نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

انسان ذاتاً موجودي كنجكاو است و همين حس حقيقت‌جويي باعث شده تا در طول قرن‌ها پرده از اسرار زيادي بردارد، اما اسرار زيادي در دنيا وجود دارد كه از قرار معلوم بهتر است براي هميشه سر به مهر باقي بمانند.

در اين زمينه مي‌توان به در‌هاي قديمي و باستاني اشاره كرد كه هرگز باز نشده‌اند و راز‌هاي درون اين در‌ها براي هميشه مخفي خواهد ماند. اين در‌ها به خودي خود رمزآلود هستند و از آنجايي كه هرگز باز نشده اند سوال‌هاي بيشتري در خصوص دليل وجود اين در‌ها و باز نشدن آن‌ها وجود دارد.

از آنجايي كه ما هم مثل شما كنجكاو شده‌ايم تا نگاهي به اين در‌هاي مرموز داشته باشيم و ببينيم قضيه بسته‌ماندن اين در‌ها از چه قرار است، در ادامه باهم نگاهي به در‌هاي مرموزي خواهيم داشت كه براي هميشه بايد بسته بمانند.

⭕️ ۱- تالار مخفي تاج‌محل

تاج‌محل در فهرست عجايب هفتگانه جديد دنيا قرار دارد و سالانه توريست‌هاي زيادي از سرتاسر دنيا براي بازديد از اين بناي قديمي و باشكوه به هندوستان مسافرت مي‌كنند. اما قسمت‌هاي زيادي از اين بنا در معرض بازديد جهانگردان قرار ندارد و جا‌هايي را در تاج‌محل سراغ داريم كه راز‌هاي زيادي در آن‌ها پنهان شده است.

ماجراي ساخت تاج‌محل به سال ۱۶۳۱ ميلادي باز مي‌گردد و در آن زمان شاه‌جهان، عبادتگاهي براي يادبود همسرش، ممتاز محل، بنا كرد. ظاهراً ممتاز محل در حين تولد چهارهمين فرزندشان از دنيا رفته بود و شاه‌جهان كه ارادت خاصي به ممتاز محل داشت با ساخت اين بنا مي‌خواست ياد همسرش را براي هميشه جاودان كند. ساخت اين بناي عظيم نزديك به ۲۲ سال به طول انجاميد و ۳۲ ميليون روپيه هزينه برداشت.

سالانه نزديك به ۸ ميليون نفر از تاج‌محل بازديد مي‌كنند، اما در زير اين بنا، يك طبقه ديگر وجود دارد كه هيچ كسي اجازه بازديد آن را پيدا نكرده است. جالب است بدانيد از طبقه‌اي بزرگ و وسيع صحبت مي‌كنيم كه گفته مي‌شود دقيقاً ۱۰۸۹ اتاق در اين طبقه قرار گرفته است. ظاهراً يك طبقه ديگر نيز در زير تاج‌محل و اين طبقه‌اي كه به آن اشاره كرديم قرار دارد كه اين طبقه نيز داراي ۲۲ اتاق است. حتي در طبقه اول تاج‌محل كه بازديد آن براي توريست‌ها آزاد است نيز در‌هاي زيادي را شاهد هستيم كه هرگز باز نشده‌اند و كسي اجازه بازديد از آن‌ها را ندارد.

با اين حساب اين پرسش پيش مي‌آيد كه چه رازي پشت اين در‌هاي هميشه بسته قرار گرفته است؟ در اين خصوص گمانه‌زني‌هاي زيادي انجام شده و اظهار نظر‌هاي مختلفي را شاهد هستيم. بعضي از كارشناسان بر اين باور هستند كه فرآيند ساخت تاج‌محل به‌صورت تمام و كمال انجام نشده و اتاق‌هايي كه از آن‌ها صحبت مي‌كنيم به لحاظ معماري كامل نشده اند و زيبايي‌هاي اتاق‌ها و تالار‌هاي اصلي تاج‌محل را ندارند، به همين دليل نيز شاه‌جهان كه مي‌خواست تاج‌محل عالي و بي‌نقص به نظر مخاطبان برسد دستور داد تا اين در‌ها براي هميشه بسته باقي بمانند.

