مقاصد گردشگری برلين

فهرست مقاصد مرتبط

اطلاعات مرتبطی وجود ندارد
بازگشت به صفحه قبل

برلين

معرفي
بيست سال پس از فرو ريختن ديوار برلين، اين شهر بيش از پيش مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. سليقه ي شما هر چه كه باشد در برلين حسابي سرگرم مي شويد. موزه ها و گالري هاي درجه يك، رستوران هاي خوب و آثار تاريخي مشهور و زيبا در اين شهر قرار دارد. شهر برلين همواره تاريخي تاريك و سرد داشته و بارها مورد حمله قرار گرفته و تا حد نابودي پيش رفته است.امروزه همان تاريخ تلخ، به نقاط قدرت گردشگري اين شهر تبديل شده است.آثاري چون ساختمان رايشتا ( Reichstag ) ، دروازه ي براندن بورگ( Brandenburg) ، ميدان گندارمن مارت Gendermen markt ))، كليساي جامع برلين ( Berlin Cathedral ) و ساختمان راتائوس( Rathaus) از نقاط تاريخي و ديدني شهر به حساب مي آيند. در كنارتمامي اين آثار تاريخي، شهر مدرن و زنده ساخته شده است. برلين سرشار از كافه ها و رستوران هاي خوب است و مي توان مردم را تا دير وقت در آن جاها يافت. شهر برلين تا پيش از آغاز جنگ جهاني دوم پايتخت آلمان بود ولي بعد از شكست هيتلر، آلمان به دو قسمت شرقي و غربي تقسيم شد و برلين هم دو قسمت شد، نيمي در آلمان شرقي با نام برلين شرقي و نيمي در آلمان غربي با نام برلين غربي. نقطه ي مرزي اين دو برلين چارلي پوينت بود كه در يك طرف ماموران برلين شرقي و روسي حضور داشتند و در سوي ديگر ماموران آلمان غربي، آمريكا، انگليس و فرانسه. هر روز چندين نفر از اهالي برلين شرقي به غرب مي گريختند و برخي نيز كشته مي شدند. پس از فرو ريختن ديوار برلين و فروپاشي آلمان شرقي، هر دو كشور دوباره به هم پيوست و برلين بار ديگر پايتخت آلمان شد.
مردم برلين:
مردم برلين به تحصيل كردن و مودب بودن معروف اند.
زمان مناسب براي سفر :
برلين تقريبا در طول سال هوايي خنك و كمي شرجي دارد. هوا در تابستان با دمايي در حدود 25 درجه مناسب است و فصل بهار نيز فرصتي مناسب و زيبا براي سفر به برلين شناخته شده است. سردترين ماه هاي سال از دي تا اسفند همزمان با ورود بادهاي سرد از روسيه است.
رفت و آمد :
سيستم حمل و نقل عمومي شهر برلين از قوي ترين سيستم هاي دنيا است. حمل و نقل با سرعت و با كمترين ترافيك پيش مي رود. به راحتي با استفاده از تركيب مترو، قطار هاي شهري و اتوبوس ها مي توانيد به تمام نقاط شهر برسيد. فرودگاه تگل (Tegle Airport ) فرودگاه اصلي شهر برلين است كه در فاصله 8 كيلومتري شهر قرار گرفته است. قرار است فرودگاه جديد شهر از اواسط سال 2012 ميلادي شروع به فعاليت كند.
جاذبـــــــــه هاي ديـــــدنــي :
  • برج فرانكتورم(Frankturm) : جاذبه ي توريستي : چشم اندازي هاي زيبا،رستوران،شبيه برج ايفل پاريس
  • رايشتا : جاذبه ي توريستي : تاريخي ،چشم انداز هاي زيبا از بالاي بنا،رستوران گردان مشكلات توريستي : صف هاي طولاني
  • موزه ي چكپونت چارلي(Checkpoint Charlie Museum) : جاذبه ي توريستي : تاريخي،آشنايي با دوران برلين شرق و غرب
  • دروازه ي براندن بورگ : جاذبه ي توريستي : تاريخي، نماد اصلي برلين،آشنايي با ماجرا هاي جدا شدن برلين شرق وغرب
  • مركز خريد آلكسا(Alexa Shopping Center) : جاذبه ي توريستي : خريد،زمين بازي براي بچه ها،بزرگترين مدل ايستگاه قطار، رستوران ها
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.