نمايش جزئيات مقاله

ديگر مقالات

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
۲۵ آذر ۱۳۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۷
۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان ۱۳۹۷
۱۱ شهريور ۱۳۹۷
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

تا به حال اين ضرب المثل را شنيده ايد كه مي‌گويند: «مجرّدي تاجي بر سر مجردهاست كه فقط افراد متأهل مي‌توانند آن را ببينند؟»، «مجرد بودن بسيار خوب و زيباست»؛ اين جملات مجرد‌ها را ترغيب مي‌كند تا همچنان مجرد بمانند، اما مجرد بودن مي‌تواند آثار ناخوشايندي را روي سلامت روح و روان به جاي بگذارد. در فرهنگ‌هاي مختلف دنيا ساكنان برخي كشور‌ها با پديده تجرد در شكل‌هاي مختلفي روبه رو مي‌شوند.

⭕️ پاشيدن ادويه

در دانمارك شايد يك مجازات باشد و يا يك سرگرمي، وقتي جشن تولد ۲۵ سالگي شما از راه مي‌رسد، شما را به يك صندلي يا چراغ برق مي‌بندند و يك مشت دارچين روي شما مي‌پاشند، اگر مجرديتان تا سي سالگي و بعد از آن همچنان ادامه پيدا كند، ادويه‌هايي كه در جشن تولد روي سرتان مي‌ريزند تغيير مي‌كند و در نهايت به پاشيدن فلفل مي‌رسد، براي اينكه ادويه‌ها خوب روي شما بچسبند قبل از آن يك سطل آب روي سرتان خالي مي‌كنند.

⭕️ جوراب و جعبه سيگار

در آلمان، مجرد بودن در ۲۵ سالگي براي هر دو جنسيت زن و مرد پيامد‌هايي دارد. اگر مرد باشيد دوستان و خانواده تان در اين شرايط تعداد زيادي جوراب بدبو داخل اتاقتان مي‌اندازند و اگر دختر باشيد جعبه‌هاي سيگار را از سقف اتاقتان آويزان مي‌كنند. اسم اين كار‌ها «جوراب قديمي» و «جعبه قديمي» نام دارد.

⭕️ برق انداختن قفل در در برخي كشور‌ها

اگر يك دختر مجرد سي ساله هستيد، تجربه‌هاي سرگرم كننده و شايد هم دشواري در انتظار شما باشد. اگر دستگيره‌اي را فشار دهيد، از شما خواهند خواست تا با مسواك آن را برق بيندازيد، اما اگر شما يك مرد مجرد سي ساله هستيد بايد علي رغم ميل باطني خانه دوستانتان را آشكارا جارو بكشيد.

⭕️ كلاه‌هاي عجيب و غريب

به نظر مي‌رسد عدد ۲۵ عدد سحرآميزي براي آداب و رسوم‌هاي فرانسوي باشد، در ۲۵ نوامبر بيست و پنجمين سال زندگي شما، بايد يك نمايش اجرا كنيد تا همه احوالات شما را ببينند، دختران بايد كلاه سبز روي سرشان بگذارند، كلاه‌هايي كه با برگ درختان و پر‌هاي سبز خوشرنگ تزئين شده است، اين طور كه مي‌گويند آن‌ها مي‌توانند با اين كلاه‌هاي عجيب و غريب و زلم زيمبودار شريك زندگي خود را به آساني پيدا كنند!

⭕️ ريختن يك سطل آب سرد

لهستاني‌ها در سوم آوريل هر سال كه به Dyngus day معروف است، روز مجرد‌ها را جشن مي‌گيرند، مجرد‌ها در اين روز مي‌توانند فعاليت‌هاي جالبي انجام دهند كه ريختن سطل آب سرد روي سر همديگر يكي از آنهاست و هر چقدر بيشتر روي سرتان آب بريزند شانس شما براي ازدواج بيشتر مي‌شود.

⭕️ نودل سياه

اگر هنوز مجرد هستيد و در روز عشق هيچ هديه‌اي دريافت نكرده ايد مي‌توانيد براي ابراز ناراحتي به كره جنوبي برويد و همراه با جوانان مجرد اين كشور در مراسم «روز سياه» شركت كنيد. در اين روز افراد مجرد كره‌اي جمع مي‌شوند و از فرق سر تا نوك پا لباس‌هاي سياه به تن مي‌كنند و نودل چيني مي‌خورند كه در زبان كره‌اي به آن «جاجانگ ميون» مي‌گويند، جاجانگ ميون نودل‌هايي تيره با رب لوبياي سياه و تكه‌هايي از سبزيجات يا غذا‌هاي دريايي است، در اين مراسم سياه مسابقه مفرحي هم برگزار مي‌شود.

⭕️ جارو برقي روز پنجشنبه

ايتاليايي‌ها بر اين باورند كه يك دليل عجيب در وراي مجرّد ماندن شما وجود دارد و آن دليل اين است كه مادر شما در يكي از روز‌هاي پنج شنبه با جارو از جلوي شما عبور كرده است، و اگر مجرد مانده ايد دليلش همين جارو است و هيچ ربطي هم به كمبود احساسات رومانتيك و ... در شما ندارد.

منبع:
http://tabnakbato.ir/fa/news/150568/%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D9%88-%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%85-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.