نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

دنيا جايي به شدت عجيب و غريب و البته خارق العاده‌اي است. از رودخانه‌هاي قرمز رنگ گرفته تا جزيره‌اي در ژاپن كه توسط گربه‌ها اداره مي‌شود: اين ليست، شامل تمامي اين موارد است. اگر شما هم دوست داريد با عجيب‌ترين مكان‌هاي دنيا آشنا شويد، در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد.

⭕️ ۱. درياچه خال خالي، بريتيش كلمبيا، كانادا

رود خال خالي، رودي است كه از زمان اوكاناگان محلي (سايليكس) باقي مانده و ترسناك بودنش، كاملاً واضح است. در تابستان آب اين رود در حد وسيعي بخار مي‌شود و در نتيجه‌ي اين مسئله، چاله‌هاي عميقي كه در كف رود قرار دارند، پر از آب باقي مي‌مانند. اما جالبي اين پديده به همين جا ختم نمي‌شود، هر كدام از اين چاله‌ها با رنگ‌هاي متفاوتي از آب پر شده اند كه اين مسئله، شديداً جالب و هيجان انگيز است.

⭕️ ۲. گذرگاه غول پيكر، ايرلند شمالي

۶۰ ميليون سال پيش، يك آتشفشان بزرگ فوران كرد و درياي بزرگي از سنگ‌هاي گداخته شده را به بيرون تف كرد. اما سنگ‌ها پس از سرد شدن و جامد شدنشان، شكل جالبي پيدا كردند، شكلي كه امروزه شاهدش هستيم. اين منظره، شامل ۳۷۰۰۰ ستون بزرگ مي‌شود كه گويي يك غول آن را ساخته است.

⭕️ ۳. چاه تور، اورگان، ايالات متحده‌ي آمريكا

اين شكاف غول پيكر كه به شيپور فواره‌اي نيز معروف است، آب را از سطح زمين به درون خودش مي‌مكد و با سرعت وحشتناكي به بالا مي‌فرستد. بهتر است تا از اين حفره‌هاي فواره‌اي مانند فاصله بگيريد، وگرنه آسيب بسيار زيادي خواهيد ديد.

⭕️ ۴. پاموكل، تركيه

يكي از مكان‌هايي كه در ليست يونسكو ثبت گرديده، پاموكل يا كاخ كتان است كه در جنوب تركيه قرار دارد. خرابه‌هاي شهر باستاني هيراپليس، هنوز در اطراف اين مكان ديدني يافت مي‌شوند. آبشار‌هاي بسيار زيادي خودشان را به تخته سنگ‌هاي تراس مانندي مي‌كوبند و استخر‌هاي آبِ گرم جالبي ايجاد مي‌كنند.

⭕️ ۵. رود هيلير، استرالياي غربي

اين رود بي نظير در سال ۱۸۰۲ كشف شد. رودي كه در كنار بزرگترين جزيره‌ي غرب استراليا، يعني رچرچ آركيپلاگو جريان دارد. اين رود، رنگ صورتي خودش را براي سال‌هاي زيادي حفظ كرده است. دانشمندان معتقدند كه اين رنگ، به دليل شوري زياد و آلياژي به نام دوناليلا سالينا ايجاد شده است.

⭕️ ۶. بادابِ سورت، ايران

اين سنگ‌هاي آهكي زيبا كه گودالي را براي خود در شمالي ايران به وجود آورده اند، پديده‌اي طبيعي هستند و به مدت هزاران سال عمر دارند. اين گودال سنگ آهكي، حاصل ته نشين شدن كلسيم در آب است، كه دو حالت شيميايي مختلف را به وجود مي‌آورد. قرمز رنگ بودن آن ها، به دليل زياد بودن زنگ آهن در اين سنگ هاست.

⭕️ ۷. كوه‌هاي تيانزي، چين

اين كوهستان كه در شمال منطقه‌ي هونان چين يافت مي‌شود، شامل سنگ‌هاي آهكي بسيار زيادي است كه با گياه‌هاي متجمع و مه پوشيده شده اند. ماشين‌هاي كابلي مي‌توانند شما را از فراز آن رد كنند. البته انتخاب بهتر اين است كه با قطار‌هاي متفاوت، از ميان اين مكان رازآلود گذر كنيد و لذت ببريد. اين منطقه يكي از صحنه‌هاي فيلمبرداري، فيلم معروف آواتار است.

