نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

سياره زمين با قوانين گرانشي كه نيوتن كشف كرد كار مي‌كند. اما استثنائاهاي گرانشي هم در برخي جا‌هاي زمين وجود دارد كه اين قانون در آن‌ها كار نمي‌كند: مثلا جايي كه اتومبيل با موتور خاموش سربالايي مي‌رود، آبشاري كه پايين نمي‌ريزد، سنگ بسيار سنگيني كه با زاويه بسيار عجيب بالاي يك صخره ايستاده و ...

ما عاشق مكان‌هاي اسرارآميز هستيم و دوست داريم شما هم با آن‎ها آشنا شويد.

⭕️ ۱. آبشار معكوس در انگلستان

اين آبشار در نزديكي هيفيلد واقع شده و آب آن مثل فواره به سمت بالا مي‌رود. راز آبشار معكوس در باد است: باد آنقدر قوي است كه آب را به سمت بالا و عقب مي‌برد. اين آبشار معمولا ۲۳.۷ متر ارتفاع دارد. اما اين باد شديد از كجا مي‌آيد؟

⭕️ ۲. خانه اسرارآميز در اورگان، ايالات متحده

يك كلبه دورافتاده در اعماق جنگل و در نزديكي گرداب گرانشي اسرارآميز اورگان وجود دارد. بوميان آمريكا اين منطقه را «زمين ممنوعه» مي‌نامند و از آن اجتناب مي‌كنند. تصور مي‌شود كه نوعي ميدان نيروي كروي در اينجا وجود دارد كه نيمي از آن زير زمين و نيمي ديگرش بالاي سطح زمين است و باعث مي‌شود مردم واقعيت را متفاوت احساس كند. همچنين راه رفتن اينجا تقريبا غيرممكن است، و بايد از ديوار بچسبيد تا در دريا نيفتيد.

همچنين جارويي در اينجا وجود دارد كه نمي‌افتد و آن را هرجاي كلبه كه قرار دهيد به عمود مي‌ايستد. در اين مكان اسرارآميز، توپ‌ها روي يك سطح كاملا مسطح قل مي‌خورند. در اينجا هيچ حيله‌اي وجود ندارد: حتي گردشگران از دستگاه‌هاي خاصي براي اندازه‌گيري شيب و زاويه استفاده مي‌كنند.

⭕️ ۳. جاده‌اي پايين كوه آراگاتس در ارمنستان

در مرز تركيه و ارمنستان، كوهي وجود دارد كه همه را گيج مي‌كند. هزاران مسافر هر سال به اين كوه مي‌آيند تا شاهد پديده شگفت‌انگيز ضد‌گرانش باشند. اگر ماشينتان را پايين كوه خاموش كنيد، خودش سربالا مي‌رود. يك رودخانه هم در اين جا هست كه سربالا مي‌رود، بسياري از كساني كه اينجا آمده اند ادعا مي‌كنند كه سربالايي رفتن در آن راحت‌تر از سرپاييني رفتن است.سد هوور در نوادا، ايالات متحده

⭕️ ۴. سد هوور در نوادا، ايالات متحده

اگر بالاي اين سد برويد كه ۱۳۰ متر ارتفاع دارد، مي‌توانيد يك آزمايش ساده انجام دهيد. سعي كنيد بطري آب را خالي كنيد. آب مثل هميشه پايين نمي‌رود، بلكه به سمت بالا مي‌رود. اگر سعي كنيد يك شيء سبك را هم از اين ارتفاع بيندازيد، همين اتفاق مي‌افتد و به خاطر جريان هواي شديد معلق مي‌ماند.

⭕️ ۵. برج شياطين، وايومينگ، ايالات متحده

برج شياطين در بلك هيلز قرار دارد. شكل و اندازه زيباي اين تپه، آن را مهم‌ترين چشم‌انداز وايومينگ كرده است. كوهنوردان هم آن را دوست دارند. اما به دلايلي، كوهنورداني كه به كوه اورست صعود كرده اند نمي‌توانند از برج شياطين بالا بروند. اين برج فقط ۳۸۶ متر ارتفاع دارد، اما به دليل شيب زياد، بالا رفتن از آن تقريبا غيرممكن است و برگشت از آن سخت‌تر است.

⭕️ ۶. جاده اسرارآميز در كره جنوبي

بطري و قوطي‌هاي خالي در اين جاده در جزيره جِجو سربالا مي‌روند، گردشگران اين را بار‌ها امتحان كرده اند. مسئولين آن را به جاذبه گردشگري تبديل كردند و حتي تابلويي در نزديكي اين جاده نصب كردند كه نشان مي‌دهد گرانش غيرعادي از كجا شروع مي‌شود.

⭕️ ۷. سنگ طلايي در ميانمار

اين صخره با طلا پوشيده شده و به نظر مي‌رسد هر لحظه ممكن است سقوط كند. اما درواقع ۲۵۰۰ سال است كه تكان نخورده است. اين سنگ در ارتفاع ۱۵ متري قرار دارد و يك پاگودا روي آن ساخته شده است. به باور مردم، اين سنگ را موي بودايي نگه داشته كه درون آن است. اين سنگ به جايي متصل نشده و همه مي‌توانند آن را حركت دهند، اما حتي طبيعت هم نتوانسته آن را پايين بيندازد. گفته مي‌شود كه فقط يك زن مي‌تواند آن را حركت دهد. به همين دليل زنان اجازه ندارند به سنگ دست بزنند.

⭕️ ۸. سنگ داواسكو در آرژانتين

اين سنگ عظيم در مبارزه با گرانش شكست خورد. اين سنگ ۳۰۰ تُني چندهزار سال در لبه يك صخره بزرگ قرار داشت تا اينكه كج شد. مردم محلي آن را بررسي كردند. در ۲۹ فوريه ۱۹۱۲ سنگ داواسكو افتاد. اين شوك بزرگي براي مردم بود؛ و ۹۵ سال بعد، ماكت پلاستيكي سنگ را ساختند كه ۹ تن وزن دارد و به صخره وصل شده است.

منبع:
http://www.hamrahanekhabar.com/news/337208/8-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%86-%D8%AC%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.