نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

هند كشوري با ۳۳۰ ميليون خدا است. در آنجا مي‌توانيد مسابقات گاو سواري را دنبال كنيد و يا مثل تارزان بر روي پل‌هايي كه از ريشه درختان ساخته شده اند، راه برويد. هند حقيقتا كشور عجيبي است و در اين مطلب ما حقايقي داريم كه اين موضوع را اثبات مي‌كند. پس در ادامه با برترين‌ها همراه باشيد.

⭕️ ۱- زيارت ۱۳۰ ميليون نفره

"كومبا ميلا" يك مراسم مذهبي هندو‌ها است كه هر ۱۲ سال يك بار انجام مي‌شود و بزرگترين تجمع انساني در جهان است. تعداد افرادي كه در اين مراسم حضور دارند آنچنان زياد است كه مي‌توان آن‌ها را از فضا مشاهده نمود! اين دوره از كومبا ميلا در الله آباد و از تاريخ ۱۵ ژانويه تا ۴ مارس ۲۰۱۹ برگزار شد و طبق برآورد‌ها حدود ۱۳۰ ميليون نفر در اين مراسم شركت كرده اند.

⭕️ ۲- اولين كتاب جراحي پلاستيك

"ساشروتا سامهيتا" يك كتاب پزشكي به زبان سانسكريت است كه در ميان اولين و بهترين متون در مورد مطالعات دقيق پزشكي و جراحي در نظر گرفته مي‌شود. اين كتاب توسط "ساشروتا" نوشته شده است و قدمت آن به ۶ قرن قبل از ميلاد مسيح بر مي‌گردد. به نظر مي‌رسد اين كتاب سرچشمه جراحي پلاستيك مدرن باشد. اين كتاب به توصيف و تشريح بازسازي لب ها، بيني و گونه‌ها مي‌پردازد.

⭕️ ۳- گاو سواري

گاو سواري يك مسابقه ورزشي است كه هر ساله در روستاي آنانداپالي و هنگام برداشت محصول برگزار مي‌شود. در اين مسابقه از يك جفت گاو نر جوان استفاده مي‌شود تا در يك مزرعه برنج به اندازه يك زمين فوتبال بچرخند، در حاليكه فردي كه پشت گاو‌ها است بايد بتواند خود را تا پايان مسابقه بر روي گاو‌ها نگه دارد. در پايان هر كس كه بتواند بيشتر خود را روي گاو‌ها نگه دارد، برنده مسابقه است.

⭕️ ۴- اداره پست غيرمعمول

در هند، اداره‌هاي پست با آن‌هايي كه ما به آن‌ها در كشور خود عادت داريم كمي متفاوت است. مثلا اداره پستي ساخته شده بر روي يك قايق شناور و يا مرتفع‌ترين اداره پست جهان كه در ارتفاع ۴۷۰۰ متري بالاتر از سطح دريا ساخته شده است. حتي در دهه‌هاي گذشته در راجستان و دارجلينگ از حيواناتي مثل شتر و قاطر به عنوان ادارات پست سيار استفاده مي‌شد.

⭕️ ۵- گونه‌هاي حيواني منحصر به فرد، اما در خطر انقراض

هند خانه تعدادي از نادرترين و خاص‌ترين گونه‌هاي حيواني است كه در آسيا يافت مي‌شوند. از جمله حيواناتي كه كه در معرض خطر انقراض اند مي‌توان به شير آسيايي و قورباغه بنفش اشاره كرد.

⭕️ ۶- ركوردار جهاني بيشترين مصرف طلا در سال

هند از جمله بزرگترين مصرف كنندگان طلا در جهان است. تقاضاي هنديان براي خريد طلا به طور متوسط ۸۳۸ تن در سال در طي دهه اخير بوده است. در سال ۲۰۱۸ حدود ۷۶۰ تن طلا مصرف شده است كه بيشتر آن براي ساخت زيورآلات طلا مخصوص فستيوال‌ها و مراسمات ازدواج بوده است.

⭕️ ۷- پل‌هايي كه به طور كامل از ريشه‌هاي درختان ساخته شده اند.

پل‌هايي كه در ايالت مگالايا، مرطوب‌ترين مكان جهان وجود دارند، براي جلوگيري از پوسيدگي آنها، به طور كامل از ريشه‌هاي درختان ساخته شده اند. فرآيند ساخت اين پل ها، سال‌ها طول مي‌كشد. با اين حال پل‌هايي كه به اين شيوه ساخته مي‌شوند بسيار مقاوم‌تر از پل‌هاي چوبي اند.

