نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

برزيل؛ كشوري چندمليتي است و جمعيت آن متشكل از نژاد‌هاي مختلف است كه سوغاتي هاي منحصربفرد و جالبي دارد.

كشور برزيل از جمله كشورهاي واقع در قاره آمريكا محسوب مي شود و به نوعي مي توان گفت از جمله كشورهاي مشهور در جهان است. اين كشور نيز همانند ساير كشورها و مناطق داراي سوغاتي و صنايع منحصربفردي است كه امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد به معرفي آن بپردازد.

⭕️ برزيل كجاست؟

برزيل بزرگ‌ترين و پرجمعيّت‌ترين كشور آمريكاي جنوبي محسوب مي شود و پايتخت آن برازيليا و زبان رسمي آن پرتغالي است.

برزيل منطقه وسيعي را بين مركز آمريكاي جنوبي و اقيانوس اطلس در بر مي‌گيرد و شرقي‌ترين كشور قاره آمريكا است كه با كشور‌هاي اروگوئه، آرژانتين، پاراگوئه، بوليوي، پرو، كلمبيا، ونزوئلا، گويان، سورينام و گويان فرانسه هم‌مرز است.

اين كشور داراي زمين‌هاي كشاورزي وسيع و جنگل‌هاي استوايي است و با داشتن منابع طبيعي گسترده و نيروي كاري غني قدرتمندترين اقتصاد آمريكاي جنوبي است.

بد نيست بدانيد كه برزيل مستعمرهٔ پرتغال بوده و تنها كشور قاره آمريكا محسوب مي شود كه مردم آن به زبان پرتغالي سخن مي‌گويند.

برزيل؛ كشوري چندمليتي است و جمعيت آن متشكل از نژاد‌هاي اروپايي، سرخ‌پوستان آمريكا، آفريقايي و نيز آسيايي است. مذهب اصلي اين كشور كاتوليك كليساي رم است.

⭕️ ارمغاني از سفر به سرزمين آمازون

قهوه برزيلي

قهوه برزيل در سطح بين المللي بسيار پر طرفدار است و حتي در كشورمان ايران هم به راحتي يافت مي‌شود، اما در برزيل اقسام قهوه‌ها با مارك‌هاي مختلف به فروش مي‌رسند و مي‌توانيد قهوه‌ها را با طعم دلخواه تان با بهترين كيفيت خريداري كنيد.

برزيل براي طرفداران قهوه مكان بسيار مناسبي است و اگر قهوه را به عنوان سوغات انتخاب كنيد، مي‌توانيد اين نوشيدني خوشمزه را در بسته‌بندي‌هاي متفاوت و جذاب خريداري كنيد.

مجسمه حضرت مسيح

مجسمه بزرگ و ديدني حضرت مسيح يكي از سمبل‌هاي برزيل است كه بر فراز شهر ريودوژانيرو قرار دارد و اغلب كل كشور برزيل را با همين مجسمه مي‌شناسند.

از ديگر سوغاتي‌هاي پرطرفدار در نزد توريست‌ها مجسمه‌هاي كوچك مسيح با دستاني باز است كه با چوب و گچ و انواع مواد ديگر در اين كشور ساخته مي‌شود.

مجسمه‌هاي مسيح با دستاني باز را مي‌توانيد از همه‌ي فروشگاه‌هاي سوغات در اين كشور تهيه كنيد.

كَنگا

كنگا (Canga) نام نوعي حوله يا زير انداز است كه در برزيل به وفور استفاده مي‌شود. برزيل سواحل زيادي دارد كه اغلب در آن‌ها هوا گرم و آفتابي است، همين هواي گرم سبب شده تا حمام آفتاب و دراز كشيدن زير نور خورشيد از جذاب‌ترين تفريحات در اين كشور باشد.

به هر ساحلي در اين كشور برويد بدون شك كنگا‌ها را در رنگ و طرح‌هاي مختلف خواهيد ديد كه كنار ساحل پهن شده اند.

برزيلي‌ها روي كنگا دراز مي‌كشند و از آفتاب لذت مي‌برند يا از آن‌ها به عنوان حوله حمام استفاده مي‌كنند. اكثر اوقات پرچم برزيل در گوشه‌اي از كنگا‌ها ديده مي‌شود.

سنگ‌هاي قيمتي برزيل

برزيل از جمله غني‌ترين كشور‌هاي جهان از نظر منابع طبيعي است و سنگ‌هاي ويژه و كميابي هم در آن يافت مي‌شود.

