نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

با اين تصاوير نگاهي مي‌افكنيم به جهان پيرامون‌مان. تصاويري از رويدادهاي خارق‌العاده يا روزمره، از زيبايي‌ها و زشتي‌ها. و البته در اين تصاوير هميشه انسان‌ها و حيوانات جايگاهي خاص دارند.


⭕️ تدارك جشن زادروز بودا

گرچه زادروز بودا در ۱۹ ماه مه است، اما تدارك براي برپايي مهم‌ترين جشن بودايي‌ها از هفته‌ها قبل آغاز مي‌شود. بنا به باور عمومي بودا ۲۵۸۱ سال پيش به دنيا آمد. به مناسبت اين جشن راهب‌هاي بودايي سر خود را مي‌تراشند، مانند اين راهب كوچك از كره جنوبي. او خسته از مراسم در معبد جوگيه در سئول به خواب رفته است.

⭕️ فستيوال بين‌المللي هوا كردن بادبادك

در شهر واي‌فانگ در چين هر ساله در ماه آوريل فستيوال بين‌المللي هوا كردن بادبادك برگزار مي‌شود. هزاران نفر در اين فستيوال با بادبادك‌هاي ديدني شركت مي‌جويند. ساخت بادبادك در چين بويژه در شهر ۹ ميليوني واي‌فانگ سنتي ديرينه دارد. گفته مي‌شود كه اولين بادبادك در قرن ۱۴ ميلادي در اين شهر ساخته شده است. اما بادبادك به شكل شتر و قهرمانان بازي‌هاي كودكان (سوپر ماريو) تازگي دارد.

⭕️ چتري بزرگ بر فراز كليساي نوتردام

تصويري از بالاي كليساي نوتردام پاريس پس از آتش‌سوزي كه ابعاد تخريب را به‌خوبي نشان مي‌دهد. سقف بخش‌هاي عمده كليسا كاملا از بين رفته است. اگرسريعاً چاره‌اي انديشيده‌ نشود، باقي‌مانده اين بناي تاريخي نيز بر اثر گرما، نور و باران از بين خواهد برد. از همين‌رو قرار است تا پايان دوره بازسازي، چتري بزرگ بر روي كل بناي كليسا تعبيه شود تا از اين طريق از گزند نزولات جوي در امان بماند.

⭕️ مريخ در صحراي گبي

وسط صحراي گبي در چين نموداري از مريخ به پا شده است. اين نمونه كوچك نه براي اهداف علمي بلكه براي سرگرمي توريست‌ها ساخته شده است. گردشگران، به ويژه سياحان كم سن و سال مي توانند روي "سياره" چرخي بزنند و نتيجه بگيرند كه اينجا از مريخ قشنگ‌تر است.

⭕️ مسابقه بزكشي در قزاقستان

در قزاقستان مسابقه بزكشي يا كوكپار طرفداران زيادي دارد. در اين مسابقه حدود۲۰ سواركار با يكديگر رقابت مي‌كنند. اين ورزش قديمي مي‌تواند چند روز به طول انجامد. در اين مسابقه معمولاْ از لاشه يك بز استفاده مي‌شود. برنده بزكشي نه تنها از وجهه‌ و جايگاهي بالا برخودار مي‌شود، بلكه جايزه‌اي ارزشمند نيز به او تعلق مي‌گيرد. اين ورزش در افغانستان و برخي ديگر از كشورهاي آسياي مركزي نيز برگزار مي‌شود.

⭕️ نگاه كنجكاو يك بچه كانگورو

يك كانگورو كوچك با كنجكاوي در روزي بهاري و آفتابي به پيرامون خود نگاه مي‌كند. او يكي از شش كانگوري است كه به تازگي در معرض تماشاي بازديدكنندگان باغ‌وحش هويرس‌وردر در شرق آلمان قرار گرفته است. اين شش بچه كانگوروي هشت ماهه پدري واحد و مادراني متفاوت دارند. محيط زيست اصلي اين كانگوروهاي خاكستري در استرالياست، اما در باغ‌وحش هويرس‌وردر در كنار شترمرغ‌هاي آفريقايي نگهداري مي‌شوند.

⭕️ قيام عليه انقراض

روز دوشنبه تظاهركنندگان معترض در جنبش " قيام عليه انقراض "Extinction Rebellion" در خيابان‌هاي مهم لندن و چهارراه‌ها اين شهر به ميدان آمدند تا از سياستمداران و جامعه جهاني بخواهند كه براي حفظ اقليم جهان سريعتر اقدام كنند. اين تظاهرات و اقدامات اعتراضي در سراسر هفته ادامه خواهد يافت.

⭕️ استقبال از سال نو با شستن گناهان

"تينگيان" يا جشن آب يكي از مهم‌ترين رسوم مردم در ميانمار و آسياي جنوب شرقي است. مردم در اين جشن بودايي به مدت چهار روز با ريختن و پاشيدن آب به يكديگر خود را براي ورود به سال نو آماده مي‌كنند. به باور بوداييان با آب مي‌توان گناهانِ سال گذشته را شست و آن‌ها را از تن بيرون راند. درباره تاثير آب بر گناهان مي‌توان ترديد داشت، اما بدن‌ها پس از اين آيين پاكيزه خواهند بود.

