وقت نشناس ترين خطوط هواپيمايي
OPT معياري است كه براي اندازه گيري وقت شناسي خطوط هواپيمايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و مخفف عبارت «on-time performance» به معني «عملكرد سر وقت» است.
 مردمي كه عاشق آشناييتون هستند!
روايتي اختصاصي از هلند و سبك‌زندگي جالب مردم آن
 عجيب‌ترين معماري هاي دنياي مدرن!
سازه ها و ساختمان هايي كه ديدن شان شما را به شگفتي وا‌مي‌دارد از كج‌ترين برج جهان بگيريد تا ساختمان تخم‌مرغي، برج خيارشور، موزه اي شبيه ۱۰ انگشت و ...
همه چيز درباره ماشين عاشقان هات داگ!
۱۳۶ دلار براي يك شب اجاره خودرو !!!
 با زندان‌هاي لاكچري در دنيا آشنا شويد.
شايد وقتي كلمه زندان را مي‌شنويد در ذهن خود سلولي كوچك با ديوارهاي كثيف و غير قابل تحمل را متصور شويد اما جالب است كه بدانيد زندان‌هايي در جهان وجود دارند كه بيشتر از هر چيزي به هتل ۵ ستاره شبيه هستند تا زندان!
 درياچه سمّي كه مقصد معتادان به گرفتن سلفي است.
مسئولان روسي درباره نزديك شدن به اين درياچه كه در نزديكي بزرگترين شهر سيبري قرار گرفته و جمعيت آن به ۱.۶ ميليون مي‌رسد هشدار داده اند.
بزرگترين پيست اسكي جهان روي كوهي از زباله!
اين بناي زيست‌محيطي كه به شكل سه بُعدي طراحي و ساخته شده در جهان منحصربه‌فرد است.
 عجيب‌ترين آداب و رسوم مجرد‌ها در برخي كشور‌هاي جهان
تا به حال اين ضرب المثل را شنيده ايد كه مي‌گويند: «مجرّدي تاجي بر سر مجردهاست كه فقط افراد متأهل مي‌توانند آن را ببينند؟»
۱۱ تله‌ي گردشگري كه در مسكو بايد از آنها اجتناب بورزيد.
مسكو به عنوان پايتخت روسيه سالانه هزاران بازديدكننده به خود جلب مي‌نمايد. اين شهر هميشه ميزبان گردشگران زيادي بوده است و همين امر موجب مي شود كه اشتباهاتي از جانب اين گردشگران پيش بيايد كه بايد مراقب آنها باشند.
لباس مهمانداران هواپيما در كشور‌هاي مختلف
وقتي مي‌خواهيم شركت هواپيمايي را براي سفر كردن انتخاب كنيم، اغلب روي شركتي تمركز مي‌كنيم كه امن‌تر و قيمت‌هاي مناسبتري داشته باشد و يا ويژگي هاي منحصر به فردي مانند خوش پوشي مهمانداران را نسبت به بقيه شركت‌ها داشته باشد.
۱۱ تله‌ي گردشگري كه در سنت پترزبورگ بايد از آنها اجتناب بورزيد.
بازديد از شهرهاي محبوبي مانند سنت پترزبورگ قطعاً مشكلات خود را دارد. اولاً، شما تنها توريست در آنجا نيستيد، و ثانياً، مردم اين شهر ميدانند كه گردشگران دائمي هستند و هميشه حضور خواهند داشت.
جشنواره‌اي براي خودآزاري
جشنواره سن‌فرمين (به اسپانيايي: Sanfermines) نام جشنواره تاريخي است كه از سال ۱۵۹۱ ميلادي در شهر پامپلونا در ايالت ناباراي اسپانيا براي بزرگداشت سنت فرمين يك مبلغ مسيحي برگزار مي‌شود.
فوتباليست‌هاي ميليونر تعطيلات تابستاني كجا مي‌روند؟
اگر شما هم مثل هواداران جدي فوتبال چشم اميدتان به ستاره‌هايي است كه بايد در طول يك فصل طولاني در زمين فوتبال مبارزه كنند، بعيد است كه حتي هنگام تعطيلات هم چشم از آن‌ها برداريد.
شفق قطبي؛ وقتي آسمان
پديده‌اي زيبا كه نفس را در سينه حبس مي‌كند؛ نورهاي رنگي و متحرك كه هر ساله هزاران نفر را به قطب شمال مي‌كشانند.
بيست مكان ديدني كه قبل از مرگ بايد ديد!
انسانها يكي از برترين خلقت هاي خداوند هستند. آنها از زمان آفرينششان در نزديكي طبيعت زندگي كرده اند و از اين رو عشق خاصي به طبيعت دارند و هميشه سعي در كشف آن داشته اند.
 بقاي گياهان چگونه پس از فاجعه چرنوبيل تداوم يافت؟
پس از فاجعه‌ي چرنوبيل كه به بدترين حادثه‌ي اتمي غيرنظامي تاريخ تبديل شد و بر زندگي ده‌ها و حتي صدهاهزار نفر تأثير گذاشت، گياهان اين منطقه هيچ‌گاه از بين نرفتند.
 چطور در كشور‌هاي مختلف مودب باشيم؟
چرا نبايد در چين چاقو هديه دهيم؟ چرا بايد در انگلستان نوبت را رعايت كنيم؟ چرا بايد در كنيا روي ديگران تف كنيم؟ جواب همه اين سوالات را در اين مطلب خواهيد گرفت.
۲۰ مورد عجيبي كه مختص كشور شگفت انگيز «ژاپن» است.
ژاپن يكي از شگفت انگيزترين كشورهاي دنيا است و عادي ترين چيزها در اين كشور مي تواند در هر نقطه‌ي ديگري از دنيا مسأله‌ي بسيار عجيبي باشد.
 حقايقي عجيب و غريب از سرتاسر جهان براي عاشقان آمار!
حتي اگر به اطلاعات آماري علاقه‌اي نداشته باشيد، باز هم تعدادي از حقايق به سادگي مي‌تواند باعث شگفتي شما شود. آيا مي‌دانيد مك دونالد هر ثانيه چند همبرگر مي‌فروشد؟! جواب شما را شگفت زده خواهد كرد.
 تركيب تماشايي نقاشي‌هاي خياباني با طبيعت
كمتر كسي در دنيا وجود دارد كه به هنر علاقه نداشته باشد. بدون شك همه ما به يكي از شاخه‌هاي هفت گانه هنر علاقه داريم و آن را به صورت جدي دنبال مي‌كنيم.
 ۸ جاي زمين كه گرانش در آن‌جا كار نمي‌كند!
سياره زمين با قوانين گرانشي كه نيوتن كشف كرد كار مي‌كند. اما استثنائاهاي گرانشي هم در برخي جا‌هاي زمين وجود دارد كه اين قانون در آن‌ها كار نمي‌كند!!!
بهترين سفرهاي جاده‌اي بر روي كره زمين
اينها جاده هايي هستند كه سفر هاي جاده‌اي بدون دردسر و تعطيلاتي عالي را براي شما به ارمغان مي آورند.
 تصميم عجيب هند؛ بازديدكنندگان بيش از سه ساعت در تاج‌محل باشند، جريمه مي‌شوند.
«تاج محل» هند كه از محبوبترين جاذبه هاي توريستي جهان است محدوديتي سه ساعته براي ديداركننده ها گذاشته است. از اين پس هر كس بيشتر از سه ساعت در تاج محل بماند، جريمه خواهد شد.
جزيره شگفتي‌ ها در يمن جنگ زده
سقطري يا سوكوترا (Socotra) در دهانه تنگه عدن و بين دو قاره آسيا و آفريقا قرار دارد و بين 40 تا 50 هزار نفر را در خود جاي داده است.
شهرهايي كه براي پياده ها بهترند!!!
در سراسر جهان مسئولان برخي از شهرها گام‌هايي را براي كاهش تردد خودروها در سطح معابر برداشته‌اند.
 راز غار باستاني لانگيو در چين
در سال ۱۹۹۲، مرد كنجكاوي به نام وو آناي، در نزديكي روستاي چيني شيان بيكون، شروع به خارج كردن آب بركه روستايش كرد
قد‌بلندترين و قدكوتاه‌ترين ملت‌هاي جهان
تاكنون فكر كرده ايد كه چه كشور‌هايي داراي ميانگين قدي بالايي اند و بلند قد‌ترين مردم جهان را دارند؟ احتمالا نه!
 حقايقي كه درباره مجسمه آزادي نمي‌دانستيد.
در ۱۷ ژوئن ۱۸۸۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر در اسكله منهتن صف كشيدند تا ورود كشتي فرانسوي حامل مجسمه آزادي به بندر نيويورك را تماشا كنند. حالا بيش از ۱۳۰ سال از آن زمان گذشته است.
 معروف ترين بناي نيمه تمام و غيرمجاز جهان
كليساي «ساگرادا فاميليا» در سال ۲۰۰۵ در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شد و قرار است كه روند ساخت اين كليسا تا سال ۲۰۲۶ تكميل شود. سالانه بيش از چهار و نيم ميليون نفر از اين كليساي ناتمام ديدن مي‌كنند.
گردشگران در چرنوبيل
جزئيات اسرارآميز چرنوبيل؛ مرگبارترين ۹۰ ثانيه تاريخ - از انفجار پوشش راكتور هسته‌اي تا آلودگي كشنده‌اي كه تا سال ۲۰۶۵ پاك نخواهد شد.
توريسم فضايي ارزان مي‌شود؛ اقامت در فضا با شبي ۳۱ هزار يورو
در ماه‌هاي آينده اولين سفرهاي آزمايشي به جو زمين شروع مي‌شود. بنياد آمريكايي ناسا به زودي انبوه گردشگران را به ايستگاه فضايي ISS مي‌برد. در آينده نزديك اقتصاد فضايي رونق پيدا مي‌كند.
