نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

در سراسر جهان مسئولان برخي از شهرها گام‌هايي را براي كاهش تردد خودروها در سطح معابر برداشته‌اند.

به گزارش ايسنا، گسترش معابر و مناطق شهري كه تردد خودروها در آن‌ها ممنوع اعلام شده مي‌تواند اين مناطق را به مكان‌هايي مناسب براي دوچرخه سواري يا پياده روي تبديل كند.

همچنين شكي نيست كه اين تغييرات مي‌تواند در بهبود كيفيت هوا و تسهيل ترافيك نقش داشته باشد.

علاوه بر اين، اعمال محدوديت در تردد خودروها در خيابان‌هاي قديمي و تاريخي، آن‌ها را در برابر آسيب‌هاي ناشي از رفت و آمد وسايل نقليه حفظ مي‌كند.

به گزارش اينسايدر، از جمله شهرهاي بزرگ جهان كه مقامات و مسئولانِ آن‌ها تمهيداتي را براي كاهش تردد خودروها در نظر گرفته و عابران پياده را در اولويت قرار داده‌اند، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

نيويورك سيتي

⭕️ - امكان تردد آسان در تمامي نقاط نيويورك‌ سيتي با مترو يا پياده

سيستم جامع مترو در نيويورك سيتي آن را به يكي از شهرهاي مناسب در جهان براي عابران پياده تبديل كرده‌ است و مي‌توان به آساني پياده يا با استفاده از مترو در تمام مناطق مختلف اين شهر رفت و آمد داشت.

آمستردام

⭕️ - دوچرخه بهترين وسيله تردد در شهر كپنهاگ دانمارك

در حال حاضر دوچرخه سواري در بين مردم كپنهاگ از مقبوليت ويژه‌اي برخوردار است. پايتخت دانمارك وسعت چنداني ندارد و مي‌توان به راحتي و با پاي پياده يا با استفاده از دوچرخه در اين شهر رفت و آمد داشت.

⭕️ - مخاطرات مالكيت خودرو در آمستردام هلند

آمستردام، پايتخت هلند يكي ديگر از شهرهاي جهان است كه دوچرخه سواري يكي از گزينه‌هاي اصلي تردد در آن به حساب مي‌آيد.

با توجه به سختي رانندگي در گذار از كانال‌هاي اين شهر، پياده‌روي يا استفاده از دوچرخه به منظور تردد در اين شهر گزينه مناسبي به حساب مي‌آيد.

آتش‌نشاني اين شهر برآورد كرده كه به طور ميانگين هر سال ۳۵ خودرو به داخل اين آب‌راه‌ها سقوط مي‌كنند.

پاريس

⭕️ - تردد آسان عابران پياده در پاريس

شهر پاريس در فرانسه يكي از مناسب‌ترين شهرها در دنيا براي پياده‌روي تلقي مي‌شود. همچنين به علت تعدد مكان‌هاي ديدني در پاريس رفت و آمد با پاي پياده و لذت بردن از آن‌ها گزينه مناسبي است.

ونيز

⭕️ - آرامش در ونيز با محدود كردن تردد خودروها

مقامات شهري ونيز در ايتاليا تردد خودروها را به منظور پيشگيري از خطرات احتمالي در مناطق تاريخي و متراكم اين شهر ممنوع كرده‌اند و امكان ورود به آن تنها پياده ميسر است.

مادريد

⭕️ - تشويق به پياده‌روي با محدوديت تردد خودرو در مادريد

در بيش از ۲۰ خيابان پر رفت و آمد در شهر مادريد اسپانيا تردد خودرو ممنوع شده و اقدامات بيشتري براي اعمال محدوديت‌هاي بيشتر در حال انجام است.

همچنين افرادي كه قصد دارند خودروهاي خود را در مركز اين شهر پارك كنند لازم است مجوز دريافت كرده و هزينه پرداخت كنند.

هامبورگ

⭕️ - عابران پياده، اولويت مسئولان شهر هامبورگ

مسئولان شهر هامبورگ در آلمان در نظر دارند فضاهاي سبز شهري را توسعه داده و عابران پياده را در اولويت قرار دهند.

"شبكه سبز" شهر هامبورگ تردد بين پارك‌ها و فضاهاي سبز را آسان مي‌سازد. مسئولان اين شهر در نظر دارند تا در محدوديت تردد خودروها رويكرد نسبتا متفاوتي را اتخاذ كنند.

طي ۱۵ تا ۲۰ سال آينده در اين شهر "شبكه سبزي" مختص به دوچرخه‌سواران و عابران پياده ايجاد مي‌شود كه بسياري از پارك‌ها و مناطق تفريحي را به يكديگر متصل مي‌سازد.

دوبروونيك

⭕️ - حفاظت از خيابان‌هاي تاريخي، نگرانيِ مسئولان شهر دوبروونيك در كرواسي

مسئولان شهر دوبروونيك در كرواسي راهكارهايي را در جهت كاهش آسيب‌هاي وارد شده به خيابان‌هاي تاريخي و قديمي آن مورد بررسي قرار داده‌اند و راهكار اصلي آنان، محدوديت تردد خودروها بوده‌ است.

فلورانسِ

⭕️ - اعمال محدوديت‌هاي ترافيكي در مناطق تاريخي فلورانسِ ايتاليا

در بسياري از مناطق تاريخي فلورانس در ايتاليا تردد خودروها ممنوع است و امكان رفت و آمد تنها به شكل پياده يا با دوچرخه وجود دارد.

هلسينكي

⭕️ - جمعيت، عامل گسترش پياده‌راه‌ها در هلسينكيِ فنلاند

با سرازير شدن جمعيت به سمت شهر هلسينكي در فنلاند، مسئولان اين شهر اقداماتي را در جهت گسترش هر چه بيشتر پياده‌راه‌ها در نظر گرفته‌اند.

مديران شهري برنامه‌هايي را ارائه كرده‌اند تا مناطقي جديد و متراكم‌تر ايجاد كنند كه به افراد اجازه مي‌دهد به راحتي به شكل پياده رفت و آمد داشته باشند و همچنين با محدود شدن تردد خودروها، امكان استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي فراهم شود.

بوستون

⭕️ - بوستون دارنده بالاترين رتبه سيستم حمل و نقل عمومي در آمريكا

امكان رفت و آمد در سراسر مناطق بوستون با وسايل حمل و نقل عمومي و پياده وجود دارد. بوستون علاوه بر آنكه از شهرهاي تاريخي آمريكا به حساب مي‌آيد براي پياده‌روي نيز مناسب است.

اين شهر به لحاظ دارا بودن سيستم حمل و نقل عمومي از رتبه بالايي در آمريكا برخوردار است.

منبع:
https://www.khabaronline.ir/news/1272119/%DB%B1%DB%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.