⭕️ ۸. خطوط نازكا، پرو

اشكال حيواني و جغرافيايي‌اي كه بر روي دشت پامپا دا سان جوزه كشيده شده اند، منطقه‌اي رمزآلود را در آمريكاي جنوبي پديد آورده اند. اين خطوط و نقاشي ها، تنها از زاويه‌ي هوايي ديده مي‌شوند. براي ديدن آسان ترِ اين شكل ها، برج‌هايي ۱۰۰ متري نيز بنا شده است.

⭕️ ۹. مثلث برمودا، شمال اقيانوس اطلس

منطقه‌اي به بزرگيِ ۵۰۰.۰۰۰ متر مربع كه سرشار از راز، معما و ترس است. جايي كه به مثلث شيطان نيز معروف است و در ميان برمودا، فلوريدا و پورتو ريكا قرار دارد. پليس دريايي ايالات متحده، وجود چنين مكاني را شديداً انكار مي‌كند، با اين حال، كشتي‌ها و هواپيما‌هاي زيادي بدون دليل و سرنخ، در اين مثلث ناپديد شده اند!

⭕️ ۱۰. جزيره‌ي سوكوترا، يمن

اين منطقه كه جزيره سقطري هم ناميده مي‌شود، جزيره‌اي جدا شده از آفريقا به حساب مي‌آيد و عمري به درازاي ۶ ميليون سال دارد همچنين به شكل فيلم‌هاي تخيلي است. تنوع گياهي اين جزيره، با تمامي جهان تفاوت دارد. اين بدين معني است كه گياهان و درختان اين منطقه در هيچ جاي جهان يافت نمي‌شوند؛ مخصوصا گياه مخصوص و باستاني خون اژدها.

⭕️ ۱۱. دستِ صحرا، شيلي

مجسمه ساز اهل شيلي به نام ماريو ايرازابال، يكي از زيباترين و عجيب‌ترين كارهايش را با استفاده از شن‌ها و در صحراي آتاكاماي شيلي انجام داد. اين مجسمه‌ي بزرگ، نشاني است از رنج يك انسان طرد شده كه به طرز عجيبي بزرگ و جالب است.

⭕️ ۱۲. تپه‌هاي شكلاتي جزيره‌ي بوهول، فيليپين

تعداد تپه‌هاي نقطه نقطه‌ي بوهول، به ۱۷۰۰ عدد مي‌رسد. اين تپه‌ها از نظر ارتفاع و شكل با يكديگر متفاوت هستند؛ اما ممكن است با دست سازه‌ي انسان اشتباه گرفته شوند. اگرچه كه بر اساس گفته‌هاي يونسكو، اين تپه‌ها به خاطر بالا رفتن و همچنين فرسايش آب باران شكل گرفته اند. اين تپه‌ها در فصول خشكِ سال، از رنگ سبز به قهوه‌اي تغيير رنگ مي‌دهند.

⭕️ ۱۳. ساحل سرخ، پانجين، چين

يكي از زيباترين و عجيب‌ترين سواحل جهان كه با شن خاصي به نام سودا پر شده است و در فصل پاييز به رنگ قرمز درمي آيد. اين ساحل در ۳۰ كيلومتري جنوب پانجين است و بخش كوچكي از آن براي گردش عموم آزاد است. چرا كه اين ساحل، محل جفت گيري نوع خاصي از پرندگان است. اما راه رفتن در جنگل‌هاي آن كاملاً آزاد است.

⭕️ ۱۴. دشت كوزه ها، لائوس

پوشيده شده در رمز و راز! سنگ‌هاي بزرگِ كوزه مانندي كه تعدادشان به صد‌ها عدد مي‌رسد در اين دشت قرار دارند. نظريه‌اي در بين مردم رايج است كه باور دارند اين سنگ‌ها در مراسمات عزاداري و براي خوردن شراب توسط غول‌ها مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. در سال ۱۹۶۰، لائوس شمالي توسط ايالات متحده‌ي آمريكا بمباران شد؛ اما حالا اين نواحي، براي تفريح گردشگران كاملاً امن هستند.

⭕️ ۱۵. دره‌ي جن، يوتا، ايالات متحده

اين دره در ۲۱۶ مايليِ جنوب رود نمكي در اوتا قرار دارد. شن‌هاي نرمي كه در طي سال‌ها و به خاطر نفوذ باد و آب در آن، شكل غول‌هايي عظيم الجثه را به خود گرفته اند و حالا به مكاني كاملاً عجيب و جالب براي مردم تبديل شده است. اين مكان هم يكي از آن جا‌هايي است كه ارزشِ حداقل يك بار ديدن در زندگي را دارد.