 در‌هاي مرموزي كه براي هميشه بايد بسته بمانند
انسان ذاتاً موجودي كنجكاو است و همين حس حقيقت‌جويي باعث شده تا در طول قرن‌ها پرده از اسرار زيادي بردارد، اما اسرار زيادي در دنيا وجود دارد كه از قرار معلوم بهتر است براي هميشه سر به مهر باقي بمانند.
آيا پايتخت كوزوو زشت‌ترين شهر اروپا است؟
يكي از افتخارات پريشتينا، پايتخت كوزوو، اين است كه معمولا در زمره يكي از زشت‌‍ترين شهرهاي اروپا قرار داده مي‌شود.
۲۰ مورد از عجيب‌ترين مكان‌هاي دنيا
دنيا جايي به شدت عجيب و غريب و البته خارق العاده‌اي است. از رودخانه‌هاي قرمز رنگ گرفته تا جزيره‌اي در ژاپن كه توسط گربه‌ها اداره مي‌شود: اين ليست، شامل تمامي اين موارد است.
اولين استخر ۳۶۰ درجه جهان در لندن
شناگران اولين استخر ۳۶۰ درجه جهان از طريق يه مارپيچ دوار وارد اين استخر مي‌شوند و از شنا كردن در نقطه‌اي مرتفع در بالا‌ترين قسمت يك برج لذت مي‌برند.
 دختر ۲۱ ساله نام خود را در گينس ثبت كرد
لكسي آلفورد ۲۱ ساله با سفر به ۱۹۶ كشور جهان به عنوان جوان‌ترين فرد نام خود را در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رسانده است.
 چرا سوئيسي ها مجسمه مرد «كودك خوار» را در پايتخت نصب كرده اند؟!
شايد باوركردني نباشد اما سوئيسي ها يك مجسمه وحشتناك از مردي كه در حال خوردن يك كودك است در پايتخت خود يعني شهر برن دارند. اما اين مجسمه چه معنا و مفهومي دارد؟
با غول‌هاي چوبي آشنا شويد!!!
«توماس دمبو»‌ هنرمند اهل دانمارك است كه با خلق آثار هنري خود ثابت كرده با استفاده از مواد اوليه بازيافتي مي‌توان آثاري فراتر از حد تصورات خلق كرد.
جزيره‌اي شگفت انگيز براي اجاره در ايبيزا
در همسايگي جزيره ايبيزا در اسپانيا جزيره محرمانه اي براي اجاره كردن وجود دارد كه هزينه اجاره آن رقم هنگفتي معادل ۱۹۲.۷۶۰ پوند است.
طراحي اين فرودگاه چيني مانند دانه برف است!!!
معماران طرح هاي جديد خود را براي ترمينال سوم فرودگاه بين‌المللي هاربين تايپينگ ارائه نموده اند.
 چيزهاي عجيبي كه فقط در هند مي توانيد ببينيد
هند كشوري با ۳۳۰ ميليون خدا است. در آنجا مي‌توانيد مسابقات گاو سواري را دنبال كنيد و يا مثل تارزان بر روي پل‌هايي كه از ريشه درختان ساخته شده اند، راه برويد.
ميراث نوتردام در آتش
«همگي به بام كليسا چشم دوختند. آنچه مي‌ديدند عجيب بود. در بالا‌ترين نقطه كليسا، بالا‌تر از پنجره رز مركزي، شعله بزرگ آتش از ميان دو مناره كليسا به شكل جرقه‌اي از گردباد زبانه مي‌كشد.»
ايراني‌ها از چه‌ چيز آلماني‌ها تعجب مي‌كنند؟
مردم هر كشوري خصوصيات و رفتارهاي خاص خود را دارند كه البته براي خودشان خيلي عادي است. اما از منظر ديگران شايد عجيب، ناپسند و سوال‌برانگيز باشد.
۳۰ شهربازي جذاب كه رويا‌هاي كودكي شما را زنده مي‌كنند
شهربازي‌ها موضوعي عالي هستند! آن‌ها به ما اجازه مي‌دهند تا در سرزمين‌هاي جادوييِ دست نيافتني زندگي كنيم.
 ۷ مقصد محبوب گردشگري جهان كه در ۵ سال گذشته از بين رفته‌اند
ناراحت كننده است كه مكان‌هاي شگفت انگيزي را كه دوست داريم يكي يكي از دست مي‌دهيم، حتي با اينكه كه هر چيزي كه براي حفظ و حراست از آن‌ها نياز است، امروزه در دسترس ماست.
بي ادب ترين شهرهاي توريستي در جهان
هر ساله در سراسر جهان شهرها ميلياردها دلار در صنعت گردشگري خود سرمايه گذاري مي كنند تا نظر گردشگران از جاي جاي اين كره خاكي را به خود جلب نمايند.
 پراگ زيبا و مردمي كه انگليسي بلد نيستند!
بر خلاف ديگر پايتخت‌ها و شهرهاي بزرگ اروپايي كه با تاريك‌ شدن هوا، خالي از جمعيت مي شود و سكوت سراسر شهر را فرا مي‌گيرد، بسياري از مردم پراگ نيمه شب تصميم مي‌گيرند به خيابان بيايند و از زندگي شبانه شهر لذت ببرند.
بهترين ايرلاين ها براي پروازهاي كوتاه
زماني كه در مسيرهاي پروازي كوتاه سفر مي كنيد، با توجه به اينكه اين پروازها معمولاً حداكثر ۲ يا ۳ ساعت طول مي كشند شايد هميشه به راحتي يا لاكچري بودن صندلي هاي خود اهميت ندهيد.
 بعد از ديدن اين عكس ها، آرزو مي‌كنيد كاش بال داشتيد!
در يك نظرسنجي از مردم خواسته شد بين توانايي پرواز و نامرئي شدن يكي را انتخاب كنند، بيشتر افراد قدرت پرواز را انتخاب كردند.
بناهاي تاريخي در حال ساخت
بسياري از بناهاي تاريخي و معروفي كه ما امروزه مي شناسيم به راحتي قابل تشخيص هستند و از ديد ما كامل به نظر مي رسند. با اين حال، زماني هم بود كه حتي آن بناي تاريخي در حال ساخت بود و به نظر نيمه كاره مي آمد.
بهترين عكس‌هاي هفته
همواره در جهان رو به تحولي كه در آن زندگي مي كنيم اتفاقاتي رخ مي دهند كه آنها را در قاب تصاوير مي توان حس كرد.
هيجانات ديوانه كننده براي گردشگران!
در سراسر دنيا فعاليت هاي ديوانه كننده اي براي گردشگران ماجراجو وجود دارد كه مي توانند از آنها لذت ببرند. كساني كه توانايي ريسك كردن را دارند با انجام اين فعاليت هاي مضحك و خطرناك انگيزه مي گيرند.
مت گالا ۲۰۱۹؛ هنر اغراق و نكته‌هايي درباره مد
جشن "مت گالا" در جهان مد و در ميان بسياري از بازيگران و نوازندگان "پارتي سال" محسوب مي‌شود.
وبلاگ نويس بوسنيايي در ايران
وبلاگ نويس بوسنيايي، آيدا محرموويچ، اخيراً به ايران سفر كرده و از شهرهايي مانند شيراز، اصفهان، يزد و كاشان ديدار داشته است و تصاوير زيبايي را در جاي جاي ايران زمين گرفته است.
گرجستان كهن را بشناسيد.
سفري كوتاه اما جذاب به گرجستان
شهري كه با
شهر تاريخي دوبروونيك در كشور كرواسي يكي از مكان‌هاي فيلم‌برداري سريال معروف "بازي تاج و تخت" بوده است.
 هتلي عجيب و جالب در ويتنام
هتلي عجيب و جالب در ويتنام با الهام گرفتن از طبيعت و ساختاري عجيب بسياري از گردشگران در اين كشور را به خود جلب مي كند.
'خطرناك‌ترين' مسير دريايي دنيا
پانصدمين سالگرد كشف تنگه ماژلان نزديك است. به همين خاطر جيمز كلارك، نويسنده تصميم گرفت مسيري را كه پدربزرگش براي رسيدن به دماغه خطرناك هورن پيموده بود دوباره طي كند.
رازهايي كه خلبانان نمي خواهند شما آنها را بدانيد!
اين روزها سفر با هواپيما به خصوص در مسافت هاي طولاني يكي از شايع ترين روش هاي حمل و نقل است.
شهرهاي محبوب آمريكايي كه گردشگران از آنها دوري مي كنند!
همه ما با شهرهاي محبوب آمريكا كه مردم هميشه به آنها سفر مي كنند و در موردشان صحبت مي كنند آشنا هستيم. شهرهايي مانند نيويورك سيتي، لوس آنجلس، ساحل ميامي، سان فرانسيسكو، شيكاگو و ...
خطرناك ترين موزه دنيا كجاست؟
موزه مسنر در ارتفاع ۲۲۷۵ متري از سطح دريا به گونه‌اي ساخته شده كه به نظر مي‌رسد اين موزه بخشي از كوهستان است.
معرفي سوغات برزيل
سوغاتي‌هايي كه مي‌توان از آمازون آورد!
پديده‌هاي عجيب دنيا كه شما را شگفت‌زده مي‌كنند.
برخي رويدادهاي طبيعي آنچنان زيبايي و جذابيتي دارند كه بلافاصله قدرت و جمال خداوند را يادآوري مي‌كنند.
دانستني‌هايي از زندگي فرهنگي آلماني‌ها
آلمان چند سينما، تئاتر و اپرا دارد و سالي چند نفر از اين امكانات استفاده مي‌كنند؟ سالي چند عنوان كتاب در اين كشور به چاپ مي‌رسد؟ چند نفر در آلمان ساز مي‌نوازند؟
بازسازي 130 ميليون دلاري هتلي در لندن
هتل تاريخي ماندارين اورينتال هايد پارك در لندن تغيير چهره اي ۱۳۰ ميليون دلاري داشته است كه براي اولين بار در تاريخ ۱۱۷ ساله آن اتفاق افتاده است.