البته اين فقط يك روي سكه ماجراي در‌هاي بسته تاج‌محل است و بعضي ديگر نيز بر اين باور هستند كه پشت اين در‌هاي بسته، ممتاز محل، دفن شده است و به همين دليل نيز كسي حق ورود به اين مكان را ندارد. اين‌گونه كه پيداست شاه‌جهان به اندازه‌اي به همسرش علاقه داشت كه حاضر نبود از او جدا شود و به همين دليل نيز دستور مي‌دهد تا جنازه ممتاز محل، مخفيانه موميايي شود. همان‌گونه كه در جريان هستيد شاه‌جهان مسلمان بود و در آئين مسلمان‌ها موميايي كار ناشايستي به‌حساب مي‌آيد و جنازه بايد حتماً در خاك دفن شود.

در نتيجه شاه‌جهان كه از يك طرف نمي‌توانست جنازه همسرش را در آغوش سرد خاك رها كند و از يك طرف ديگر نيز نگران بود كه بدن موميايي شده، ممتاز محل، توسط ديگران كشف شود و آبروي شاه‌جهان بر باد رود، دستور داد تا، جنازه موميايي شده ممتاز محل را در تالار‌هاي هميشه سر به مهر تاج‌محل پنهان كنند.

معماي در‌هاي بسته تاج‌محل به همين‌جا ختم نمي‌شود و بعضي ديگر نيز معتقد هستند كه پشت اين در‌هاي بسته، ارواح و شياطين وجود دارند. جالب اينجاست كه به‌رغم اينكه شواهد از عشق بي‌پايان شاه‌جهان به ممتاز محل حكايت دارد، گفته مي‌شود كه شاه‌جهان حرمسراي بزرگي داشت و ارتش او نيز به تجاوز و وحشيگري معروف بوده اند.

در مجموع با توجه به بسته‌بودن هميشگي در‌هاي مخفي تاج‌محل، نمي‌توان مشخص كرد كه واقعاً پشت اين در‌ها چه رازي نهفته است.

⭕️ ۲- معبد پادماناب هاسوامي (Padmanabhaswamy Temple)

در اينكه تاج‌محل معروف‌ترين معبد هندوستان به‌حساب مي‌آيد هيچ شكي نداريم، اما در كشور هفتاد و دو ملت تا دلتان بخواهد معبد وجود دارد و هر كدام از اين معابد نيز راز‌هاي سر به مهري دارند. يكي ديگر از معابد بزرگ و جذاب هندي‌ها معبدي با نام پادمانا هاسوامي است، اين معبد در سده ششم ميلادي براي ويشنو (Vishnu)، دومين خداي هندو‌ها ساخته شده و سرشار از گنج‌هاي بي‌شمار از ارزشمند است. از سال ۱۷۲۹ تاكنون مديريت اين معبد در اختيار خانواده سلطنتي تراوانكوُر Travancore Royal Family) قرار دارد.

اين خانواده با افتخار گنج‌هاي داخل اين معبد را در اختيار داشت تا اينكه به دليل عدم مديريت در سال ۲۰۱۱ اختيار كنترل اين معبد از خانواده سلطنتي گرفته شد. از آن زمان به بعد اختيار مديريت معبد پادماناب هاسوامي در اختيار اعضاي يك كميته قرار گرفته است.

چيزي كه در ميان تمام دارايي‌هاي اين معبد جالب به نظر مي‌رسد وجود ۶ در است كه هرگز باز نشده اند. باز كردن اين در‌ها كار راحتي نيست و در‌واقع به گونه‌اي ساخته شده‌اند تا هرگز باز نشوند. به همين دليل نيز با ميله‌هاي فولادي محكم شده اند و خبري از لولا و دستگيره در آن‌ها نيست تا كسي هرگز نتواند آن‌ها را باز كند. ناگفته نماند كه ۵ در از تعداد ۶ در درنهايت توسط كميته‌اي كه به آن اشاره كرديم با دردسر‌هاي زياد باز شد. اما هنوز هم معبد پادماناب هاسوامي يك در سر به مهر دارد كه با نام «تالار مرموز بي» (the mysterious Chamber B) شناخته مي‌شود.

