نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

تا به حال به صرف غذاي خود ۵ متر زير سطح دريا فكر كرده ايد؟ احتمالاً چنين فكري در ذهن خود داشته ايد. اما مطمئناً انتظار تجربه چنين ايده اي را در مالديو داشته ايد و نه در سفر به اروپا.

با اين حال، دوره زمانه عوض شده است و همين هفته پيش رستوران «آندر» كه اولين رستوران اروپايي در زير آب و بزرگترين رستوران از نوع خود در جهان است، در جنوب نروژ افتتاح شد. اين رستوران در كمتر از دو هفته ۷۰۰۰ درخواست رزرو دريافت كرده است. اگر شما ميزي را امروز رزرو نماييد اولين جاي خالي ۸ سپتامبر است. سر آشپز جوان و با استعداد اين رستوران با ظرفيت ۴۰ تايي و شگفت انگيز، نيكولاي اليسگارد است و جاي تعجب نيست كه اين رستوران تا عمق ۵ متري در درياي شمال پيش مي رود و به بدنه يك كشتي غرق شده و وارونه در دريا شباهت دارد. اين مكان نهايت جايي است كه طراحي و شكم گردي با هم تلاقي مي كنند.

اين رستوران با ساختار بتني اش كه ۳۴ متر طول دارد و با استحكام و سادگي، نماد آرامش و سكون دنياي زيرين موج هاي دريا است. صاحبان اين رستوران قول داده اند كه با رفتن به رستوران «آندر» شما سفري به سوي ناشناخته ها خواهيد داشت.

«براي نشان دادن زيست بوم ساحلي نروژ ما به خلق جايگاهي تازه در گردشگري زير دريا پرداخته ايم.»

هم چنين اين رستوران به ميهمانانش قول مي دهد كه غذايي با بهترين كيفيت، تهيه شده از محصولات محلي و با تاكيد ويژه بر حفظ حيات وحش پايدار، را تجربه نمايند.

ترجمه: مهسا ظفرخواه

منبع:
http://happytours.eu/en/content/underwater-restaurant/products/?utm_source=Master+List&utm_campaign=f14b47db8b-NL-Happy+Tours+-+GENERAL+-+MAR%2F19+%23Middle+East&utm_medium=email&utm_term=0_dfb40d282c-f14b47db8b-47386157
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.