برج ايفل ۱۳۰ ساله شد.
۱۳۰ سال پيش برج ايفل در پاريس افتتاح شد. امروز اين برج نماد و نشانه پايتخت فرانسه محسوب مي‌شود. اما در زمان بناي برج ايفل دشنام‌ها و اعتراض‌هاي زيادي متوجه آن بود.
ليست مشاغل مورد نياز كانادا
۱۰ شغل خوب براي مهاجرت به كانادا
آلماني‌ها و باغچه‌هايشان در نمايشگاه گل و گياه آلمان
در شش ماه آينده، ميليون‌ها نفر از شهر هايلبرون كه ميزبان نمايشگاه گل و گياه است، بازديد خواهند كرد. هدف نمايشگاه كه هر دو سال يكبار برگزار مي‌شود تنها نمايش گل‌هاي زيبا نيست، بلكه ارائه چشم‌اندازهاي زندگي شهري هست.
عكس روز: فستيوال بين‌المللي هوا كردن بادبادك
با اين تصاوير نگاهي مي‌افكنيم به جهان پيرامون‌مان. تصاويري از رويدادهاي خارق‌العاده يا روزمره، از زيبايي‌ها و زشتي‌ها. و البته در اين تصاوير هميشه انسان‌ها و حيوانات جايگاهي خاص دارند.
زيبا‌ترين پل‌هاي اروپا
اگر چه پل‌ سازه‌اي براي عبور از موانع فيزيكي مانند رودخانه و يا دره است، اما بعضي‌ از اين سازه‌ها از زيبايي خاصي برخوردار هستند.
خانه ابر سياه و هزاران پروانه سياه
بنياد «آدولفو پيني» در ميلان –ايتاليا- در حقيقت خانه يك نقاش ايتاليايي به نام «رنزو بوجيواني راديس» است كه تاريخ آن به اواخر قرن ۱۹ بازمي گردد.
سفر لاكچري در سراسر دنيا
سفر بخش مهمي از زندگي بسياري از مردم است و خيلي ها هر ماه مبلغي را براي اين منظور كنار مي گذارند تا بتوانند آن تعطيلات عالي اي را كه مي خواهند تجربه كنند.
 بزرگترين هواپيماي جهان براي اولين بار پرواز كرد.
هواپيماي شركت "استارتولانچ" كه بزرگترين هواپيماي جهان به شمار مي‌رود، براي نخستين بار پرواز كرد.
كشتي آرتيميا پس از ۷ سال روي درياچه اروميه شناور شد.
بارندگي‌هاي روزهاي اخير در ايران سبب شد كه وسعت درياچه اروميه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵۸۰ كيلومترمربع افزايش يابد و كشتي آرتيميا پس از هفت سال مجدداً بر روي آب شناور شود.
فرودگاه چانگي سنگاپور؛ بهترين فرودگاه در دنيا
فرودگاه چانگي سنگاپور توسط سايت Skytrax كه بر اساس تحقيق از ۱۳.۵ ميليون مسافر با ارزشيابي ۵۵۰ فرودگاه در دنيا آنها را رده بندي مي نمايد، به نام بهترين فرودگاه در دنيا شناخته شده است.
هتل هايي كه بوي اتاق هايشان را مي فروشند.
امروزه رقابت در ميان هتل هاي معروف دنيا براي جذب نظر مسافران در سراسر جهان موضوع تازه اي نيست اما گاهي ابتكارات و جذابيت هايي كه هتل ها براي اين منظور به كار مي گيرند بسيار جالب توجه است.
هتل گراند پارك در روويج كروواسي
هتل گراند پارك روينگ كه به تازگي تاسيس شده است، چشم اندازهاي خيره كننده اي از شهر قديمي و جذاب «روويج» دارد.
آكواريوم اقيانوس شناسي والنسيا
يكي از بزرگترين آكواريوم هاي اروپا در محلي با معماري آوانگارد به نام شهر علوم در والنسيا واقع شده است.
اولين رستوران زير آبي اروپا در نروژ افتتاح شد.
تا به حال به صرف غذاي خود ۵ متر زير سطح دريا فكر كرده ايد؟ احتمالاً چنين فكري در ذهن خود داشته ايد. اما مطمئناً انتظار تجربه چنين ايده اي را در مالديو داشته ايد و نه در سفر به اروپا.
گرانترين و ارزانترين شهرهاي جهان كدامند؟
واحد اطلاعات اقتصادي اكونوميست در يك نظرسنجي كه نتايج آن را به تازگي منتشر كرده، گرانترين و ارزانترين شهرهاي جهان را معرفي كرده است.
ملبورن استراليا؛ بهترين شهر دنيا براي زندگي
واحد اطلاعات اقتصادي اكونوميست گزارش سالانه خود را از "قابل سكونت‌ترين" شهرهاي جهان براي زندگي منتشر كرده كه در آن ملبورن استراليا و دمشق در سوريه به ترتيب به عنوان بهترين و بدترين شهرهاي جهان نام گرفته‌اند.
بهترين كشورها براي مهاجرت كاري كدامند؟
موسسه مالي و بانكي "اچ‌اس‌بي‌سي" در گزارشي كه روز دوشنبه دوم ژانويه (۱۳ دي) منتشر كرده بهترين كشورهاي جهان براي زندگي مهاجران متخصص را معرفي كرده است.
چگونه حريف ترس از پرواز شويم؟
بعد از حادثه اخير سقوط يك هواپيما در اتيوپي، كاملا طبيعي است كه عده زيادي از مردم اعتمادشان را نسبت به پرواز از دست بدهند. اما واقعيت اين است كه سال گذشته از هر دو و نيم ميليون پرواز تنها يك هواپيما دچار سانحه مرگبار شده و اين آماري ناچيز به حساب مي‌آيد.
معاني زيباي سين هاي سفره هفت سين نوروزي
رايحه پاكيزگي به فضاي خانه، روح سرسبزي و طراوت بخشيده است. لباس هاي نو بر تن كرده ايم و دركنار سفره هفت سين به انتظار نو شدن نشسته ايم. سفره زيباست و همه منتظر حلول سال نو. هيجاني زيبا، تمام وجوداعضاي خانواده رادربرگرفته است.
هتلي خيره كننده بر روي كوه در عمان
«أنانتارا الجبل» در عمان يكي از مرتفع ترين مكان هاي گردشگري در دنيا است و در بالاي كوهي به رنگ سبز افسانه اي با چشم اندازهايي زيبا از دره قرار گرفته است.
برترين كشورها براي اخذ پاسپورت دوم و حق شهروندي
10 كشور برتر براي اخذ پاسپورت دوم و حق شهروندي از طريق برنامه هاي سرمايه گذاري در سال ۲۰۱۷
قوانين جديد براي ورود به خاك اتحاديه اروپا؛ مجوز «اتياس» چيست؟
اتحاديه اروپا به تازگي سيستم جديدي را با هدف افزايش امنيت در منطقۀ شنگن طراحي كرده است. اين سيستم اتباع كشورهايي را هدف قرار داده كه براي ورود به خاك اتحاديه اروپا نياز به دريافت ويزا ندارند و از معافيت‌هايي برخوردارند.
خطوط هوايي كه بهترين كلاس هاي اكونومي را ارائه مي دهند.
محبوبترين راه براي مسافرت با خطوط هوايي تجاري، استفاده از كلاس پروازي اقتصادي يا اكونومي است و هميشه اين كلاس پروازي از لحاظ اقتصادي ارزانترين و در دسترس ترين انتخاب است.
بردبارترين، آزادترين و مترقي ترين دولت هاي دنيا
بر اساس شاخص رفاه لگاتوم در سال ۲۰۱۷
هتل غار جادويي در تركيه
هتل غاري «كوزا» در تركيه واقعاً نفسگير است. اين هتل در يك خانه داخل غاري تاريخي در ميان منطقه «كاپادوكيا»، تجربه اي افسانه اي و جادويي را براي گردشگران به ارمغان مي آورد.
تصاوير جالبي كه با پهپاد‎ گرفته شده
در اين گزارش نگاهي داريم به برخي از تصاوير زيبا و تاثيرگذار ثبت شده با پهپادهاي عكاس!!!
۱۰ دليل براي سفر به مالزي
جذابيت‌هاي گردشگري مالزي اين كشور را به گونه‌اي چشمگير از ساير كشورها متمايز مي‌كند؛ از جنگل‌هاي باراني گرفته تا زندگي پرتپش كلان شهري. مالزي امسال مهمان ويژه آي‌تي‌بي، نمايشگاه بين‌المللي گردشگري برلين است.
هواپيمايي كه قرار است جاي خالي ايرباس ۳۸۰ را پر كند.
ايرباس قصد دارد با توسعه نسل جديدي از ايرباس ۳۵۰ جاي خالي ايرباس ۳۸۰ را پر كند.
رستوران ايراني جديد در لندن
«برنجك» نام يك رستوران جديد در قلب لندن است. منطقه سوهو در لندن پر از رستوران‌هايي از سراسر دنيا است و حالا براي اولين بار در اين منطقه رستوراني ايراني شروع به كار كرده است.
چطور در كشورهاي مختلف دنيا تاكسي بگيريم؟
براي گردشگراني كه مي خواهند در سفرهايشان از جاذبه هاي گردشگري مقصد خود بازديد نمايند، حمل و نقل از اهميتي ويژه برخوردار است و در اين ميان آشنايي با نحوه گرفتن تاكسي در شهرهاي مختلف اهميت بسزايي دارد.
داستان هاي نهاني كوير ريگ جن
ريگ جن منطقه گسترده اي از تل هاي شني در ميان دشت كوير است. دشت كوير به عنوان كوير مركزي ايران در حد فاصل استان هاي سمنان و اصفهان واقع شده است.
 آسمان خراش افقي چين تكميل مي شود.
به دنبال ۶ سال تلاش آسمان خراش افقي و منحصر به فرد كشور چين كه بر روي چهار آسمان خراش ديگر ساخته شده، در آستانه تكميل است.