جالب اينجاست كه در مستندات و مداركي كه در خصوص اين معبد از ديرباز تاكنون وجود دارد، هيچ اشاره‌اي به اين در نشده و عملاً با دري سر و كار داريم كه افسانه‌هاي زيادي درخصوص آن وجود دارد. بعضي‌ها بر اين باور هستند كه اين در راهي به اقيانوس دارد و باز كردن آن امواج دريا را به داخل معبد روانه مي‌كند و سيل عظيمي به دنبال خواهد داشت.

بعضي ديگر نيز بر اين باور هستند كه خانواده سلطنتي اين در را طلسم كرده اند و تنها افراد عالي‌رتبه قادر به شكستن طلسم اين در هستند، در غير اين صورت اگر افراد عادي نسبت به باز كردن در اقدام كنند، با حادثه‌هاي ناخوشايندي روبرو خواهند شد.

ناگفته نماند كه هيچ‌كدام از اين موارد باعث نشد تا كميته مديريت اين معبد نسبت به باز كردن در رمزآلودي كه از آن صحبت مي‌كنيم اقدام نكند. اما بسياري از افرادي كه براي باز كردن در تلاش كردند به نوعي غيرقابل توضيح دچار بيماري شدند. حتي فردي با نام ساندِر راجان (Sunder Rajan) كه تلاش زيادي براي سلب مديريت خانواده سلطنتي از اين معبد داشت نيز مدتي بعد از پيدا شدن اين در مخفي و عجيب، جان خودش را از دست داد.

با اين حساب در حال حاضر نمي‌توان مشخص كرد كه اين بيماري‌ها بر حسب اتفاق رخ داده يا اينكه واقعاً چيزي شيطاني و اهريمني در پشت در معبد پادماناب هاسوامي پنهان شده است.

⭕️ ۳- راز‌هاي مخوفي كه در زير آرامگاه اولين امپراتور خاندان شين پنهان شده است

كشور چين اسرار زيادي را در قلب خود پنهان كرده و به‌رغم اينكه بسياري از اين راز‌ها برملا شده‌اند، هنوز هم هر از گاهي شاهد كشف‌هاي باستاني عجيب و غريبي هستيم. يكي از اين موارد به حفاري پنج برادر در سال ۱۹۷۴ در چين باز مي‌گردد. اين برادر‌ها در حال كندن زمين براي حفر چاه بودند كه به صورت كاملاً اتفاقي به يكي از بزرگترين كشف‌هاي باستاني دست پيدا كردند.

اين كشف در نهايت به پيدا شدن يكي از رمزآلود‌ترين در‌هاي بسته دنيا مجهر شد. قضيه از اين قرار بود كه برادر‌هايي كه به آن‌ها اشاره كرديم پس از حفر زمين به تكه سفال‌هايي برخوردند كه بررسي اين سفال‌ها باعث شد تا آرامگاه «چين شي هوانگ»، اولين پادشاه چين و كسي كه چين را يكپارچه كرده بود، پيدا شود. جالب است بدانيد اين امپراتور نقش مهمي در فرهنگ چين دارد و حتي نام اين كشور نيز از اسم او گرفته شده است.

آرامگاهي كه از آن صحبت مي‌كنيم از چيزي كه فكرش را بكنيد وسيع‌تر بود و تنها كشف قسمتي از آن سال‌ها به طول انجاميد. يكي از جالب‌ترين كشف‌هاي اين آرامگاه را مي‌توان لشكري متشكل از ۷ هزار سپاهي و اسب نام برد كه به‌صورت نمادين و با سفال در ابعاد بسيار بزرگ دور آرامگاه امپراتور چين درست شده بودند تا از مقبره وي محافظت كنند.

