد گردشگران در كشورهاي آسيايي است. تماشاي جنگل‌ها از روي پل هوايي لنكاوي Sky-Bridge، در ارتفاع ۷۰۰ متري زمين، نفس را در سينه حبس مي‌كند. راه سريع‌تر طي كردن كوه مات سينكانگ Mount Mat Cincang كه دومين كوه مرتفع لنكاوي به شمار مي‌آيد، استفاده از تله كابين است. هواي هميشه گرم اين مجمع الجزايره، با دماي ۳۰ درجه، مقصد محبوب گردشگران اهل شناست.

منبع:
https://www.dw.com/fa-ir/world/g-47817162
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.