هتل سوئيت ۱۴ ميليون دلاري در لندن
اگر شما 14 ميليون دلار اضافي داريد تا آن را هزينه يك آپارتمان لوكس نماييد پس جاي دوري نرويد!
حقايقي جالب در مورد برزيل
برزيل كه با عنوان رسمي جمهوري فدرال برزيل شناخته مي شود بزرگترين كشوردر آمريكاي جنوبي و آمريكاي لاتين است.
اقامتگاه شگفت انگيز اسكي در ايران
هتل اقامتگاهي گل يخ در پيست اسكي شمشك در استان تهران واقع شده است. اين هتل يكي از جالبترين هتل هاي دنيا به شمال مي آيد.
بهترين خوراكي هاي خياباني در تركيه
تركيه به خصوص استانبول داراي طيف وسيعي از غذاهاي متنوع است اما آنچه كه شما بايد حتماً امتحان كنيد در واقع خوراكي هاي خياباني تركيه هستند.
ديدني هايي كه در سراسر دنيا متروكه مانده اند!
هميشه چيزهايي هستند كه متروكه مي مانند و بيشتر آنها توجه كسي را جلب نمي كنند. با اين حال، گاهي اوغات بعضي از چيزهاي متروكه به اندازه اي شگفت انگيز و بزرگ هستند كه نمي شود آنها را ناديده گرفت.
حقايقي جالب درباره مراقبت پرواز
اداره نظم و ترتيب در آسمان ها كار ساده اي نيست. اما اغلب اوقات مراقبين پرواز باعث مي شوند كه اين كار ساده به نظر برسد.
كافه ايلان، كافه اي منحصربفرد
كافه ايلان، كافي شاپي منحصر بفرد و زيبا در لندن است و به خصوص به خاطر دكور پر از گل و صورتي آن كه مناسب عكس هاي فوق العاده اينستاگرامي است، در بين اينستاگرام بازان محبوبيت زيادي دارد.
سوناهايي با بهترين چشم انداز در سراسر دنيا
پس از گذاردن يك روز در پيست برفي هيچ چيزي لذت بخش تر از يك سونا كه بدن را از درون و بيرون گرم كند و ماهيچه هاي خسته را آرامش بخشد، وجود ندارد.
 «سفرهاي باجناقي» ادامه دارد؟
«ما ايراني‌ها وقتي مي‌خواهيم سفر برويم، باجناق را صدا مي‌زنيم، بار و بنديل را مي‌بنديم و مي‌زنيم به جاده، آن هم جاده شمال!»
در نمايشگاه گردشگري امسال چه گذشت؟
دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي گردشگري تهران پس از چهار روز درحالي به كار خود پايان داد كه مسؤولان آن را موفق ارزيابي كردند.
تصاويري از زيبايي نفس گير ويتنام
مسيرهاي آبي سحرآميز، دره هايي فرازميني و سواحل فوق العاده: اين تصاوير نفس گير، زيبايي خيره كننده مناظر ويتنام را به نمايش مي گذارند.
 سرماي شديدي كه جهان در ماه گذشته به خود ديد
به لطف جريان‌هاي قطبي، شهروندان برخي از ايالت‌هاي آمريكا از جمله ايلينوي، اوهايو و داكوتاي شمالي اثرات باورنكردني اين سرما را بر زندگي خود به عينه ديدند.
 بهترين برنامه پيشنهادي براي سفر به استانبول با كمترين هزينه ممكن!
سفر خارجي براي بسياري از خانواده‌هاي ايراني شبيه رويايي دست نيافتني است، چرا كه بسياري از افراد بر اين عقيده هستند كه سفر خارج از مرزهاي كشور هزينه‌هاي غيرقابل كنترل به وجود مي‌آورد و از توان بسياري از افراد خارج است.
با 'ضعيف‌ترين پاسپورت' جهان به چه كشورهايي مي‌توان بدون ويزا سفر كرد؟
براساس آخرين ارزيابي انجام شده توسط چند سايت و موسسه بين‌المللي گذرنامه (پاسپورت)، افغانستان در پايين‌ترين رتبه جهاني قرار گرفته است.
 لازم‌ترين اطلاعات براي سفرهاي خارجي
بي‌شك براي شما هم پيش‌آمده كه بخواهيد براي مدتي كوتاه يا طولاني به سفري برويد اما براي شما سوال پيش‌آمده كه براي سفري كه قصد داريد برويد چه مواردي را بايد در نظر بگيريد. يكي از مهم‌ترين مواردي كه بايد در مورد آن حساس باشيد خريد بليت است.
در سفر نوروزي خود از تور برزيل لذت ببريد.
سفر به كشورهايي همچون برزيل كه جاذبه هاي گردشگري فراواني دارند آرزوي هر اهل سفري است و اين سفرها را مي توان در ايام نوروز با برنامه‌ريزي مناسب در كنار يك آژانس مسافرتي حرفه‌اي، تجربه كرد.
ويتنام مقصدي نو براي علاقه مندان تاريخ، فرهنگ و طبيعت
ويتنام داراي آب هواي گرم و استوايي از مقاصد مناسب براي سفر هاي نوروزي است داراي ديدني هاي بسيار مانند موزه ها و معابد، خليج هالونگ بي و جريزه غار هاي آهكي است.
تصاوير برتر مسابقه بهترين عكس مسافرتي سال ۲۰۱۸ نشنال جئوگرافي
نشنال جئوگرافي عكس‌هاي برتر مسابقه عكس مسافرتي سال ۲۰۱۸ خود را اعلام كرد. در اين مسابقه تصويري از ريكو تاكاهاشي از دم يك بچه وال كه در زير آب گرفته شده بود به عنوان عكس برتر شناخته شد.
 اسپانيا بيش از ۸۹ ميليارد يورو از توريسم درآمد داشته است.
ميزان ورود گردشگران به اسپانيا در سال ۲۰۱۸ براي ششمين بار پياپي افزايش نشان داد و به ۸۲ ميليون و ۸۰۰ هزار نفر رسيد.
فصول متفاوت در يك چشم انداز
تصاوير باورنكردني با پهپاد نشان مي دهند كه چطور چشم انداز ترانسيلوانيا در طول فصول مختلف تغيير مي كند.
۷ جاذبه‌ گردشگري برزيل
كشور برزيل همواره يكي از مقاصد گردشگري محبوب براي گردشگران سراسر دنيا بوده است.
آلمان ۱۲ ميليون يورو بابت محاصره لنينگراد خسارت مي‌پردازد.
از پايان محاصره ۸۷۲ روزه لنينگراد كه امروزه با نام سن‌پترزبورگ شناخته مي‌شود ۷۵ سال مي‌گذرد. در اين محاصره صدها هزار نفر از گرسنگي و سرما مردند. دولت آلمان ۱۲ ميليون يورو خسارت به بازماندگان اين فاجعه مي‌پردازد.
آيا مي دانيد بيابانهاي ايران چند دسته اند؟
دسته بندي ديگري بيابانهاي ايران را بر اساس خصوصيات عمومي آنها به هفت گروه كويرهاي رسي , كويرهاي نمك , كوير درياچه هاي دايمي , كويرهاي رسي خيس , كويرهاي درياچه هاي موقت , كويرهاي همراه با مخروطه افكنه و كويرهاي رسي همراه با نمكزار تفكيك كرده است.
۲۷ مهمترين جاذبه گردشگري هند
هند هفتمين كشور بزرگ جهان است، اين سرزمين از كوه‌هاي بلند هيماليا تا مناطق سبز گرمسيري كرالا و از حريم رود گنگ تا ماسه‌هاي كوير تهار ادامه دارد. در اين كشور پهناور جاهاي ديدني بسيار زيادي است كه زبان از توصيف زيبايي آنها قاصر است.
 درباره تفاوت‌هاي كلاس پروازي اكونومي و بيزينس چه مي‌دانيد؟
هنگام خريد بليط هواپيما با كلاس‌هاي مختلف پروازي و قيمت‌هاي متفاوتي مواجه مي‌شويم كه انتخاب كردن آن متناسب با موقعيت و شرايط، مستلزم آگاهي و شناخت اين كلاس‌هاي پروازي است.
هتل هايي با بهترين ويو در دنيا
يك اتاق با يك ويوي زيبا، يك تعطيلات خوب را به يك تعطيلات فوق العاده تبديل مي كند.
بهترين كشور براي مهاجرت كدام است؟
زماني كه قصد داريد بهترين كشور‌هاي دنيا را براي مهاجرت انتخاب كنيد، مسلما بيش از هر چيز قصد فرد از مهاجرت تعيين كننده خواهد بود. بهترين بودن براي مهاجرت را تنها شخصيت مهاجر مشخص مي‌كند و اينكه به دنبال چيست.
 جاذبه هاي گردشگري تهران را در زمستان ببينيد.
تهران به عنوان پايتخت ايران ابرشهري با جمعيت زياد است. شهري پر از امكانات تفريحي و گردشگري شهري كه شايد اگر در زمستان هواي آلوده نداشته باشد، بتواند مقصد رويايي براي گذراندن اوقات فراغت باشد.
زيرساخت‌هاي جديد حمل و نقل گردشگران بيشتري را به شهر آسمان‌خراشها مي‌كشاند.
هنگ‌ كنگ در حال حاضر توريسيتي‌ترين‌ شهر جهان است. سالانه ۳۰ ميليون نفر از اين شهر ديدن مي‌كنند كه دوبرابر گردشگران پاريس است.
مانند يك كودك بخوابيد!
تخت خواب هايي كه اين هتل در اختيار مهمانان مي گذارد، به گونه اي طراحي شده اند كه شبيه به رحم مادر باشند!
 چين محبوب‌ترين مقصد گردشگري جهان مي‌شود.