با اين حساب ممكن است با خود فكر كرده باشيد برادراني كه اين آرامگاه را كشف كردند به مال و منال زيادي رسيدند، اما قضيه درست برعكس اتفاق افتاد و روزگار اين برادر‌ها يكي پس از ديگري تيره و تار گرديد. اين برادر‌ها و خانواده‌هايشان با فقر و بدبختي روبرو شدند و بيماري‌هاي عجيب و غريبي به سراغشان آمد كه حتي پولي براي درمان اين بيماري‌ها نداشتند. اوضاع زندگي آن‌ها به اندازه‌اي دشوار شد كه يكي از آن‌ها از شدت فقر و بدبختي خودش را دار زد و ديگر برادر‌ها نيز درنهايت در اوج فقر از دنيا رفتند.

اين امر باعث شد بسياري گمانه‌زني كنند كه كشف مقبره امپراتور چين از جانب اين برادر‌ها باعث شد تا به نفرين ابدي گرفتار شوند و از آن لحظه به بعد روي خوش زندگي را نبينند. از اين ماجرا كه بگذريم به قضيه آرامگاه امپراتور چين شي هوانگ مي‌رسيم كه در اصلي مقبره او هنوز باز نشده و نياز به چندين دهه حفاري باستان‌شناسي دارد. در اين بين با توجه به فاجعه‌اي كه برادران كاشف اين مقبره با آن روبرو شدند، بسياري بر اين باور هستند كه در اصلي آرامگاه چين شي هوانگ بايد براي هميشه سر به مهر باقي بماند و در غير اين صورت افرادي كه اقدام به باز كردن در اين مقبره كنند دچار سرنوشت شومي خواهند شد.

⭕️ ۴- تالار بزرگي كه در زير مجسمه ابوالهول قرار دارد

مصر به سرزمين افسانه‌ها مشهور است و تا دلتان بخواهد اماكن باستاني دارد، جالب اينجاست كه به لحاظ باستان شناسي نيز تمدن مصر، مهم‌ترين تمدني است كه آثار زيادي از آن بر جاي مانده و به همين دليل نيز مي‌توان قضاوت‌هاي زيادي در خصوص سبك زندگي مردمان مصر باستان داشت. در بين تمام آثار باستاني كه در مصر وجود دارد، پيكر تراشيده‌شده ابوالهول، يكي از رازآلود‌ترين آثار باستاني اين تمدن به حساب مي‌آيد. جالب است بدانيد اين مجسمه كه ابعاد بسيار بزرگي دارد از سنگ آهكي يكپارچه تراشيده شده و به همين دليل نيز به لحاظ هنري و مجسمه‌سازي ارزش بسيار زيادي دارد.

با اين حساب كاملاً مشخص است اين اثر باستاني باعظمت راز‌هاي زيادي را در خود پنهان كرده باشد. از طرف ديگر ابعاد اهرام مصر و مجسمه ابوالهول نيز به رازآلود بودن اين آثار دامن زده و بسياري بر اين باور هستند كه مصريان باستان توان ساخت چنين آثار بزرگي را نداشتند و ساخت چنين سازه‌هاي با عظمتي از دنيا‌هاي ديگري كمك گرفته‌اند.

بسياري از مصر‌شناسان نيز باور دارند كه كتابخانه‌اي بسيار بزرگ در زير شن‌ها در مصر مخفي شده و راز عظمت اين تمدن بشري در اين كتابخانه قرار دارد. اين كتابخانه كه از آن با نام «تالار مدارك» (Hall Of Record) ياد مي‌شود، احتمال مي‌رود در زير مجسمه ابوالهول قرار گرفت باشد.

دولت مصر تاكنون اجازه حفاري‌هاي بيشتر را در اين منطقه صادر نكرده است و همين امر نيز به راز‌آلود بودن مجسمه ابوالهول دامن زده است. از طرف ديگر بسياري نيز بر اين باور هستند كه راز‌هاي مجسمه ابوالهول و دري كه به كتابخانه‌اي بزرگ راه دارد بايد براي هميشه مخفي باقي بماند. عده‌اي ديگر نيز معتقد هستند راهرو‌هايي كه در زير مجسمه ابوالهول قرار دارد در‌واقع مسيري به نسل ديگري از موجودات بسيار هوشمند و پيشرفته است كه به مردمان مصر باستان براي ساخت اهرام كمك كرده اند. بعضي‌ها اين نسل پيشرفته را به موجودات فضايي نسبت مي‌دهند و بعضي ديگر نيز بر اين باور هستند كه مردمان سرزمين آتلانتيس در اين تالار‌ها رفت و آمد داشته‌اند.

