نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

حتي اگر به اطلاعات آماري علاقه‌اي نداشته باشيد، باز هم تعدادي از حقايق به سادگي مي‌تواند باعث شگفتي شما شود. آيا مي‌دانيد مك دونالد هر ثانيه چند همبرگر مي‌فروشد؟! جواب شما را شگفت زده خواهد كرد.

پس در ادامه با ما همراه باشيد تا به شما حقايقي آماري را معرفي كنيم كه دانستن آن‌ها مي‌تواند باعث شگفتي شما بشود.

⭕️ تعداد درختان روي زمين از تعداد ستاره‌هاي موجود در كهكشان راه شيري بيشتر است.

در حالي كه مطمعنا كار راحتي نبوده است، اما هزاران داوطلب، دوست دار محيط زيست، دانش آموز و دانشجو از سرتاسر جهان به يكديگر پيوستند تا تلاش كنند كه تعداد درختان روي سياره زمين را بشمارند. همين طور براي تعداد ستارگان موجود در كهكشان راه شيري كه البته دانشمندان خود به تنهايي بايد اين كار را مي‌كردند! با در كنار هم قرار دادن اين اعداد، نتايج شگفت انيز و تعجب آوري به دست آمد. حدود ۳ تريليون درخت بر روي سياره زمين و تنها ۴۰۰ ميليارد ستاره در كهكشان راه شيري وجود دارد! ۳ تريليون درخت ممكن است زياد به نظر برسد، اما بايد اين موضوع را هم در نظر بگيريد كه حدود ۱۵ ميليارد درخت هر ساله قطع مي‌شوند. به همين خاطر است كه دانشمندان، سازمان‌هاي حامي محيط زيست را براي تلاش در حفظ جنگل‌ها تشويق مي‌كنند.

⭕️ آلمان داراي كمترين نسبت كودك به كل جمعيت كشور در جهان است.

مطابق با نمودار توزيع جمعيت بر طبق سن، تنها ۱۲ درصد جمعيت آلمان كمتر از ۱۴ سال سن دارند. بيشترين سهم اين نمودار به افراد ۲۵ تا ۵۴ سال تعلق دارد كه ۴۰ درصد جمعيت اين كشور را تشكيل مي‌دهند. براي مقايسه به طور مثال، در كنيا وضعيت كاملا متفاوت است. در اين كشور كودكان زير ۱۴ سال حدود ۴۰ درصد جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند.

⭕️ چين را مي‌توان جمهوري طلائي هم ناميد!

جمهوري خلق چين را به درستي مي‌توان جمهوري طلائي هم ناميد، چونكه اين كشور بزرگترين توليد كننده طلا در جهان است. بر اساس تحقيقات، در يك دهه اخير، چين حدود ۴۴۰ تن طلا را هر ساله توليد كرده است. صنعت استخراج و توليد طلا در چين توانسته است سرمايه گذاران خارجي زيادي را به سوي خود بكشاند كه منجر به پيشرفت قابل توجه اين كشور در توليد طلا شده است.

⭕️ بيشتر از ۲۰۰ هزار نفر با نام خانوادگي "كارلسون" در سوئد وجود دارد.

البته اين نام سومين نام محبوب در كشور است و رتبه اول و دوم پر تكرارترين نام خانوادگي در اين كشور را "اندرسون" و جوهانسن" تشكيل مي‌دهند. در اين كشور ۱۰ ميليون نفري، بيشتر از ۲۴۰ هزار نفر داراي نام خانودگي اندرسون هستند.

⭕️ جمعيت جهان نسبت به هزار سال قبل ۲۲ برابر شده است.

بر طبق آمار، در سال ۱۰۰۰ ميلادي تنها حدود ۲۷۵ ميليون نفر بر روي كره زمين زندگي مي‌كرده اند. اما وضعيت به طرز چشمگيري در سال ۲۰۰۰ ميلادي تغيير كرده است و جمعيت زمين در اين سال به بيش از ۶ ميليارد نفر رسيده است. وضعيت وقتي عجيب‌تر مي‌شود كه بفهميم در حال حاضر اين عدد به بيش از ۷ ميليارد نفر رسيده است! حال اين عدد را براي سال ۳۰۰۰ تصور كنيد!