بر اساس گزارش جديد منتشر شده توسط يك شركت تحقيقاتي در لندن، چين در سال ۲۰۳۰ محبوب‌ترين مقصد گردشگري جهان خواهد شد و از فرانسه كه هم اكنون عنوان مقصد گردشگري محبوب جهان را دارد، پيشي خواهد گرفت.
 چرا گرجستان براي مهاجرت مناسب نيست؟
متاسفانه برخي از افراد و شركت‌هاي ايراني سودجوي مقيم گرجستان به منظور كسب سود بيشتر براي ارائه خدماتي همچون فروش و يا اجاره منزل، اخذ اقامت و يا تاسيس شركت در معرفي ظرفيت‌هاي گرجستان به مردم ايران اغراق كرده، تمامي حقايق را بازگو نكرده اند.
سيزده نكته جالب درباره گذرنامه
چند بار به گذرنامه خود نگاه كرده‌ايد تا مطمئن شويد مدت اعتبارش تمام نشده؟ ميليون‌ها نفر در سراسر جهان هر روز در حال انجام اين كار هستند.
 ۱۵ كشوري كه ۱۰۰ سال پيش بودند، ولي ديگر وجود ندارند
از وقايعي مانند فروپاشي امپراتورهاي باستاني گرفته تا تغيير نام كشورهاي مختلف، باعث شده اند كه نقشه كنوني دنيا با نقشه اي كه يك قرن پيش از آن در دست بود، تفاوت بسياري كرده باشد.
 ۲۵ شهر برگزيده مسافران جهان در سال ۲۰۱۸
در فهرست وبسايت تريپ ادوايز از برترين مقاصد توريستي ۲۰۱۸، پاريس با با وجود ناآرامي‌هاي اخير همچنان در صدر ايستاده است و استانبول جايگاه خود را در ميان ۱۰ مقصد برتر حفظ كرده و همچنين نامي از شهرهاي ايراني در اين فهرست ديده نمي‌شود.
 سبك‌هاي نوظهور سفر در سال ۲۰۱۹
سال ۲۰۱۹ درحالي آغاز شده كه بررسي‌ها نشان مي‌دهد الگوي سفر در اين سال با تغييراتي همراه خواهد بود.
زيباترين مقاصد در آمريكا
آمريكا كشوري پهناور است و با داشتن آب و هواي متفاوت و طبيعت وسيع زيبايي هاي فراواني را مي توان در آن يافت.
چگونه گردشگري پايدار آينده جهانگردي را متحول مي‌كند؟
نمايشگاه موسوم به «بازار جهاني گردشگري»‌ كه با بيش از ۵ هزار غرفه در لندن برگزار شد، فرصتي براي آشنايي با روندهاي اصلي بازار گردشگري و ترويج «گردشگري پايدار»‌ است.
از «بيگوس» تا «كوپيتكا»: شكم‌گردي در لهستان
غذاهاي لهستاني مثل غذاهاي گرجستان و تركيه، خوشمزه و رنگارنگ است و مي‌تواند نظر سلايق مختلف را جلب كند.
مطمئن‌ترين شركت‌هاي هواپيمايي جهان در سال ۲۰۱۸
به گزارش سازمان هوانوردي وابسته به سازمان ملل ۴ ميليارد و ۴۰۰ ميليون نفر در سال گذشته با هواپيما سفر كردند.
 جاي «شبكه تلويزيوني گردشگري» خالي‌ست.
محبوبه كاظمي خبرهايي تازه از ايده هنرگردي روستايي و تأمين زيرساخت‌هاي گردشگري هنري ارائه داد. مدير گالري «ترانه‌باران» از انتخاب البرز مركزي به‌عنوانِ پايلوت طرح هنرگردي روستايي خبر داد.
قدرتمندترين پاسپورت‌هاي جهان در سال ۲۰۱۸
دو كشور آسيايي در صدر فهرست قدرتمندترين كشورهاي جهان به لحاظ اعتبار پاسپورت قرار گرفتند.
چطور از موزه‌ها بهتر ديدن كنيم؟
سالانه صدها ميليون نفر در سراسر جهان، بخشي از وقت و بودجه گردشگري داخلي و بين‌المللي خود را صرف بازديد از موزه‌ها، اين تماشاگه‌هاي راز فرهنگ و هنر بشر مي‌كنند. بازديد از موزه‌ها، اقدامي فرصت‌آفرين است.
عشاي رباني سال نو ميلادي در كليسا وانك
همزمان با آغاز سال نو ميلادي مصادف با يكم ژانويه ۲۰۱۹، انجام آيين «عَشاي رَبّاني» در كليساي تاريخي وانك اصفهان برگزار شد.
جشن سال نوي ميلادي ۲۰۱۹ در جهان
جشن سال نو ميلادي ۲۰۱۹ با آتش‌بازي‌هاي گسترده و جشن هاي متفاوت در سراسر جهان برگزار شد.
به جاي «دبي» به «عمان» شگفت انگيز برويد.
عمان، كشور مردمان مهربان و دوستدار ايرانيان است كه مردم و مسئولان آن به ايران و ايراني ها علاقه مند و تمايل شديدي به داشتن روابط حسنه و گسترده با ايران از خود نشان مي دهند.
سفر لاكچري به خارج چقدر هزينه دارد؟
تبليغ تورهاي نوروز 98 درحالي آغاز شده كه با كاهش ارزش پول ملي در برابر ارزهاي خارجي، قيمت سفرهاي خارجي نجومي شده است.
سفر با يك بشكه در اقيانوس اطلس
يك مرد فرانسوي ۷۱ ساله با كمك كپسولي نارنجي رنگ شبيه يك بشكه سفرش براي عبور از اقيانوس اطلس را آغاز كرده است. او اين مسير را تنها به كمك جريان آب اقيانوس طي مي‌كند.
جذاب‌ترين اكتشاف‌هاي باستان‌شناسي سال ۲۰۱۸
سال ۲۰۱۸ ميلادي نيز همچون سال گذشته با اتفاقاتي مهم در عرصه باستان‌شناسي و همچنين اكتشافاتي بزرگ در محوطه‌هاي تاريخي همراه بود.
توسعه گردشگري ميان ايران و ارمنستان
نشست بررسي راه‌هاي توسعه گردشگري بين جمهوري اسلامي ايران و ارمنستان و رفع موانع و محدوديت‌هاي موجود براي توسعه اين صنعت مهم جهاني با شركت مسئولين كميته گردشگري ارمنستان، روساي چند آژانس گردشگري و هتلداري اين كشور در محل سفارت كشورمان در ايروان برگزار شد.
هواداري از ايران در دبي چقدر تمام مي‌شود؟
دبير انجمن صنفي دفاتر مسافرتي ايران با اعلام اينكه بليت‌هاي بازي اول ايران در رقابت‌هاي جام‌ملت‌هاي آسيا به پايان رسيده، درباره آخرين هزينه‌هاي سفر به كشور امارات توضيحاتي را ارائه داد.
سرزمين عجايب زمستاني
قطب شمال به خاطر آب و هواي برفي خود و البته محل كار بابانوئل مشهور است. اما چنان كه تصاوير ارسالي از مريخ نشان مي‌دهند، تنها جاي برفي در روزهاي نزديك به كريسمس فقط قطب شمال در سياره ما نيست.
نرخ هتل‌ها آزاد نشده است.
معاون گردشگري با تاكيد بر اين‌كه نرخ هتل‌ها در ايران آزاد نشده است، گفت: قوانين نرخ‌گذاري هتل‌ها در ايران نسبت به گذشته هيچ تغييري نكرده است و تعرفه‌ها همچنان بر مبناي «ريال» خواهد بود.
از اسلوواني چه مي دانيد؟
اسلوواني خودش را با برند «من اسلوواني را حس مي كنم» به همه مي شناساند – اين بيانگر تعادلي بين طبيعت و سخت كوشي اسلوانيايي ها است و در مورد طبيعت بكر و تمايل به حفظ آن صحبت مي كند.
ايران، كشور محبوب جهانگرد آمريكايي
در لحظه‌اي‌ كه انتظار دوساله‌ جان پال آمريكايي براي گرفتن ويزاي ايران به پايان رسيد، او در پوستش نمي‌گنجيد. اين جهانگرد ۳۹ ساله تاكنون به ۱۷۵ كشور جهان سفر كرده، اما هيچ كشوري را به اندازه ايران دوست ندارد.
وضعيت بارش‌ها در زمستان ۹۷
طبق سايت هواشناسي accuweather امسال از همين هفته تا پايان سال تهران حداقل يك روز باراني يا برفي در هر هفته خواهد داشت!
تركيه شرايط كسب شهروندي براي خارجي‌ها را آسان‌تر كرد.
دولت تركيه با تغيير بعضي از قوانين مهاجرتي، شرايط كسب شهروندي اين كشور براي اتباع خارجي را آسان‌تر كرده است.
جديدترين گردشگران ولخرج‌ در ايران را بشناسيد.
تسنيم نوشت: مديركل نظارت و ارزيابي گردشگري از سفر سه ميليون و ۱۴۰ هزار و سه نفر به ايران از فروردين‌ تا مردادماه ۹۷ خبر داد و گفت: سفر اروپايي‌ها در اين بازه زماني به ايران ۲۲ درصد كاهش داشته است.
شرايط مصرف كنسرو در سفر
هنگام مسافرت در صورت مصرف غذاهاي كنسروي قبل از مصرف از سلامت آن ها اطمينان حاصل كنيد، در صورت مشاهده برآمدگي و فرورفتگي از مصرف آنها خودداري كنيد و قبل از مصرف حتما آنها را به مدت حداقل ۱۰ دقيقه بجوشانيد.
كريسمس و سال نو در كروواسي
اين روزها كرسيمس و سال نو در كروواسي خيلي شبيه به بسياري از كشورهاي ديگري است كه اين تعطيلات را جشن مي گيرند.
اسكي از سقف هتل!
تا حالا اسكي كردن روي سقف هتل ها شاهكاري بوده است كه به بدل هاي نقش جيمز باند نسبت داده مي شد، اما اين مورد با بازشدن درهاي هتل Audemars Piguet Hôtel des Horlogers تغيير خواهد كرد.
