نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

چرا نبايد در چين چاقو هديه دهيم؟ چرا بايد در انگلستان نوبت را رعايت كنيم؟ چرا بايد در كنيا روي ديگران تف كنيم؟ جواب همه اين سوالات را در اين مطلب خواهيد گرفت.

⭕️ در ژاپن چاپستيك‌ها را به هم نچسبانيد.

در ژاپن هرگز چاپستيك‌ها را به شكل عمودي در كاسه برنج نگذاريد، اين كار براي ژاپني‌ها يك تابوي بزرگ است، چون آن‌ها را ياد مراسم خاكسپاري مي‌اندازد كه كاسه‌هاي برنج را با دو چاپستيك عمودي كه در داخل آن مي‌آورند. در عوض آن‌ها را بالا يا كنار كاسه بگذاريد.

⭕️ در ويتنام قبل از ورود به خانه كفش‌ها را دربياوريد.

در سفر به بيشتر كشور‌هاي آسيايي بايد قبل از ورود به خانه كفش‌ها را دربياوريد. آن‌ها وارد شدن با كفش را يك اشتباه فرهنگي بزرگ مي‌دانند چون داخل خانه نشان دهنده فضاي شخصي است. بنابراين با گذاشتن كفش‌ها پشت در احترام را رعايت كنيد و البته از تميز بودن پا‌ها هم مطمئن شويد.

⭕️ در ايتاليا صورتحساب خود را درخواست كنيد.

اگر در ايتاليا براي شام بيرون رفتيد، به بهترين نحو رفتار كنيد؛ چون غذاخوردن در ايتاليا امر رسمي‌تري نسبت به آمريكا است. تفاوت‌ ديگر اين است كه تا وقتي خودتان نخواهيد پيشخدمت صورتحساب را برايتان نمي‌آورد، بنابراين هروقت خودتان آماده پرداخت بوديد، از آن‌ها بخواهيد صورتحساب برايتان بياورند.

⭕️ در عربستان قوانين پوشش را رعايت كنيد.

مهم نيست كه در مورد قوانين پوشش يك كشور چه فكر مي‌كنيد، اگر مهمان يك كشور هستيد، بايد قوانين آن را رعايت كنيد. در عربستان، زنان بايد روسري و عبا بپوشند. حتي اگر دماي هوا ۴۵ درجه سانتيگراد باشد.

⭕️ در يونان بشقابتان را تميز كنيد.

در يونان باقي ماندن غذا در بشقاب توهين به ميزبان به حساب مي‌آيد، چون اشاره به اين دارد كه غذا خوب نبود و آن را دوست نداشتيد. اگر نگران چاقي هستيد يا غذايي را دوست نداريد، مقدار كمي برداريد و همه آن را بخوريد. اگر بيشتر خواستيد، دوباره برداريد و با اين كار ميزبان را هم خوشحال كنيد.

⭕️ در كنيا به جاي سلام كردن تُف كنيد.

قبيله ماساي در كنيا، براي سلام كردن به يكديگر تف مي‌كنند. در فرهنگ آن‌ها تُف كردن هديه و خوشامد به حساب مي‌آيد.

⭕️ در فيجي مراقب تعريف‌ها باشيد.

فرهنگ فيجي احترام زيادي براي رسم «دارايي مشترك» قائل است. اين يعني اگر كسي از شما چيزي بخواهد، ادب حكم مي‌كند كه آن را به او بدهيد. به اين ترتيب، بايد مراقب تعريف كردن از دارايي‌هاي آن‌ها باشيد، چون فكر مي‌كنند وظيفه دارند آن را به شما بدهند.

⭕️ در تايلند به جاي دست دادن، دست‌هايتان را روي هم بگذاريد.

در تايلند به جاي اينكه با كسي دست بدهيد، كف دستانتان را مقابل قفسه سينه روي هم قرار دهيد. به اين كار «واي» مي‌گويند و سلام و خوشامد مرسوم آن هاست كه نشان دهنده احترام است.

⭕️ در انگلستان صف را رعايت كنيد.

«صف» در آداب معاشرت انگلستان جايگاه خاصي دارد. آن‌ها براي صبر و شكيبايي ارزش زيادي قائل هستند و كساني كه صف را رعايت نمي‌كنند، وحشي مي‌دانند. انگليسي‌ها غر زدن در صف را نشانه ضعف شخصيتي و تحمل انتظار با خوشرويي را نشانه شخصيت اخلاقي قوي مي‌دانند.

⭕️ در روسيه دسته گل آفتابگردان انتخاب نكنيد.

دادن گل زرد در روسيه نشان دهنده تنفر و توهين آميز است. همچنين گل زرد را گل مراسم خاكسپاري مي‌دانند. آن‌ها فقط به تعداد فرد گل مي‌دهند و هرگز تعداد گل‌هاي يك دسته گل زوج نيست.

⭕️ در هند انگشتانتان را بخوريد.

غذاي هندي را معمولا طوري درست مي‌كنند كه به راحتي بتوان آن را با دست خورد. از دو انگشت و نان براي خوردن غذا‌هاي مايع استفاده كنيد. مراقب باشيد از دست راستتان استفاده كنيد، چون دست چپ را ناپاك و خوردن با دست چپ را بي احترامي مي‌دانند.

⭕️ در مراكش زانو و شانه هايتان را بپوشانيد.

حجب و حيا در مراكش فقط يك مسئله مذهبي نيست، بلكه نماد ادب و احترام است. در مراكش هم از زنان و هم مردان انتظار مي‌رود لباس‌هايي بپوشند كه شانه و زانو‌ها را بپوشاند. تاپ، شلوارك و لباس ساحلي فقط هنگام ورزش يا در ساحل استفاده مي‌شود و در ساير مكان‌ها مثل اين است كه فقط لباس زير پوشيده ايد.

⭕️ در چين هرگز چاقو هديه ندهيد.

هديه دادن يك رسم مهم در چين است، اما هنگام انتخاب هديه مطمئن شويد كه ابزار برش انتخاب نكرده ايد. هرگز چاقو، قيچي يا هر ابزار برنده ديگر هديه ندهيد، چون نشانه پايان رابطه شماست.

⭕️ در مكزيك شكيبايي يك فضيلت است.

در مكزيك همه چيز بسيار كُندتر از كشور‌هاي ديگر مي‌گذرد. دير كردن در اين كشور زشت نيست، بنابراين نگران زمان نباشيد. اگر از كُندي و تاخير ديگران ناراحت شده ايد، بهتر است آن را در دل خودتان نگه داريد. آن‌ها حساسيت روي زمان و رُك‌گويي را گستاخي و پرخاشگري مي‌دانند. مكزيكي‌ها بسيار مودب هستند، بنابراين عصبانيت به خاطر تاخير يا شكايت كردن با صداي بلند شما را بي ادبي برداشت مي‌كنند و باعث مي‌شود كمتر به شما كمك كنند.

⭕️ در امارات مقابل افراد روزه غذا نخوريد.

اگر در ماه رمضان به كشورهاي مسلمان سفر مي نماييد توجه داشته باشيد كه در اين كشورها مسلمانان از طلوع تا غروب آفتاب روزه دار هستند و اين بي ادبانه است كه شما در مقابل آنها بخوريد و بياشاميد. اين بدين معني نيست كه شما هم بايد روزه بگيريد اما غذاي خود را در جايي بخوريد كه صداي غذا خوردن، بوي غذا و ديدن آن روزه داران را آزار ندهد.

منبع:
https://www.bartarinha.ir/fa/news/878060/%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%85%D9%88%D8%AF%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.