نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

بر اساس شاخص رفاه لگاتوم در سال ۲۰۱۷

10. پرتغال

شايد اقتصاد كشور پرتغال در كشاكش باشد اما در زمينه محيط زيست، دسترسي به آموزش و بردباري در مقايسه با ساير كشورها با سرانه توليد ناخالص داخلي مشابه، نسبتاً عملكرد خوبي داشته است.

9. بلژيك

بلژيك مقام چهارم را در گزارش شكاف جنسيتي بدست آورد و بالاتر از ليتواني قرار گرفت و طبق گزارش شاخص اجتماعي در مقايسه با بسياري از كشورهاي ديگر با سرانه توليد ناخالص داخلي مشابه، از لحاظ تامين مسكن مقرون به صرفه جايگاه بهتري كسب كرد.

8. فنلاند

شايد فنلاند خودش را كشوري اسكانديناويايي نخواند اما مطمئناً همپاي همسايه هاي شمال اروپايي خود در رتبه هشتم قرار دارد. در سال 2016 فنلاند در شاخص پيشرفت اجتماعي بالاترين رتبه را به خود اختصاص داد و در زمينه سلامت و امنيت امتياز بالايي گرفت.

7. هلند

كشور هلند در شاخص پيشرفت اجتماعي بهترين عملكرد را داشت و در مقايسه با ساير كشورها با سرانه توليد ناخالص داخلي مشابه مانند دانمارك، فنلاند و انگلستان جايگاه هشتم را بدست آورد. امتياز كلي اين كشور در زمينه بردباري، نمره ۷ است.

6. اوروگوئه

اوروگوئه در داشتن قوانين ليبرال سابقه دار است و از جمله اين قوانين به آزاد بودن گياه ماري جوآنا در اين كشور مي توان اشاره كرد. اوروگوئه تنها كشور آمريكاي جنوبي به شمار مي آيد كه در ليست بردبارترين كشورها در بين ۱۰ رتبه برتر قرار گرفته است. شايان ذكر است كه ساير كشورهاي آمريكاي جنوبي حتي در بين ۲۰ كشور اول اين ليست هم نيستند.

5. ايرلند

كشور ايرلند، انگلستان را با گرفتن رتبه پنجم در بين ۱۰ جايگاه برتر از لحاظ آزادي هاي فردي، شكست داد اما بريتانيا با رتبه پانزدهم هم در جايگاه خوبي قرار دارد.

4. ايسلند

كشور ايسلند در ليست ليبرال ترين ملت هاي روي كره زمين رتبه بالايي را بدست آورد. اين كشور جمعيت كمي معادل 330000 نفر دارد اما با داشتن كمترين اختلاف در درآمد براي هر دو جنس، نزديكترين جايگاه را در رسيدن به برابري جنسيتي دارد. هم چنين اين كشور يكي از سازگارترين كشورها با محيط زيست است و تقريباً ۸۵ درصد انرژي مصرفي آن از منابع تجديد پذير بدست مي آيد.

3. نيوزلند

كشور نيوزلند كه در رتبه سوم از لحاظ آزادي هاي فردي قرار دارد در سال 2016 بالاترين جايگاه را در جدول شاخص رفاه لگاتوم بدست آورد كه عواملي مانند تحصيلات و محيط كاري هم در آن مد نظر قرار مي گيرند.

2. كانادا

كشور كانادا در جايگاه دوم اين ليست قرار دارد كه رهبر ليبرال و جوان آن، جاستين ترودو، مورد غبطه پيشروان ناراضي در انگلستان است و اكنون در سمت ديگر اقيانوس اطلس هم همين غبطه نسبت به كشور كانادا احساس مي شود. نوامبر سال گذشته پس از پيروزي دونالد ترامپ در انتخابات آمريكا وب سايت مهاجرتي كشور كانادا به دليل هجوم كاربران با مشكل مواجه شد.

1. لوكزامبورگ

كشور لوكزامبورگ كه يكي از اعضاي موسس اتحاديه اروپا است و مقر ديوان دادگستري اروپا در آن قرار دارد در نمودارهاي آزادي، بالاترين جايگاه را بدست آورده است. اين كشور يكي از كوچكترين كشورهاي سلطنتي در اروپا بوده و جمعيت آن كمي بيشتر از نيم ميليون است.

ترجمه: مهسا ظفرخواه

منبع:
http://modernclassics.info/Most_Tolerant%20_Countries/tolerant-country-1.html
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.