⭕️ ۸- ثروت مند‌ترين معبد در جهان

معبد "پادمانهاس وامي" در مركز "كرلا" نه تنها ثروتمندترين معبد هندو‌ها در جهان است، بلكه همچنين ثروتمندترين مكان عبادتي است كه تا به حال وجود داشته است. در سال ۲۰۱۱ اداره باستان شناسي، بخش‌هاي پنهان و مخفي اين معبد را بازرسي كرد و اشياي تاريخي كه از جنس طلا و نقره و سنگ‌هاي قيمتي در آن يافت شد، ارزشي بيشتر از چند صد ميليون دلار داشتند.

⭕️ ۹- ۱۶ قلم آرايش و زيورآلات براي عروس

بعد از ازدواج، زنان بايد از ۱۶ قلم آرايش و زيورآلات استفاده كنند كه "سولا شرينگر" ناميده مي‌شود. از جمله اين موارد مي‌توان به "بيندي" كه نقطه‌اي قرمز رنگ در وسط پيشاني است و سوراخ كردن بيني اشاره كرد.

⭕️ ۱۰- ۳۳۰ ميليون خدا

در كشور هند ۸۰ درصد جمعيت را هندو‌ها تشكيل مي‌دهند. هندو‌ها ۳۳۰ ميليون خدا دارند كه بسياري از آن‌ها حتي براي خود هندو‌ها نيز ناشناخته اند. با اين حال بدون شناختن آنها، باز هم به همه خدايان احترام مي‌گذارند. بالاترين احترام مخصوص "تريمورتي" است كه به عنوان خدايان تثليث هندو شناخته مي‌شوند: ويشنو (خداي حفظ كننده)، شيوا (خداي فاني كننده) و برهما (خداي ايجاد كننده)

⭕️ ۱۱- ۸۰ سال روزه داري

"پرلاد جاني" يك راهب هندي است كه ادعا مي‌كند از سال ۱۹۴۰ ميلادي تا كنون بدون آب و غذا زندگي كرده است. اين راهب الهه آمبا را حافظ خود مي‌داند. در سال‌هاي ۲۰۰۳ و ۲۰۱۰ دو مطالعه بر روي بدن او انجام شده است كه هر دو توانايي پرلاد را براي زنده ماندن بدون آب و غذا در طي دوره‌هاي آزمايش تاييد كرده اند! اگرچه تا كنون در هيچ مجله علمي معتبري ارائه نشده اند.

⭕️ ۱۲- بلندترين مجسمه جهان

هند ركورددار داشتن بلندترين مجسمه جهان با ارتفاع ۱۸۲ متر است كه به عنوان مجسمه وحدت شناخته مي‌شود. اين مجسمه نشان دهنده رهبر جنبش استقلال هند، والاببائي پاتل است كه به عنوان سردار پاتل شناخته مي‌شود.

⭕️ ۱۳- رنگ مراسمات سوگواري، سياه نيست.

برخلاف بقيه جهان، هندي‌ها براي سوگواري بعد از مرگ يك نفر از رنگ سفيد استفاده مي‌كنند كه نشانه خلوص و پاكي است. هنگامي كه زني، شوهر خود را از دست مي‌دهد، حتي تا سال‌ها بعد از مرگ او، لباس سفيد مي‌پوشد.

⭕️ ۱۴- تپه مغناطيسي لاداخ

تپه مغناطيسي، تپه‌اي است كه در نزديكي لاداخ هند واقع شده است. به خاطر نيروي مغناطيسي اين تپه هواپيما‌هاي نيروي هوايي هند به خاطر عدم ايجاد تداخل در فركانس‌ها از روي اين تپه رد نمي‌شوند. هم چنين اگر با ماشين از جاده اين تپه عبور كنيد، به خاطر نيروي كه به نيروي گرانش غلبه مي‌كند، در حالي كه مسير سربالايي است، ولي وضعيت جوري است كه حس عبور از سرازيري به شما دست مي‌دهد!

⭕️ ۱۵- بزرگترين صنعت فيلم سازي در جهان

باليوود، صنعت فيلم سازي هندي است كه مركز آن در بمبئي قرار دارد. تنها در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸۱۳ فيلم در اين كشور توليد شده است! واژه باليوود برگرفته از دوكلمه بمبئي و هاليوود است.

⭕️ ۱۶- حلقه ازدواج در انگشتان پا

در "تاميل نادو" حلقه نامزدي را بروي انگشت پا قرار مي‌دهند. دو حلقه نقره به وسيله داماد در انگشت پاي عروس قرار مي‌گيرد. بر طبق سنت‌ها اين رسم باعث زايمان سالم مي‌شود. در اين رسم نبايد از حلقه‌هاي طلا استفاده كرد، زيرا طلا براي هندو‌ها نشان خداوند فراواني است. به همين خاطر گذاشتن آن در پا بي احترامي به خداوند محسوب مي‌شود.

منبع:
http://akharinkhabar.ir/interestings/5299261/%DA%86%DB%8C%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%AF
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.