نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

آلمان چند سينما، تئاتر و اپرا دارد و سالي چند نفر از اين امكانات استفاده مي‌كنند؟ سالي چند عنوان كتاب در اين كشور به چاپ مي‌رسد؟ چند نفر در آلمان ساز مي‌نوازند؟ دانستني‌هايي از زندگي فرهنگي آلماني‌ها:

فستيوال موزيك "بوخوم توتال" هر سال تابستان ۸۰۰ هزار نفر را بسوي خود مي‌كشاند كه بزرگترين فستيوال آلمان محسوب مي‌شود. با ۸۷ هزار نفر بازديد كننده، فستيوال "Rock am Ring" بزرگترين فستيوال تجاري موزيك در اين كشور است.

در آلمان ۱۴۲ سالن تئاتر وجود دارد. كوچكترين آن در "ناومبرگ" واقع شده كه ۸۰ صندلي دارد. بزرگترين تئاتر آلمان با ظرفيت ۱۲۰۰ صندلي در شهر هامبورگ ساخته شده است.

اشتوتگارت با سالن‌هاي تئاتر- باله و اپرا بزرگترين سالن‌هاي سه‌گانه جهان را دارد كه ۱۳۵۰ كارمند دارند و سالي ۹۰۰ برنامه در آن‌ها اجرا مي‌شود. سالي ۴۵۰ هزار نفر براي تماشاي برنامه‌هاي گوناگون هنري به اشتوتگارت مي‌روند. سالن اپراي اين شهر گنجايش ۱۴۰۴ نفر را دارد و سالن تئاتر و باله (عكس) ۶۷۹ نفر گنجايش دارد.

در سال‌هاي اخير مردم آلمان بطور متوسط سالي ۱۲۱ ميليون بار به سينما رفته‌اند كه به نسبت گذشته كاهش چشمگيري يافته است. در دهه ۵۰ قرن گذشته ميلادي سينما در آلمان از رونق بيشتري برخوردار بود و آلماني‌ها به طور متوسط سالي ۸۰۰ ميليون بار به سينما مي‌رفتند.

در برلين از هر هزار نفر يازده نفر با شغل "هنرمند" به ثبت رسيده‌اند. برلين بيشترين ميزان هنرمندان را در ميان تمامي شهرهاي آلمان در خود جاي داده است. در اين شهر همچنين سالي ۳۷۰ نمايشگاه هنري برگزار مي‌شود.

بيشترين شركت‌هاي فعال در عرصه نوآوري‌هاي فرهنگي در برلين فعاليت مي‌كنند. در آلمان ۱۸ و سه دهم درصد از تمامي شركت‌هاي به ثبت رسيده از طريق فرهنگ درآمدزايي دارند.

در آلمان ۱۳۱ اركستر رسمي كوچك و بزرگ وجود دارد كه ۱۰ هزار نوازنده در آن استخدام شده‌اند. اركستر لايپزيگ با ۱۸۵ نوازنده بزرگترين اركستر آلمان است. قديمي‌ترين اركستر آلمان در سال ۱۵۰۳ ميلادي كارش را در شهر كاسل آغاز كرده است.

در آلمان ۹ هزار و ۸۰۴ گالري وجود دارد كه در دنيا بعد از آمريكا در رتبه دوم قرار گرفته است. در عرصه بازار و خريد و فروش آثار هنري اما آلمان با تنها ۲ درصد سهم از اين بازار حرفي براي گفتن ندارد. بازار هنر دنيا بين آمريكا، بريتانيا و چين تقسيم شده است.

برلين با ۵۲۷ اجراي اپرا در سال رتبه اول را در آلمان در اختيار دارد. مسكو با ۵۸۲ اجرا و وين با ۵۳۵ اجرا در صدر اجراي برنامه‌هاي اپرا در دنيا قرار دارند.

"بايروت" (Bayreuth) كه در آن هر سال فستيوال واگنر اجرا مي‌شود با دو سالن تاريخي اپرا ركورد جهاني ۲هزار و پانصد صندلي را در اختيار دارد. سالن اپراي بادن بادن (عكس) هم با همين مقدار ظرفيت بزرگترين سالن اپراي آلمان محسوب مي‌شود.

سالي ۹۰ هزار عنوان كتاب در آلمان منتشر و راهي بازار مي‌شود. اگر قرار باشد اين كتاب‌ها در يك قفسه عرضه شوند، آنگاه به قفسه‌اي به طول ۲ و نيم كيلومتر نياز است.

در آلمان هر روز ۳۴۴ روزنامه منطقه‌اي و فرا منطقه‌اي منتشر مي‌شود. همه اين روزنامه‌ها نسخه آنلاين هم دارند. ۲۰ مجله هفتگي و ۷ روزنامه كه در روز تعطيل يكشنبه منتشر مي‌شوند نيز در پيشخوان كيوسك‌ها قرار مي‌گيرند.

در سال ۲۰۱۶ در آلمان روزانه ۱۶ ميليون و ۸ هزار نسخه روزنامه به فروش رفته است. ميزان فروش مجلات هفتگي و روزنامه‌هايي كه در روز تعطيل يكشنبه منتشر مي‌شوند نيز نزديك به ۵ ميليون نسخه است. آلمان رتبه اول اروپا و پنجم جهان را در اين زمينه در دست دارد.

در آلمان سه ميليون نفر بصورت غير حرفه‌اي ساز مي‌نوازند. اين كشور چهارمين بازار موزيك جهان است. ۶۴ هزار نفر در آلمان داراي شغل نوازندگي هستند و از اين طريق درآمد زندگي خود را كسب مي‌كنند.

آلمان در مجموع داراي ۶ هزار و ۳۷۲ موزه است كه سالانه ۱۱۲ ميليون نفر از اين موزه‌ها بازديد مي‌كنند. بيشترين موزه‌هاي آلمان در دو ايالت بايرن با يك هزار و ۱۵۳ موزه و بادن ووتنبرگ با يك هزار و ۶۶ موزه، قرار گرفته‌اند.

كلسياي جامع شهر كلن يكي از مشهورترين بناهاي اين كشور محسوب مي‌شود كه سالانه شش ميليون نفر از اين ميراث فرهنگي جهان بازديد مي‌كنند. كليساي جامع شهر آخن آلمان اولين ساختماني بود كه در دنيا و در سال ۱۹۷۸ در اولين ليست ميراث فرهنگي يونسكو قرار گرفت.

منبع:
https://www.dw.com/fa-ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D9%86%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87%D8%A7/g-40338236
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.