۱۰ قلعه برتر در آلمان
اگر تيري را در آلمان پرتاپ كنيد به احتمال زياد به يك قلعه برخورد خواهد كرد!
توصيه هاي پزشكي هوايي
سلامتي در سفر يكي از مهمترين عوامل در تعيين كيفيت سفر شما است. در اين مقاله به برخي از نكاتي كه براي مسافرين حائذ اهميت هستند مي پردازيم.
راه اندازي قطار زيردريايي امارات به هند
امارات متحده عربي تصميم دارد در يك پروژه بزرگ فجيره امارات را با قطار زيردريايي به شهر بمبئي در هند متصل كند.
تولد در كدام كشورها حق شهروندي مي‌دهد؟
بسياري از كشورهايي كه هنوز حق "خاك" نوزاد براي ارائه شهروندي در آنها كافيست، كشورهايي هستند كه جزو اقتصادهاي برتر جهان نيستند.
۲۷۹ هزار شهروند ايراني امسال به گرجستان سفر كردند.
باكو – ايرنا – نهاد ملي گردشگري گرجستان اعلام كرد: ۲۷۹ هزار شهروند ايراني در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۸ ميلادي به گرجستان سفر كرده اند.
جذابترين اتاق خواب هاي دنيا
«يك اتاق خواب فريبنده بايد همه احساسات شما را درگير كند.» «احساس پارچه هاي كتاني، روشنايي ملايم، حتي بوي اتاق همه و همه بايد تجربه شما را بهتر نمايند.»
۱۰ اپليكيشن ضروري در سفر
تلفن‌هاي هوشمندي كه امروز در دست ماست بارها قوي‌تر از كامپيوتري است كه فضاپيماي اوريون در اختيار داشت؛ همان كامپيوتري كه انسان را به ماه برد.
كشور زيباي آلمان
بي شك آلمان يكي از جذابترين و متفاوت ترين مقاصد اروپا به شمار مي آيد و سفر به اين كشور عاري از لطف نيست.
نمايشگاه معماري و صنعت ساختمان مونيخ
نمايشگاه ساختمان مونيخ يكي از بزرگترين نمايشگاه هاي صنعت ساختمان است كه هر دو سال يك بار در آلمان برقرار است و امسال اين نمايشگاه از تاريخ ۲۴ الي ۲۹ دي ماه برگزاار خواهد شد.
در طبيعت، ‌مسئولانه سفر كنيد
علي ترك قشقايي: اكوتوريسم يا طبيعت‌گردي كه از آن به‌عنوان «صنعت بدون دود» ياد مي‌شود، سفري مسئولانه به مناطق طبيعي است.
استفاده بيشتر افراد از اينترنت در هنگام سفر
در حال حاضر، سفر به سراسر جهان بدون دانستن زبان بومي آن منطقه كار غير ممكني نيست، چون در عصر فناوري و ارتباطات امروزي با ديگران بدون دانستن زبان مادري آنها به‌راحتي مي‌توان ارتباط برقرار كرد.
شناخت انواع سفر
روياي شما از يك سفر بي نقص و رويايي مي تواند در بودن كنار ساحل و لذت بردن از نور خورشيد محدود شود، اما در اين مقاله روياي شما را به ۱۰ نوع سفر خاص و هيجان انگيز گسترش مي دهد.
آنان كه تنها سفر مي كنند چه ويژگي هايي دارند؟
خيلي وقت ها پيش مي آيد كه افرادي را مي بينيم كه به تنهايي سفر مي كنند. اين افراد كساني هستند كه در ذهن ما مي مانند چون حرف هاي زيادي دارند.
حقايقي جالب از همه جاي دنيا!
از قابل اعتمادترين مردم گرفته تا كوچكترين كافه در دنيا، با ديبا همراه باشيد تا با برخي از حقايق جالب در دنيا آشنا شويد.
هتل رابرت دنيرو!!!
رابرت دنيرو علاوه بر اين كه هنرپيشه توانايي است، در زمينه رستوران داري و هتلداري نيز يكي از افراد خلاق در عرصه صنعت گردشگري به شمار مي رود.
سفر از نگاه اسلام؛ آداب مسافرت
مسافرت از سفارش هاي دين اسلام است و تا جايي كه براي انسان ها مقدور باشد اگر مي توانند به اين كار اقدام كنند زيرا با سفر، علم، آگاهي و بينش انسان ها بيشتر مي شود.
جاذبه هاي گردشگري اسپانيا
اسپانيا يكي از جذاب ترين شهرهاي اروپا است كه با جاذبه ها و جو شاد و جذاب خود هر گردشگري را به هيجان مي آورد،از لذت بردن در سواحل جذابش تا تماشاي مسابقات هيجان انگيز گاوبازي.حال ميخواهيم گشت و گذاري مجازي به 10 جاذبه ي اين كشور زيبا داشته باشيم.
۱۰ دليل براي سفر به ايالت هسن آلمان
كسي كه به آلمان سفر مي‌كند، نمي‌تواند از بازديد ايالت هسن به راحتي بگذرد. مسير سفر در شمال با چشم‌اندازهايي افسانه‌اي آغاز مي‌گردد و در جنوب با شهر فرانكفورت، كلان‌شهر بانك‌ها در امتداد رودخانه ماين، پايان مي‌يابد.
ابوزيدآباد نگيني بر پهنه كوير
ابوزيدآباد با آثار ارزشمند باستاني و جاذبه‌هاي طبيعي مي تواند به يكي از قطب‌هاي گردشگري تبديل شود. گردشگران مي توانند در ايام تعطيلات تابستان از اين شهر كه به پايتخت گويش هاي كهن ايران لقب گرفته بازديد نمايند.
نقش مسافرت در تامين سلامت روان
«متاسفانه مردم جامعه ما نسبت به جوامع ديگر كمتر به امر تفريح و ورزش توجه مي كنند بطوريكه امر مسافرت و سفر در بين بسياري از خانواده ها تعريف نشده و جايگاهي ندارد اين در حالي است كه در كشورهاي پيشرفته مردم به اوغات فراغت خود بسيار اهميت مي دهند.»
۷ جشنواره فرهنگي دنيا كه نبايد از دست دهيد.
جشنواره‌هاي فوق‌العاده‌اي در سراسر دنيا وجود دارد كه برنامه‌هاي آن فقط به موسيقي بلند محدود نمي‌شود كه در ادامه به آنها مي‌پردازيم.
آزاردهنده ترين رفتارهاي مسافران در پرواز
براي داشتن سفري لذت بخش با همسفرانمان در طي پرواز از چه رفتارهايي پرهيز كنيم؟
هزينه زندگي در آمريكا چقدر است؟
يكي از رايج ترين سوالات تمامي متقاضيان ويزاي آمريكا، اين است كه مي خواهند بدانند هزينه زندگي در آمريكا چقدر است ؟
اينجا موزه ماه است!!!
«لوك جرام» هنرمندي چندرشته اي كه در زمينه مجسمه سازي ، خلق انواع سازه هاي هنري و اجراي هنر لايو(زنده) فعاليت مي كند.
كارهايي كه قبل از سفرهاي خارجي بايد انجام دهيد.
اقدامات قبل از سفر شامل يك سري كارهايي است كه علاوه بر تهيه بليط هواپيما و رزرو هتل حتما قبل از شروع سفر بايد به آن بپردازيم. به اين ترتيب مي توانيم سفري امن و راحت را تجربه كنيم.
بهترين كتاب هاي سفر و مسافرت
«مايكل كر»در ديلي تلگراف با مروري بر كتاب‌هاي جديد در بخش سفر و مسافرت، هديه كتابي بي‌نظيري براي علاقه‌مندان اين حوزه در كريسمس آماده كرده كه باهم مرور مي‌كنيم:
آيا در سفرهاي هوايي بايد از نوشيدن آب، چاي و قهوه خودداري كنيم؟
نوشيدن آب، چاي و قهوه در سفرهاي هوايي ممكن است اين فكر را در برخي افراد ايجاد كند كه آيا آب لازم براي تهيه اين نوشيدني‌ها از چه منبعي تهيه مي‌شود؟
راز «هفت خواهر» استالين
در آغاز سده بيستم ميلادي، وقتي برج‌هاي نيويورك، سر به فلك مي‌كشيدند و چشم‌ها را خيره مي‌كردند، استالين و رهبران اتحاد جماهير شوروي نيز قصد كردند سهم خود را از فلك داشته باشند.
زيباترين مكان هاي دنيا براي مراسم ازدواج
روز عروسي براي تمام افراد يك روز ويژه است كه دوست دارند بدون نقص و به بهترين شكل بگذرد. با ديبا همراه باشيد تا با زيباترين مكان‌هاي موجود در دنيا كه براي ازدواج انتخاب مي‌شوند آشنا شويد.
در آمستردام كجا استروپ وافل بخوريم؟
استروپ وافل‌هاي لذيذ هلندي از دسرهاي محبوبي هستند كه احتمالاً در طي سفرتان به آمستردام حداقل يك بار تجربه خواهيد كرد.
رمانتيك ترين شهرهاي جهان (قسمت دوم)
در اين جا ليستي از رمانتيك ترين مقاصد جهان را به شما معرفي مي كنيم تا مكان رويايي خود براي تعطيلات را انتخاب نماييد.
بهترين زمان سال براي سفر به سوئيس
سوئيس زيبايي‌هاي طبيعي خيره كننده‌اي دارد كه دليل ميزان بالاي گردشگري در آن هستند؛ اما بهترين ماه سفر به اين كشور چه زماني خواهد بود؟
جنگل هاي عمودي طبيعت را به شهرها باز ميگردانند، هربار يك آسمان خراش
چه كسي تصميم مي‌گيرد روي آسمان‌خراش‌ها جنگل بكارد؟ البته كه معماران. دو طراح جسور كه هر يك در گوشه‌اي از زمين مشغول كار هستند به شكلي فعال، مزارع، باغات و جنگل‌هايي طراحي مي‌كنند كه قرار است بر ساختمان‌هاي عظيم مسكوني نصب شوند كه با نام جنگل هاي عمودي معرفي مي‌شوند.
