نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

يكي از بزرگترين آكواريوم هاي اروپا در محلي با معماري آوانگارد به نام شهر علوم در والنسيا واقع شده است.

اين مكان واقعاً به احترام درياها و اقيانوس هاي سياره زمين ساخته شده است و شامل آكواريوم هاي بزرگي مي شود كه مهمترين زيست بوم هاي زير دريا را تكثير مي كنند و دريايي مملوء از احساسات را پديد مي آورند كه مي توانند تخيل ما را به جريان بياندازند. ميهمانان مي توانند از ميان طولاني ترين تونل زير دريايي در اروپا و از زير دندان هاي تيز كوسه ها بگذرند و تنها خانواده نهنگ هاي سفيد در اروپا را كشف نمايند.

آكواريوم اقيانوس شناسي والنسيا بهشتي براي خانواده هاي فرزند دار است اما براي بزرگسالان هم تجربه احساسي خاصي را به ارمغان مي آورد. در حالي كه گروه هاي خانوادگي با فرزندانشان مي توانند يك روزكامل را با تماشاي اين موجودات زيباي دريايي و زميني سپري كنند، گروهاي بزرگسالان ۲ تا ۳ ساعت را در آكواريوم اقيانوس شناسي وانسيا مي گذرانند.

در هر حال ما اين آكواريوم را به عنوان يكي از مكان هاي ديدني در والنسيا به شما توصيه مي كنيم.

براي همه دوستداران طبيعت مكان علمي ديگري هم وجود دارد. «Hemisferic» يك آسمان نما، Laserium (نمايش نور) و سينماي Imax با شكوه است و صفحه نمايش اين سينماي Imax بيش از ۹۰۰ متر مربع وسعت دارد. اين جذابيت ها متعلق به مجموعه شهر هنرها و علوم هستند و اين ساختمان توسط سانتياگو كالاتراوا طراحي شده است.

در واقع اين ساختمان يك چشم غول پيكر است كه در مساحتي حدود ۱۳ هزار متر مربع ساخته شده است و بازتاب آن در درياچه اي با وسعت ۲۴۰۰۰ متر مربع ديده مي شود. كل سازه فرم نيم كره مانندي دارد و قسمتي منحني شكل مانند پلك كه پوشش بخش سينما است آن را دربرگرفته است كه قابليت باز و بسته شدن نيز دارد.

ترجمه: مهسا ظفرخواه

منبع:
http://happytours.eu/en/content/blog/products/?utm_source=Master+List&utm_campaign=f14b47db8b-NL-Happy+Tours+-+GENERAL+-+MAR%2F19+%23Middle+East&utm_medium=email&utm_term=0_dfb40d282c-f14b47db8b-47386157
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.