نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

شناگران اولين استخر ۳۶۰ درجه جهان از طريق يه مارپيچ دوار وارد اين استخر مي‌شوند و از شنا كردن در نقطه‌اي مرتفع در بالا‌ترين قسمت يك برج لذت مي‌برند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اولين استخر ۳۶۰ درجه جهان در بالاي برج يك هتل ۵۵ طبقه در لندن ساخته خواهد شد. اين استخر ۶۰۰۰۰۰ ليتري در نوع خود بي همتا است و شناگران آن از طريق مارپيچي كه در زير استخر قرار دارند وارد آب مي‌شوند. طرح اوليه اين استخر مورد تاييد قرار گرفته است، ولي هنوز تمام شركاء و پيمان‌كاران باهم به توافق نرسيده‌اند و در صورت حصول توافق تمامي طرفين پروژه آغاز ساخت اين استخر در اوايل سال ۲۰۲۰ ميلادي آغاز خواهد شد.

اين استخر از هر زاويه ظاهري جذاب دارد و ديوار‌هاي چار طرف استخر و كف آن كاملا شفاف و شناگران مي‌توانند در حين شنا كردن ديدي كامل از اطراف و زير خود داشته باشند. با چنين ويژگي شناگران حاضر ار اولين استخر ۳۶۰ درجه جهان از ديد افق و منظره‌اي وسيع از لندن لذت مي‌برند. ديوار‌هاي اين استخر از جنس اكريليك با فناوري خاص ساخته شده‌اند تا در نور‌هاي گرم آفتابي از بالا رفتن بيش از حد دماي آب جلوگيري كنند. هم‌چنين سيستم‌هاي هوشمند هتل از طريق سنسور‌هاي كار گذاشته شده در استخر به طور دائم سرعت باد و همه عوامل كيفي آب استخر را چك مي‌كند تا از بروز هرگونه خطر جلوگيري شود.

نوع طراحي اين استخر به گونه اي است كه بسياري از افراد در اولين نگاه نحوه وارد شدن و خارج شدن از اين استخر برايشان مورد سوال بود و برخي در توئيتر ايده هاي طنز آميز جالبي در اين باره ارائه كرده بودند!!!

وارد شدن و خارج شدن از اين استخر شبيه به فيلم‌هاي علمي تخيلي است. بر اساس آنچه طراحان اولين استخر ۳۶۰ درجه جهان طراحي كرده‌اند، شناگر بايد از يك مسير مارپيچ موجود در كف اسخر وارد و خارج شود. يكي از دليل تبيعه چنين شكلي از مسير فراهم نمودن ايمني كامل شناگران است زيرا در مرتفع‌ترين نطقه يك هتل ۵۵ طبقه خروج از هر طرف ديواره بسيار خطرناك است و امكان به وجود آمدن آسيب‌هاي بسيار جدي وجود دارد.

در شهر لندن به طور متوسط ۱۰۶ روز در سال باران مي‌بارد به همين رو ديگر نگراني سازندگان استخر بالا آمدن و آلوده شدن آب بر اساس باران بيش از حد است. سيستم تنظيم كننده ارتفاع آب با اندازه گيري متوالي ارتفاع آب، در صورت بيشتر شدن ارتفاع از حد مجاز دريچه‌هاي مخصوصي را باز و ارتفاع آب را تنظيم مي‌كند.

منبع:
https://www.yjc.ir/fa/news/6958632/%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%B1-%DB%B3%DB%B6%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.