به هر ترتيب با توجه به سابقه‌اي كه از در‌هاي سر به مهر سراغ داريم شايد بهتر باشد دري كه در زير مجسمه ابوالهول قرار گرفته براي هميشه بسته باقي بماند و ارتباط ميان انسان‌ها و موجودات فضايي يا هر تمدن غيرانساني ديگري برقرار نشود.

⭕️ ۵- اتاق ۸۷۳ هتل بنف

تا اين قسمت براي شما از در‌هاي سر به مهري گفتيم كه تاريخچه آن‌ها به سال‌ها قبل و دوران باستان باز مي‌گردد، اما در اين قسمت به در مرموز و وحشتناكي رسيديم كه در يك هتل بسيار زيبا و شيك قرار گرفته و داستان وحشتناك آن باعث شده تا مالكين اين هتل ترجيح دهند اين در تا ابد بسته بماند.

اين در رمزآلود در طبقه هشتيم هتلي با نام بنف اسپرينگز (Banff Springs Hotel)، در آلبرتاي كانادا واقع شده است. افرادي كه در اين هتل اقامت داشته‌اند مدعي هستند در ميان رديف در‌هاي اتاق‌هاي هتل خبري از شماره اتاق 873 نيست و در قسمتي كه بايد اين در قرار گرفته باشد، يك ديوار كشيده شده است.

اين كار به‌گونه‌اي انجام شده كه ظاهراً در اتاق 873 ناپديد شده باشد. اما جالب است بدانيد هنوز هم پشت اين ديوار در اتاق 873 وجود دارد، اما مسئولين هتل ترجيح داده‌اند تا جلوي اين در، يك ديوار بكشند.

گفته مي‌شود حتي اگر به ديواري كه جلوي اين در كشيده شده ضربه بزنيد، صدايي مانند ضربه زدن به ديوار توخالي به گوش مي‌رسد و اين قضيه وجود يك در را در پشت اين ديوار تأييد مي‌كند.

قضيه اتاق 873 هتل بنف اسپيرينگز از اين قرار است كه سال‌ها پيش زوجي به همراه دختر جوان‌شان در اين اتاق اقامت مي‌گزينند.

از خانواده‌اي معمولي صحبت مي‌كنيم كه براي گذراندن تعطيلات اين هتل را انتخاب كرده بودند. اما زندگي اين خانواده معمولي پس از پا گذاشتن به اتاق 873 در اين هتل براي هميشه تغيير مي‌كند.

ماجرا از آنجايي شروع مي‌شود كه مرد اين خانواده در نيمه‌هاي شب از خود بي‌خود مي‌شود و همسر و فرزندش را مي‌كشد، در نهايت نيز جان خودش را مي‌گيرد تا اين اتاق براي هميشه به يكي از مرگبارترين اتاق‌هاي دنيا تبديل شود.

از آنجايي كه هيچكدام از قربانيان اين حادثه زنده نماندند، در نهايت مشخص نشد كه دليل ديوانه‌شدن مرد اين خانواده و كشتن خانواده‌اش از چه قرار بوده است.

مسئولين هتل نيز اتاق 873 را كاملاً بازسازي مي‌كنند و دوباره اين اتاق را به مهمان‌هاي ديگر هتل مي‌دهند، اما از قرار معلوم ماجراي اين اتاق مرموز همچنان ادامه داشت.

مهمان‌هاي اين اتاق در شب با جيغ‌هاي وحشتناكي از خواب بيدار مي‌شدند و اثر دست‌هاي خونين روي ديوار‌هاي اتاق در شب‌ها شكل مي‌گرفت.

بعضي از اين مهمان‌ها در حين خواب از روي تخت به بيرون پرت مي‌شدند و بعضي ديگر نيز زخم‌هايي روي بدنشان ايجاد مي‌شد. اين موارد باعث شد تا مسئولين هتل عطاي اين اتاق را به لقايش بخشند و اتاق 873 را براي هميشه قفل كنند.

منبع:
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/03/16/2026427/%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.