نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

موزه مسنر در ارتفاع ۲۲۷۵ متري از سطح دريا به گونه‌اي ساخته شده كه به نظر مي‌رسد اين موزه بخشي از كوهستان است.

موزه مِسنِر در بخشي از كوه‌هاي آلپ در شمال ايتاليا قرار دارد. اين موزه يكي از عجيب‌ترين موزه‌هاي كوهستاني دنيا محسوب مي شود، زيرا در يكي از خطرناك‌ترين نقطه‌هاي طبيعي دنيا ساخته شده است.

موزه مسنر در ارتفاع ۲۲۷۵ متري از سطح دريا به گونه‌اي ساخته شده كه به نظر مي‌رسد اين موزه بخشي از كوهستان است.

موزه مسنر در ۳ طبقه ساخته شده و تراس آن ۶ متر از لبه پرتگاه فاصله دارد. بازديدكنندگاني كه روي آن حركت مي‌كنند ضمن ديدن چشم‌اندازي ۲۴۰ درجه از منطقه آلپ اروپا، مي‌توانند تاريخچه كوهنوردي و كوهنوردان دنيا را هم ببينند.

اين موزه با توجه به شخصيت ورزشي رينولد مسنر، كوهنورد ايتاليايي، ماجراجو، كاوشگر و نويسنده ساخته شده است. مسنر اولين فردي بود كه بدون وسايل نقليه مخصوص برف و سورتمه به قطب جنوب و گرينلند مهاجرت كرده بود. علاوه بر اين، او تنها از كوير گابي عبور كرد و تجربه‌هايش را در بيش از ۸۰ كتاب منتشر كرد.

گفتني است موزه كوهستاني مسنر در داخل كوه كرون پلاتز قرار گرفته است و نمايي منحصر به‌ فرد از كوه دولوميت را در معرض ديد بازديدكنندگانش قرار مي‌دهد.

منبع:
https://www.yjc.ir/fa/news/6798214/%D8%AE%D8%B7%D8%B1%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.