رمانتيك ترين شهرهاي جهان (قسمت اول)
در اين جا ليستي از رمانتيك ترين مقاصد جهان را به شما معرفي مي كنيم تا مكان رويايي خود براي تعطيلات را انتخاب نماييد.
رتبه‌بندي كشورهاي دنيا در جذب گردشگر
۱۰ كشور داراي سريعترين رشد گردشگري كدام كشورها هستند؟ جايگاه ايران در گردشگري دنيا كجاست؟
هتلي كه كيفيت خواب شما را تحليل مي‌كند!
در اين هتل كيفيت خواب شما را تحليل مي‌ شود و مي توانيد خوابتان را در سفر به ژاپن تضمين كنيد!
تاريخچه برند شكلات لينت
شايد شما هم با شكلات‌هاي «لينت» (Lindt) آشنايي داشته باشيد. اين شكلات‌هاي سوئيسي خوشمزه يكي از بهترين و محبوب‌ترين موارد صادراتي هستند و در اين مقاله به تاريخچه آن پرداخته‌ايم تا از گذشته اين برند برجسته اطلاعات بيشتري داشته باشيد.
چگونه يك آژانس مسافرتي خوب پيدا كنيم؟
روش‌هاي مختلفي براي سفر وجود دارد و اغلب افراد براي رهايي از برنامه‌ريزي اوليه براي سفر، مراجعه به آژانس‌هاي مسافرتي را ترجيح مي‌دهند. ولي چگونه يك آژانس مسافرتي حرفه‌اي را پيدا كنيم؟
غير بهداشتي ترين مكان در فرودگاه ها كجاست؟
حدود ده درصد آنچه كه در فرودگاه لمس مي‌كنيد حامل يك ويروس است و آلوده‌ترين مكان، نقطه اي‌است كه تمي‌توانيد از رفتن به آن اجتناب كنيد.
برگزاري مهماني باشكوه هالووين در قلعه دراكولا
هالووين يكي از بهترين اوقات سال براي تجربه حضور در مكان‌هاي ترسناك است، اما گاهي مهماني‌هاي هالووين چيزي بيشتر از ترس براي عرضه دارند. امسال مهماني هالووين با حضور در قلعه دركولا مهيج‌تر از هميشه برگزار خواهد شد.
زيباترين ميادين شهري در دنيا
روزنامه اسپانيايي ال موندو (El Mundo) گلچيني از زيباترين ميدان هاي دنيا برگزيده است كه يكي از آنها در ايران است ...
با جاذبه‌هاي آمستردام آشنا شويد.
آمستردام سالانه ۱۵ ميليون گردشگر دارد كه اكثر آن‌ها در فصل اوج يعني تابستان بليط هواپيما آمستردام خريداري مي‌كنند.
اينجا هتل كه نيست، گالري هنر و معماري است!
شايد اين جا يك هتل باشد اما هنگامي كه به داخل آن قدم مي گذاريد حس متفاوتي خواهيد داشت زيرا بيشتر به يك گالري هنر و معماري شبيه است.
عشـــــق و جنــــــــون در باغ
مكان هاي سحرآميز و جالبي بر روي زمين وجود دارند كه افسانه و داستانهاي جالبي در پشت پرده ساختشان وجود داردو شايد يكي از اينها ،"عشق" باشد.
فروش ارز مسافرتي و دانشجويي در همه بانك ها آزاد شد.
بر اين اساس بانك ها مجازند از محل ارزهاي خريداري‌ شده و با تأمين اسكناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتي به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارك مثبته از قبيل گذرنامه‌ معتبر ج.ا.ا‌، بليط‌ مسافرت هوايي، ويزاي كشور مقصد در مورد كشورهايي كه نياز به ويزا دارند اقدام كنند.
10 رازي كه درباره موزه لوور نميدانيد!
براي بسياري از مردم دنيا، بازديد از موزهٔ لوور ، يكي از الويت‌هاي آن‌ها در سفر به پاريس و پربازديدترين موزهٔ دنيا است.
 عجيب‌ترين چيزهايي كه تاكنون توسط گارد امنيت فرودگاه‌ها كشف شده‌اند!
اگر با خريد بليط هواپيما به مسافرت رفته باشيد، ممكن است از بازرسي‌هاي وقت گير و امنيت فرودگاه‌هاي سخت گير ناراضي باشيد. امنيت فرودگاه‌ها از محبوبيت چنداني بين مردم برخوردار نيستند. گارد امنيت فرودگاه نيز چندان خوش آوازه نيست اما تمامي سخت‌گيري‌ها و بداخلاقي‌هاي اين بخش دلايل خاص خود را دارد.
جاذبه هاي گردشگري ژاپن
ژاپن، سرزمين آفتاب تابان، يك گنجينه ي واقعي براي كساني است كه به دنبال تجربه كردن چيز هاي زيبا و عجيب و غريب هستند.
راهنماي گردشگري كشور صربستان
صربستان از كشور هاي زيبايي است كه اين كشور در شبه جزيره بالكان واقع شده و در جنوب اروپا قرار دارد اين كشور زيبايي هاي فراواني دارد و گردشگران زيادي را از سراسر جهان به سمت خود جذب مي كند
مالديو بهشت روي زمين
مالديو كشوري است جزيره‌اي در اقيانوس هند واقع در جنوب غربي هند، پايتخت آن ماله است.
تحصيل رايگان كشورها
تحصيل رايگان در اروپا و اينكه در كدام كشورهاي اروپايي و يا آمريكايي نظام تحصيل رايگان هنوز وجود دارددر اين مقاله مورد بررسي قرار داده شده است در اين بخش با ۶ كشور ديگر كه‌ داراي دانشگاه‌هاي رايگان ياكم هزينه هستند آشنا مي‌شويم
 ۸ شهر و روستا مانند ونيز در جهان
همه ما با شنيدن نام ونيز، به ياد آب هايي كه درون كوچه و خيابان هاي شهر جريان دارند مي افتيم. بنوعي نام ونيز با شهر آبي در ذهن ما عجين شده است. اما بهتر است بدانيم كه ايده كانال هاي آب درون شهري منحصر به ونيز نيست و در شهرها و روستاهاي ديگر دنيا نيز چنين حالتي وجود دارند.
لذت غذا خوردن در رستورانهايي عجيب و خاص!
اين رستورانهاي متفاوت كه روز به روز بر تعدادشان افزوده مي شود در بسياري از نقاط دنيا ديده مي شوند.
آسمان خراش چوبي توكيو
شركت چوب ژاپني Sumitomo Forestry براي ساخت بلندترين برج چوبي در توكيو، يك آسمانخراش ۳۵۰ متري كه بالاترين ارتفاع را در سطح كشور دارد، برنامه‌هايي در سر دارد.
شغل جالب يك جهانگـرد؛ خاك گيـري در دور دنيا!
شايد هيچ كس مانند "تورستن مُوِز" نتوانسته به معروف ترين بناهاي تاريخي جهان نزديك شود كه البته اين به واسطه شغلي است كه او انتخاب كرده است.
پربيننده ترين تصاوير خبري هفته گذشته
در پهن دشت گيتي روزانه هزاران هزار اتفاق خوب، بد،جالب،متاثركننده و... روي مي دهد. اما قطعا همه اين رويدادها به وسيله رسانه ها پوشش داده نمي شوند.
تصاوير هوايي تفاوت زندگي فقرا و ثروتمندان را نشان مي‌دهند!
تصاوير هوايي كه جاني ميلر، عكاس با پهپاد گرفته، عمق تفاوت‌هاي زندگي ميان ثروتمندان و فقرا را در شهرهاي مختلف مكزيك، هند و آفريقاي جنوبي نشان مي‌دهد.
هارموني انسان و دنيا در ۲۲ عكس تماشايي
"ليزا كريستين" يك عكاس آمريكايي است كه به بيش از ۱۰۰ كشور در ۶ قاره سفر كرده و مجموعه زيبايي از هماهنگي فرهنگي ساكنان يك سرزمين با محل زندگي شان ثبت كرده است.
تاكنون درباره
اين نامي است كه بر درياچه اي مملو از گل هاي صورتي پررنگ گذاشته اند.
فرش جادويي گل‌ در بروكسل
فرشي جادويي از گل‌ها به مساحت هزارو 800 مترمربع زمين ميدان بزرگ شهر بروكسل را مزين كرد.
نجات اقتصاد تركيه با گردشگران ايراني، چيني و روسي | درآمد ۱۰ ميليارد دلاري
همكاري تركيه، روسيه، چين و ايران باوجود تهديدهاي اقتصادي آمريكا مي‌تواند 10ميليارد دلار درآمد در بخش گردشگري به همراه داشته باشد.
انواع ويزاي توريستي كانادا به همراه مدارك لازم
اگر قصد سفر به كشور كانادا را داريد در ابتدا با انواع ويزاي توريستي كانادا و مدارك مورد نياز براي اخذ ويزا كانادا آشنا شويد با ديبا همراه باشيد.
دماغه اميد نيك
جمهوري آفريقاي جنوبي (دماغه اميد نيك) در جنوب قاره آفريقا واقع شده و با دو اقيانوس اطلس و هند مرز آبي دارد و با كشور هاي ناميبيا ، بوتسوانا ، زيمبابوه ، موزامبيك ،سوازيلند و لسوتو همسايه است.
آب و هوا و بهترين زمان سفر به مسكو
اگر قصد داريد به مسكو پايتخت روسيه سفر كنيد سعي كنيد از قبل برنامه ريزي دقيقي براساس آب و هواي روسيه انجام دهيد تا در بهترين فصل روسيه به اين كشور سفر كنيد دراين مقاله سعي داريم آب و هواي مسكو و شرايط اقليمي در فصول مختلف را بررسي كنيم.