⭕️ ۱۶. خيابان استخوان وال، صربستان

گريزي به شمال صربستان بزنيم، ۸۲ كيلومتر مانده با ساحل آلاسكا، جايي كه حالا تبديل به يك مكان وحشتناك و توريستي شده است. در اين مكان، استخوان آرواره، دنده‌ها و مهره‌هاي يك وال به طرز عجيب و وحشتناكي از زمين بيرون زده اند و شكل يك كوچه يا خيابان را متجلي كرده اند. تمام ساكنان و تاريخ دانان صربستان معتقدند كه اين مكان، جايي براي كشتار قبيله‌اي يا ترساندن مردم عامه بوده، اما هر چه كه هست، جو اين فضا تن آدم را مي‌لرزاند.

⭕️ ۱۷. ساحل شيشه اي، كاليفرنيا، ايالات متحده

درياي درخشاني از شيشه در كاليفرنيا كه با تلاش‌هاي بسياري از شركت‌ها و افراد نادان، در سال ۱۹۶۰ پر از محفطه و بطري‌هاي شيشه‌اي شد. اما جالب اين است كه دريا تمام اين شيشه‌ها را با به هم كوباندنشان، تبديل به خرده ريز‌هاي شيشه‌اي كرد و بدين صورت، ساحل شيشه‌اي پديد آمد. جالب اينجاست كه امروزه، مردم با برداشتن شيشه‌ها و بردنشان براي يادگاري، اين جاذبه‌ي گردشگري را خراب مي‌كنند!

⭕️ ۱۸. دخمه، پاريس، فرانسه

اين دخمه‌ي تاريك و عميق و چندش آور، شبكه‌اي از تونل‌هاي طويل در زير پاريس است كه در حقيقت، آرامگاه نزديك به ۶ ميليون نفر مي‌باشد. باورتان مي‌شود؟! بسياري از اين افراد ناشناس هستند، اما استخوان‌ها و جمجمه‌ي اين افراد، در بين صده‌هاي ۱۸ و نوزده، به اين دخمه آورده مي‌شود. امروزه و با چينش جالب و ترسناك استخوان‌ها و جمجمه ها، اين مكان به يكي از مكان‌هاي گردشگريِ پاريس تبديل شده است.

⭕️ ۱۹. فلاي گيسر، نوادا، ايالات متحده‌ي آمريكا

اين آتشفشان كه از جهان ديگري متولد شده است، در صحرا‌هاي مخفي نوادا و در منطقه‌ي بلك راك ديزرت قرار دارد. اين آتشفشان به طور كاملا اتفاقي در سال ۱۹۶۴، به وسيله‌ي انفجار و تخريب يك كارخانه، به درون مواد مذاب و آلاينده‌هاي خاص شيمياييِ خودش ايجاد شد. آتشفشاني از مواد شيميايي كه حدود ۵ پا ارتفاع دارد و به خاطر مواد تشكيل دهنده اش، هر ساله چندين سانتي متر رشد مي‌كند. اين تپه‌ي بزرگ از رنگ‌هايي همچون قرمز و سبز تشكيل شده است.

⭕️ ۲۰. جزيره‌ي گربه ها، ژاپن

جزيره‌اي كوچك و پشمالوو در سواحل شرقي ژاپن به نام تاشيروجيما است كه جمعيتي نزديك به يك صد انسان و مقدار زيادي از دوست‌هاي پشمالويشان دارد. اين گربه‌ها به طور ذاتي در اين جزيره، به توليد ابريشم و گرفتنِ موش‌ها كمك مي‌كنند. اما ماهيگيرانِ بومي اين منطقه بر اين اعتقاد هستند كه داشتنِ يك گربه، مي‌تواند به انسان شانس بدهد.

از اين رو گربه‌ها جايگاه بسيار رفيعي در اين منطقه دارند؛ به طوري كه خانه‌ها و حتي مقبره‌هاي خانوادگيِ خاص خودشان را دارند. از اين گذشته، كابين‌هايي به شكل گربه احداث شده، كه توريست‌ها مي‌توانند در آن اقامت داشته باشند. اظهر من الشمس است كه هيچ سگي اجازه‌ي ورود به اين جزيره را ندارد.

منبع:
https://www.bartarinha.ir/fa/news/870850/%DB%B2%DB%B0-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.