⭕️ در طول عمر خود، شما آنقدر راه مي‌رويد كه اگر آن‌ها جمع شوند مي‌توانيد ۴.۵ بار دور زمين را طي كنيد.

ديديد كه آمار چقدر مي‌تواند شگفت انگيز باشد! يك فرد معمولي حدود ۷۵۰۰ گام را در طول روز بر مي‌دارد و ميانگين اميد به زندگي ۸۰ سال است. بر اساس اين اطلاعات، محققان حساب كرده اند كه ما بيشتر از ۱۷۷ هزار كيلومتر را در طول عمر خود راه مي‌رويم و اگر شما ۴.۵ بار زمين را دور استوا راه برويد به اين ميزان خواهد بود.

⭕️ كمترين تولد‌ها در روز شنبه اتفاق مي‌افتد.

محققان اخيرا يك تحقيق جالب را براي فهميدن اينكه كدام روز هفته داراي بيشترين تولد است را انجام داده اند. بر همين اساس روز سه شنبه با ۱۸ درصد برنده اين رقابت در ميان روز‌هاي هفته شد. پنج شنبه با ۱۴ درصد در جايگاه دوم قرار مي‌گيرد. همچين كمترين تولد‌ها نيز در روز شنبه اتفاق مي‌افتد.

⭕️ ۹۰ درصد ايميل‌هايي كه افراد دريافت مي‌كنند، هرزنامه هستند.

بر طبق آمار شركت سيسكو، حدود ۹۰ درصد ايميل‌هايي كه در سراسر جهان ارسال مي‌شوند را هرزنامه‌ها تشكيل مي‌دهند. همچنين آمريكا بزرگترين منبع ارسال اين ايميل‌ها است كه حدود ۱۸ درصد كل اين ايميل‌ها از آمريكا ارسال مي‌شوند. تركيه با ۹ درصد و روسيه با ۸ درصد در جايگاه بعدي قرار مي‌گيرند. بسياري از اين هرزنامه‌ها حاوي لينك‌هايي است كه فرد را وارد وب سايت‌هاي خطرناكي مي‌كند كه مي‌تواند باعث آلودگي سيستم و رايانه شما به ويروس شود.

⭕️ مك دونالد هر ثانيه ۷۵ همبرگر مي‌فروشد!

مك دونالد طرفداران زيادي را در سرتاسر جهان دارد. پس جاي تعجب نيست كه بدانيم اين شركت هر ثانيه ۷۵ همبرگر را مي‌فروشد. مك دونالد حتي وب سايتي را دارد كه شما مي‌توانيد ببينيد هر كدام از محصولات آن‌ها چه مقدار در جهان فروش دارند.

⭕️ در ايالات متحده هر روز ۱۷۰۰ نفر ميليونر مي‌شوند.

تعداد افراد ميليونر در آمريكا به طور عيني هر روزه افزايش مي‌يابد. بر طبق آمار بلومبرگ تا سال ۲۰۲۰ ميلادي بيشتر از ۳ ميليون نفر به افراد ميليونر در اين كشور افزوده مي‌شود و تعدا آن‌ها به ۶ ميليون نفر مي‌رسد.

⭕️ جمعيت بنگلادش از روسيه بيشتر است.

باور كنيد يا نه بندگلادش كشوري كه مساحت آن برابر با استان فارس است، داراي جمعيتي بيشتر از كشور پهناور روسيه است. روسيه داراي جمعيتي برابر با ۱۴۴ ميليون نفر است در حالي كه جمعيت بنگلادش تقريبا ۱۶۵ ميليون نفر است. موضوع زماني شگفت انگيز است كه مساحت دو كشور را با هم مقايسه مي‌كنيم. مساحت كشور بنگلادش ۱۱۶ بار از كشور روسيه كوچكتر است. بنگلادش داراي زمين‌هايي به شدت حاصل خيز مي‌باشد. همچنين اين كشور داراي رودخانه‌هاي زياد و انبوهي است كه كار حمل و نقل در اين كشور را بسيار راحت كرده است.

منبع:
https://www.bartarinha.ir/fa/news/877964/%D8%AD%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D9%88-%D8%BA%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.