مقاصد گردشگری بارسلون

بارسلون

معرفي
بارسلون پر جنب و جوش يكي از ده بندر بزرگ جهان است. اين شهر كه از يك سو به دريا و از سوي ديگر به تپه هاي جنگلي راه دارد، داراي تاريخچه اي ديرپا و درخشان است. هنر با تاريخ اين شهر آميخته است از معماري گوتيك (Gothic Architecture) گرفته تا برخي از عجيب ترين بنا هاي جهان مانند كليساي ساگرادا فاميليا (Sagrada Familia). بارسلون پايتخت منطقه ي كاتالونيا (Catalonia) است. اين ناحيه داراي زبان، فرهنگ و تاريخ خاص خود است. مردمان اين ناحيه كه به كاتالان ها معروف اند خودشان را يك كشور جدا مي دانند. خود شهر و جاذبه هاي آن مانند خيابان لاس رامبلاس (Las Ramblas) و بنـاهاي تاريخي بيشتر زمان شما را پر خواهد كرد. اما برنامه ي خود را براي چند گشت روزانه و بازديد از پيرامون شهر ، سواحل آن و كوهستان مونت سرات (Montserrat) خالي بگذاريد. شهر بارسلون امروزه در بسياري از عرصه هاي جهاني پيشتاز است از صنعت گردشگري گرفته تا دانش و هنر. افزون بر همه اينها،شهر را با فوق ستاره هاي باشگاه بارسلونا مي شناسند.در سفر به بارسلون ورزشگاه زيباي نيوكمپ را فراموش نكنيد.
مردم بارسلون :
مردم زود جوش و شادخوار بارسلون به ناحيه كاتالونيا، زبان و باشگاه فوتبال خود عشق مي ورزند. انها دوست دارند آخر هفته ها به خارج از شهر بروند و استراحت و تفريح كنند. اكثر مردم آپارتمان نشين اند و داشتن آپارتمان بزرگ با تراس يك روياي همگاني است. هنر در خون مردم بارسلون جاري است و آنها ذاتا عاشق هنر و معماري هستند. شهر بارسلون تركيبي از فرهنگ هاست و تقريبا 13درصد از جمعيت آن از سرزمين هاي دوردست چون اكوادور، آرژانتين و مراكش به اين شهر مهاجرت كرده اند.
زمان مناسب براي سفر :
بارسلون مقصدي است كه مي توان در طول سال به آنجا سفر كرد. اگر به دنبال سواحل و آفتاب تابستان هستيد و از شلوغي هراس نداريد، مرداد و شهريور مي تواند بهترين گزينه باشد. بارش باران در ماه مهر و آبان بيشتر است اما شهر و تپه هاي جنگلي آن در اين هوا هم جذابيت خاص خود را دارد. ماه هاي ارديبهشت و خرداد داراي هواي صاف ومعتدل است. جشنواره Festes de la Merce كه يك جشن چهار روزه همراه با مسابقات، برنامه هاي فرهنگي و جشن هاي خياباني است در ماه شهريور برگزار مي شود.
رفت و آمد :
براي جابه جايي در شهر بارسلون راه هاي زيادي هست . كافي است دست بلند كنيد تا يك تاكسي جلوي پاي شما نگه دارد. مبلغ ورودي تاكسي ها 2 يورو است. ريكشا- سه چرخه- نيز وسيله اي جالب براي سفر و ديدن شهر است. ريشكاها را معمولا مي توان در كنار سواحل يا جلوي كليساي جامع (La Catedral) بيابيد. هزينه ي آنها براي هر نيم ساعت در حدود 10 يورو است .اتوبوس هاي شهري از اكثر نقاط شهر گذر مي كنند و ساعت كاري آنها از 5 – 6 صبح تا 11 – 12 شب است. بهاي بليت اتوبوس 1.65 يورو مي باشد. اتوبوس هاي شبانه كه به رنگ زرد هستند از ساعت 11 شب تا حدود 4 – 5 صبح فعاليت دارند. بيشتر مسير ها از ميدان كاتالونيا مي گذرد كه ميدان اصلي شهر است. فرودگاه اصلي بارسلون EL Prat نام دارد كه در 13 كيلومتري مركز شهر قرار گرفته است.
جاذبـــــــــه هاي ديـــــدنــي :
  • كليساي ساگرادا فاميليا
  • پارك گوئل (Park Guell)
  • موزه ي پيكاسو (Museu Picasso)
  • كوهستان مونت سرات
  • بناي كاسا باتلو (Casa Batllo)
  • استاديوم نيوكمپ(Nou Camp)
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.