⭕️ ايجاد درياچه‌اي جديد در آلمان

در ايالت براندنبورگ آلمان درياچه‌اي جديد شكل گرفته است. آب اين درياچه عمدتاً از طريق درياي بالتيك تامين مي‌شود. درياچه در محلي قرار دارد كه پيشتر معدن استخراج ذغال ‌سنگ بوده است. عمق اين درياچه ۷۰/ ۲ متر است. به اين مناسبت آتش‌بازي و جشن بزرگي برپا شد.

⭕️ ورود فاضلاب به برخي نقاط شهر اهواز

به دليل فرسودگي شبكه‌هاي فاضلاب در اهواز، پس از جاري شدن سيل اين شهر با مشكل پس‌زدگي فاضلاب روبرو شده است

⭕️ رنگ‌آميزي فيل‌ها در جشن سال نوي تايلند

در تايلند آغاز سال نو به‌طور رسمي اول ژانويه است، اما مراسم سال نوي سنتي موسوم به "سونگ‌كران" در اواسط آوريل برگزار مي‌شود. جشن‌هاي سونگ‌كران كه معمولا سه روزه است، در تايلند تا يك هفته طول مي‌كشد و در اين مدت همه‌جا تعطيل است. آب‌بازي يكي از رسم‌هاي رايج اين جشن‌هاست. فيل‌ها نيز در اين آب‌بازي شركت مي‌كنند و براي اين كار پيش از آغاز جشن‌ها، رنگ‌آميزي مي‌شوند.

⭕️ جوجه‌هايي كه قرار است سر از بشقاب غذا درآورند

۱۵۰۰ جوجه در يك مزرعه پرورش غاز در شهر روهوژنا در جمهوري چك. به گفته راديو پراگ بخش بزرگي از اين جوجه‌ها پيش‌فروش شده‌اند. در ماه نوامبر سرنوشتي غم‌انگيز در انتظار اين جوجه‌هاست. روز سنت مارتين در ماه نوامبر مردم سراسر چك خوراك غاز مي‌خورند. اين جوجه‌ها حدود هفت ماه ديگر سر از بشقاب غذا در مي‌آورند.

⭕️ پيامدهاي سيل در اهواز

مرد عرب اهوازي، احتمالا با آخرين چيزهايي كه از سال‌هاي زندگي‌اش برايش باقي مانده، در جست‌وجوي سرپناهي جديد است.

⭕️ هفته كلاه در لندن

كلاه سر كردن يك سنت اساسا انگليسي است، حتي اگر اين كلاه‌ها عجيب و غيرعادي به‌نظر برسند. شايد به همين دليل هم باشد كه هر سال در لندن "هفته كلاه" برگزار مي‌شود و طراحان كلاه بريتانيا، آخرين و خلاقانه‌ترين آثار خود را به نمايش مي‌گذارند. اوج مراسم هفته كلاه لندن، قدم‌زدن با كلاه‌هاي عجيب و غريب در ساحل رودخانه "تيمز" لندن است.

⭕️ شكوفه‌هاي گيلاس در قلب شهر بن

بهار امسال براي بسياري از ايرانيان با مشكلات كم‌سابقه سيل آغاز شد. اما در ديگر نقاط جهان بهار زيبايي شگفت‌انگيز خود را به شكل‌هاي مختلف به نمايش گذاشته است. از جمله در شهر بن آلمان و در خيابان كوچكي به نام "هيراشتراسه" در بخش قديمي شهر؛ از روزهاي نخست آوريل، به مدت دو تا سه هفته شكوفه‌هاي گيلاس در اين خيابان منظره چشم‌نوازي ايجاد مي‌كنند و بسياري را براي تماشا به اين خيابان جلب مي‌كنند.

⭕️ آنچه از سيل باقي مي ماند

بسياري از مناطق ايران هم‌چنان درگير سيل و پيامدهاي پس از آن هستند. شمار كشته‌شدگان حدود ۷۰ نفر اعلام شده است. بيش از ۸۰۰ نفر نيز مصدوم شده‌اند. در اين عكس مي‌توان ابعاد فاجعه در روستاي چم مهر در نزديكي پل‌دختر را ديد.

⭕️ سقفي از پروانه و رنگ

نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه در پكن را آماده مي‌كنند، با تئاتري در ميانه آن براي مراسم افتتاحيه و اختتاميه نمايشگاه. سقف تئاتر هم به شكل پروانه است با رنگ و نگارهاي فراوان. درهاي نمايشگاه روز ۹ ارديبهشت به روي علاقه‌ مندان باز مي‌شود.

منبع:
https://www.dw.com/fa-ir/world/g-46554284
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.