اگر در جستجوي سوغاتي لوكس و در عين حال كم حجم هستيد، سنگ‌هاي قيمتي را انتخاب كنيد. سنگ‌هايي مثل مرمر سبز برزيل در دنيا نظير ندارند.

همچنين مي‌توانيد اشيا و مجسمه‌هايي را تهيه كنيد كه در ساخت آن‌ها از سنگ‌هاي قيمتي استفاده شده است.

اگر به سنگ‌هاي قيمتي زياد علاقه نداريد، بايد بدانيد اين كشور يكي از بزرگترين كشور‌هاي توليد كننده طلا و جواهر در دنياست؛ بنابراين اگر قصد خريد هم نداريد باز هم ساعاتي را براي تماشاي طلا و جواهر اين سرزمين در نظر بگيريد.

دمپايي لا انگشتي

دمپايي لا انگشتي (Flip-flops) نيز يكي از سوغاتي‌هاي محبوب و مشهور برزيل است.

كشور‌هاي آمريكاي جنوبي و بخصوص برزيل از دمپايي لا انگشتي زياد استفاده مي‌كنند و به نوعي نشان دهنده سبك زندگي ساحلي در برزيل است.

برزيلي‌ها دوست دارند هميشه نرمي و لطافت شن‌هاي ساحلي را زير پا‌هاي شان احساس كنند و اين كار امري بسيار متداول است. پيشنهاد مي‌كنيم حتما از برزيل دمپايي بخريد، زيرا اين اجناس با بهترين كيفيت و با تنوعي فوق العاده در اين ديار يافت مي‌شوند.

لباس مخصوص ساحل

برزيل به لباس‌هاي جور و واجور و ساحلي معروف است. مردم برزيل زمان زيادي از روزشان را در كنار سواحل سپري مي‌كنند، به همين دليل انواع لباس‌هاي ساحلي در اين سرزمين توليد و عرضه مي‌شوند.

پيراهن ورزشي

همان طور كه شايد بدانيد برزيل زادگاه بسياري از بازيكنان فوتبال و ديگر ورزش‌هاي جهان است.

تيم ملي برزيل به خودي خود از معروف‌ترين تيم‌هاي جهان است و بازي‌هاي المپيك پيشين هم در همين كشور برپا شده بود به همين خاطر از ديرباز تاريخ و فرهنگ برزيلي‌ها با ورزش و فوتبال عجين شده است.

تابلوي نقاشي

ساكنان برزيل با همه وجودشان احساسات، فرهنگ و تفكر خود را نشان مي‌دهند و آداب و افكارشان در نوع لباس، طرز صحبت كردن و حتي رفتارشان با ديگران نيز مشخص است.

يكي از روش‌هايي كه برزيلي‌ها با استفاده از آن فرهنگ و احساسات شان را نشان مي‌دهند كشيدن تابلو‌هاي نقاشي است.

نقاشي كشيدن از جمله هنر‌هاي محبوب برزيلي هاست و اگر به اين هنر علاقه‌مند باشيد با كمي دقت و جستجو در كنار خيابان‌ها نيز مي‌توانيد تابلو‌هاي نقاشي را تهيه كنيد.

تابلو‌هاي نقاشي در اندازه‌هاي مختلف به عنوان سوغات در اين سرزمين به فروش مي‌روند و از بهترين و ناب‌ترين سوغاتي‌ها براي هنر دوستان هستند.

ننو برزيلي

مردم روستا‌هاي كشور برزيل صنايع دستي فوق العاده‌اي توليد مي‌كنند كه برخي از آن‌ها در ميان گردشگران محبوب و مشهورتر شده اند.

يكي از جذاب‌ترين و منحصر به فردترين سوغاتي‌هاي برزيل ننو است! بله برزيل آب و هوايي گرمسيري دارد و مملو از جنگل‌هاي باراني است به همين دليل استفاده از ننو امري متداول به حساب مي‌آيد.

ننو‌هاي دستباف برزيلي هوموك (Hammock) ناميده مي‌شوند.

ننو‌ها را در اين سرزمين در طرح‌ها و رنگ‌ها و سبك‌هاي بسيار متنوعي مي‌بافند به همين دليل مي‌توانند يكي از بهترين گزينه‌ها براي سوغات باشند و به جرات مي‌توان گفت كه اين نوع ننو‌ها در جهان بي نظير هستند.

ننو و رسم ننوبافي با تاريخ و گذشته برزيلي‌ها گره خورده و يادآور اعصار گذشته آن هاست، همان زماني كه بين درختان تنومند جنگل ننو بسته و استراحت مي‌كردند.

