مقاصد گردشگری رم

رم

معرفي
رم در دنيا مانند ندارد . شايد ديگر لقب آن «پايتخت دنيا» نباشد اما هنوز يادگاران بسياري از از ان شكوه افسانه اي دارد. يك سفر به اين سرزمين كافي است تا فريفته زيباي ان شويد. بناهاي تاريخي اين شهر تمام نشدني است كه از آن جمله مي توان به تماشاخانه گلادياتورها (Colosseum) ، معبد پانتئون (Pantheon) ، نيايشگاه واتيكان (Vatican) و ... اشاره كرد. همه جاي اين شهر ديدني است، از درخت هاي سرسبز باغ ويلا بورگز (Villa Borghese) تا بشقاب هاي پر شده از پاستاي اصل ايتاليايي در رستوران هاي ميدان ناوونا (Piazza Navona). معروفترين جاذبه ي جغرافيايي رم، تپه هاي هفتگانه آن است: Palatine ،Capitoline ،Aventineaelian،Esquiline،Viminal و Quirinal كه قدمتي به اندازه ي اين امپراتوري كهن دارند. شهر رم بر فراز اين هفت تپه بنا شده است. رودخانه ي تيبر (Tiber River) نيز از ميانه شهر مي گذرد.لقب رم «شهر جاودانه» است كه به زيبايي اين شهر را توصيف مي كند. مردم دنيا، چه هنرمند باشند چه تاريخ شناس يا علاقه مند به غذا، همگي آرزوي بازديد از شهر رم را دارند، زيرا از قديم گفته اند "همه ي راه ها به رم ختم مي شود".
مردم رم :
مـــردم شهر رم خندان و سرزنده اند. در كافه ها مي نشينند به قهوه نوشيدن و لطيفه گفتن. دوست دارند لباس هاي شيك و به روز بپوشند. از ديرباز گفته اند:" هنگاميكه در رم هستيد مانند روميان باشيد"، پس در رم شيكپوشي و لب خندان يادتان نرود.افزون بر اين، روميان به مذهبشان عشق مي ورزند.كشيش هاي زيادي را با لباس هاي زيبا و رنگي در شهر مي توان ديد. بيش از 80 درصد مردم اين شهر كاتوليك هستند اما جمعيت مسلمان ان رو به افزايش است.
زمان مناسب براي سفر :
رم آب و هوايي مديترانه اي دارد. تابستان ها ( از خرداد تا اول شهريور) گرم و خشك است و معمولا دما به 37 درجه سانتيگراد مي رسد اما در ماه مرداد هوا نسبتا شرجي مي شود.زمستان ها ميانگين دما بين 10 تا 15 درجه ي سانتيگراد است. شهر رم معمولا بارش برف زيادي را در طول زمستان ندارد. بهترين زمان هاي بازديد از اين شهر از فروردين تا مهر است.
رفت و آمد :
جابه جايي در شهر رم با استفاده از وسايل نقليه ي عمومي بهترين گزينه است.رانندگان تاكسي در اين شهر مانند همه ي نقاط دنيا سعي خواهند كرد نرخ بيشتري از گردشگران دريافت كنند. بهترين راه پيشگيري از اين اتفاق استفاده از تاكسي هاي مجاز شهري (رنگ آنها سفيد يا زرد و بر روي در جلو حروف SPQR درج شده است) و محاسبه ي نرخ با توجه به تاكسي متر است. دست تكان دادن براي تاكسي در حال عبور اكثر مواقع كارساز نيست و بايستي در ايستگاه هاي مخصوص تاكسي منتظر ماند و يا با شركت هاي تاكسي راني تماس گرفت.توجه كنيد كه اگر با تاكسي تماس گرفته شود، تاكسي متر از زمان تماس شما شروع به كار مي كند. ايستگاه هاي اتوبوس در فواصل مناسب قرار دارند و سرويس اصلي خطوط اتوبوس راني از 5:30 صبح تا 12:00 شب است. البته برخي از خطوط ويژه به صورت 24 ساعته مشغول كارند.متروي شهر رم كه مسير آن در شهر به صورت يك X است، براي گردشگران تا حدودي سيستم حمل و نقل محدودي است. قطار ها از 5:30 صبح تا 11:30 شب هر 5 الي 10 دقيقه حركت دارند.رم داراي دو فرودگاه است. فرودگاه اصلي لئوناردو داوينچي Leonardo Da Vinci كه در 30 كيلومتري شهر قرار گرفته و فرودگاه كوچكتر چيامپينو Ciampino كه با مركز شهر حدود 15 كيلو متر فاصله دارد.
جاذبـــــــــه هاي ديـــــدنــي :
  • كلوسيوم
  • معبد پانتئون
  • چشمه هاي سه گانه (فونتانادي تروي) (Trevi Fountain)
  • كليساي سنت باسليكا (St Peter’s Basilica)
  • كليساي جامع سن پيتر و موزه ي واتيكان
  • پله هاي اسپانيايي (Spanish Steps)
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.