ظروف سنتي

هنوز هم در جاي جاي برزيل مردم روستايي به چشم مي‌خورند، افرادي كه فرهنگ و هنر در چهره‌هاي شان نيز نمايان است.

زندگي روستائيان برزيل آن قدر زيبا و دوست داشتني است كه سبك آن‌ها در زندگي‌هاي شهرنشيني امروزي هنوز ديده مي‌شود. يكي از نماد‌هاي زندگي روستايي در ميان برزيلي‌ها استفاده از ظروف سنتي است.

يكي از معروف‌ترين ظرف‌هاي سنتي برزيل كه به عنوان سوغات هم زياد به فروش مي‌رود، مكواكا (Moqueca pot) نام دارد كه هم به عنوان ظرف غذا و هم به عنوان گلدان از آن استفاده مي‌شود.

مكواكا‌ها اغلب سياه رنگ هستند و از آن‌ها براي پختن سوپ و غذا‌هاي آب دار استفاده مي‌شود. اين نوع ظرف براي افرادي كه به آشپزي علاقه‌مند هستند و يا ظروف سنتي و كهن را مي‌پسندند مناسب است.

لوازم بهداشتي

لوازم بهداشتي و به خصوص صابون‌هاي بسيار مرغوبي در برزيل و به ويژه ريودوژانيرو توليد مي‌شوند.

صابون به وفور در برزيل يافت مي‌شود و شما حتا در رستوران‌ها و انواع فروشگاه‌ها مي‌توانيد حضور پر رنگ صابون را احساس كنيد.

صابون‌ها نه تنها انواع مختلفي دارند بلكه قيمت آن‌ها نيز پايين است و مي‌توانند يك سوغات تمام عيار از برزيل باشند.

علاوه بر صابون انواع لوسيون‌ها و كرم‌هاي مختلف را نيز مي‌توانيد از اين كشور به عنوان سوغات تهيه كنيد، زيرا اكثر آن‌ها ساخت برزيل هستند و براي تهيه آن‌ها از مواد اوليه‌ي با كيفيت و مرغوب استفاده مي‌كنند.

جالب است بدانيد؛ ميزان مصرف كرم‌هاي ضد آفتاب، لوسيون ها، صابون و ... در اين كشور زياد است.

مبلمان چوبي

سائوپائولو بزرگترين شهر برزيل است و اين شهر به عنوان يكي از بهترين كشور‌هاي توليد كننده‌ي مبلمان چوبي شناخته مي‌شود.

برزيل به دليل داشتن جنگل‌هاي انبوه هميشه از توليدكنندگان بزرگ چوب در جهان بوده و محصولات چوبيش بسيار خوب و با كيفيت هستند.

اگر به دنبال مبلماني بي نظير هستيد حتما از سائوپائولو ديدن كنيد بدون شك محو تماشاي تنوع مبلمان اين ديار خواهيد شد.

ويلا‌هايي در برزيل وجود دارند كه تمام مبلمان آن‌ها از مرغوب‌ترين چوب‌هاي جنگل‌هاي برزيل ساخته شده اند و با اقامت در اين ويلا‌ها حسي بي همتا را تجربه خواهيد كرد.

شيريني بريگيديرو

در برزيل نوعي شيريني به نام بريگيديرو (Brigadeiro) وجود دارد كه از محبوب‌ترين و خوشمزه‌ترين خوراكي‌هاي اين كشور است.

ابعاد اين شيريني‌ها كوچك است و به راحتي مي‌توانيد آن‌ها را به عنوان سوغات با خود به همراه آوريد.

مواد اصلي اين شيريني شير، نارگيل، كاكائو و كره است.

اين شيريني خوراكي سنتي برزيل است و در ريو و سائوپائولو به ميزان فراوان توليد و عرضه مي‌شود.

ظروف سراميكي

اگر در خيابان‌هاي شهر‌هاي گوناگون برزيل قدم بزنيد متوجه خواهيد شد كه در جاي جاي اين سرزمين ظروف سراميكي به فروش مي‌رسند.

ظرف‌هاي سراميكي در طرح‌ها و رنگ‌هاي مختلف ارايه مي‌شوند، اما معروف‌ترين آن‌ها سراميك‌هاي سفيد با طرح‌هاي آبي است.

منبع:
https://www.yjc.ir/fa/news/6809674/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%BA%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%88%D8%BA%D8%A7%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%88%D9%86-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.