ويزاي Multiple كانادا
ويزاي مالتيپل كانادا يا ويزاي ۵ ساله كانادا (Multiple-Entry Visa) اين ويزا به متقاضيان اين اجازه را خواهد داد كه بيش از يك بار و به به تعداد متعدد به كانادا سفر كنند. با ويزاي مالتيپل كانادا مي توانيد از طريق تمام مرزهاي و زمان هاي مختلف وارد اين كشور بشويد. در ادامه با معرفي ويزاي چند ساله كانادا با ديبا همراه باشيد.
مادريد شهري كه هرگز به خواب نمي رود
مادريد پايتخت اسپانيا، شهر تاريخ، موسيقي، فوتبال و مردم پرشور و سرزنده است. مادريد بزرگترين شهر اسپانيا و بعد از لندن و برلين سومين شهر بزرگ اتحاديه اروپاست. شب نشيني، مهمان نوازي مردم محلي، غذاهاي دلنشين، ساختمان هاي ديدني و انرژي فوق العاده مادريد همواره بازديدكنندگان را به وجد مي آورد.
از شهر گوانگژو در چين چه ميدانيد
شهر گوانگژو يا گوانجو يك شهر بندر و پرجمعيت در شمال غربي در سمت هنگ كنگ در رودخانه مرواريد است.
۱۶ عكسي كه مرگ را به مبارزه طلبيدند
از بالا رفتن از صخره هاي شيب دار گرفته تا تعادل روي طناب در ارتفاعات سرگيجه آور، افراد داخل اين عكس ها واقعاً جسور هستند. تنها نگاه كردن به تصاوير آنها شما را به جويدن ناخن هايتان وا ميدارد!
۱۵ موردي كه در پرواز از امارات ممنوع هستند
به غير از سوال هاي واضحي مانند اين كه: آيا مي توان اسپري ها يا دئودورانت را در ساك دستي مسافر حمل كرد؟، دانستن مواردي كه شما مي توانيد يا نمي توانيد در بار داخل كابين به همراه ببريد مي تواند چالش بزرگي باشد.
۶ جاذبه گردشگري در طبيعت انگلستان
كشور انگلستان تقريبا هيچ كمبودي در زمينه گردشگري ندارد. از اتوبوس دو طبقه گرفته تا كلبه هاي كاهگلي و خانه هاي روستايي و همچنين آسمان خاكستري و باراني طراوت ويژه اي را به اين كشور داده است. البته در اين ميان گردشگران متوجه خواهند شد كه صدايي كه مي شنوند مربوط به باران نيست بلكه اين صدا از طرف رستوران هاي هندي به گوش ميرسد. در يك منطقه كوچك انگلستان ميتوان جاذبه هاي گردشگري بزرگي پيدا كرد.
آثار موزه لوور در تهران، براي علاقمنداني كه موفق به بازديد نشدند
از تاريخ 14 اسفند سال گذشته تا 8 مرداد سال جاري 56 شئي تاريخي موزه لوور پاريس در معرض ديد علاقه‌مندان در موزه ملي ايران قرار گرفت. با وجود استقبال گسترده از اين حركت فرهنگي هنوز شايد علاقمنداني باشند كه موفق به بازديد از اين آثار نشده‌اند به همين دليل در يك گزارش تصويري اكثر آثار با عكس و شرح (همان متن‌‌نوشته‌هاي كنار آثار در موزه) معرفي مي‌گردد.
زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا بخش ۳
شگفتي هاي طبيعي در هر شكل و سايزي ظاهر مي شوند. از ساحل ناپالي در هاوايي گرفته تا وردون گورج در جنوب شرقي فرانسه جاهاي باورنكردني اي در سراسر اين كره خاكي وجود دارند. در اينجا به ۳۰ تا از زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا مي پردازيم.
زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا بخش ۲
شگفتي هاي طبيعي در هر شكل و سايزي ظاهر مي شوند. از ساحل ناپالي در هاوايي گرفته تا وردون گورج در جنوب شرقي فرانسه جاهاي باورنكردني اي در سراسر اين كره خاكي وجود دارند. در اينجا به ۳۰ تا از زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا مي پردازيم.
۱۵ مكان ديدني و توريستي كشور كانادا
كانادا، دومين كشور بزرگ جهان از لحاظ وسعت مي‌باشد كه از آتلانتيك تا خليج آرام كشيده شده، كشوري كه از نظر چشم‌اندازهاي طبيعي و مكان‌هاي بكر، قطعاً در جمله برترين كشورهاي جهان قرار دارد. ساحل‌هاي زيبا، شهرهاي پرجنب‌وجوش كه از فرهنگي بسيار غني برخوردارند، در كنار طبيعت خارق‌العاده، اين كشور دوست‌داشتني را به جذاب‌ترين كشور دنيا تبديل كرده است.
هالشتات قديمي ترين روستاي مسكوني در اروپا
هالشتات دهكده كوچكي هست در اتريش كه در كنار درياچه اي به همين نام قرار دارد. اين دهكده كه مناظر بسيار زيبايي هم دارد قدمتي 7000 ساله دارد و از همان ابتدا بخاطر داشتن معدن عظيم نمك در دنيا معروف شده بود. همين امر موجب شد تا اين دهكده تا به امروز همچنان ساكنان خود را حفظ كرده باشد و يكي از قديمي ترين دهكده هاي مسكوني اروپا نام بگيرد.
دهكده رويايي كلمار در فرانسه
شهر رنگارنگ كولمار، ميراثي استثنائي از تاريخ هزار ساله‌ي اروپا به بازديدكنندگان ارائه مي‌دهد كه مانند قدم زدن در يك فيلم سينمايي بزرگ هيجان انگيز و تماشايي خواهد بود.
عكس‌هاي شگفت‌انگيز مسابقه گردشگري نشنال جئوگرافيك
نشنال جئوگرافيك هر سال، مسابقه اي در زمينه سفر و گردشگري برپا كرده و منتخبين اين رقابت را معرفي مي كند. در مسابقه عكاسي سفر سال ۲۰۱۷ نشنال جئوگرافيك، بيش از ۱۵ هزار عكس از كشورهاي مختلف جهان در دسته بندي هاي طبيعت، مردم و شهرها شركت داده شده بودند.
دهكده ارواح چين
حدود ۴۰ مايلي جنوب‌شرقي شانگهاي و در استان ججيانگ جزيره كوچك شنگشان از درياي چين شرقي از آب سر بر آورده است. در اين جزيره، روستايي به نام هوتووان (Houtouwan) قرار دارد كه زماني محل زندگي و كسب و كار بيش از ۲۰۰۰ ماهيگيران بوده است.
تغييرات شگفت انگيز دبي پس از كشف نفت در امارات
در طول دهه اخير با معماري پررنگ، خط افق هيجان انگيز، مراكز خريد بسيار بزرگ و شيوه زندگي جهاني و بين المللي آن، دبي يكي از برترين مقاصد گردشگري جهان شده است. با اين كه شهر آينده پس از كشف نفت در ۱۹۶۲ شاهد تغييرات بزرگي بوده است، ميراث غني اي دارد. هرچند ممكن است تصورات غلطي در اين باره وجود داشته باشد.
بهترين اپليكيشن هاي مترجم براي سفر كدامند؟
مطمئنا همه ما فرصت كافي براي يادگيري همه زبان‌ها را نداريم؛ به همين منظور اپليكيشن‌هاي مترجم بسياري هستند كه در مسافرت و مواقع ضروري به كمك ما مي‌آيند
زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا بخش ۱
شگفتي هاي طبيعي در هر شكل و سايزي ظاهر مي شوند. از ساحل ناپالي در هاوايي گرفته تا وردون گورج در جنوب شرقي فرانسه جاهاي باورنكردني اي در سراسر اين كره خاكي وجود دارند. در اينجا به ۳۰ تا از زيباترين جاذبه هاي طبيعي در دنيا مي پردازيم.
غذاهاي محلي سانتوريني؛ شهر سفيد و نيلي در يونان
سانتوريني جزيره‌اي زيبا با خانه‌هاي سفيد و نيلي است كه مقصد بسياري از گردشگران است؛ اگر قصد چشيدن غذاهاي يوناني را داريد سانتوريني مي‌تواند گزينه‌اي فوق‌العاده براي شما باشد
برترين مقاصد گردشگري براي حاميان حيوانات كدامند؟
يكي از اصول اخلاقي در صنعت گردشگري حيوانات، رعايت حقوق آن‌ها و آسيب نرساندن به محيط زيست‌شان است. با سفر به مقاصد برتر گردشگري حاميان حيوانات، علاوه بر لذت بردن از همراهي با اين موجودات دوست‌داشتني، در بهبود زندگي آن‌ها سهيم شويد.
چگونه ويزاي توريستي انگلستان بگيريم؟
انگلستان بزرگترين كشور بريتانيا است و در عين حال ميزبان بزرگترين پايتخت اروپا، لندن، است. همچنين، وجود صدها جاذبه، كيلومترها نوار ساحلي، تاريخ و فرهنگ منحصر به فرد باعث شده است تا گردشگران بسياري علاقه‌مند سفر به انگلستان شوند. در اين راستا، اتباع كشورهاي غير اتحاديه اروپا بايد پيش از سفر به اين كشور از سفارت يا كنسولگري بريتانيا در كشور خود براي گرفتن ويزا اقدام كنند. نكته قابل توجه اين است كه ويزاي كشور انگلستان در ميان ويزاها از اعتبار خاص و بالايي برخوردار است.
كرايه تاكسي در كدام شهرهاي جهان ارزان تر است؟
تاكسي كه از قديمي‌ترين و راحت‌ترين وسايل نقليه شهري است، در اغلب شهرهاي دنيا راه گراني براي عبور و مرور در شهر است؛ با اين حال در بعضي از شهرهاي دنيا، هزينه تاكسي‌سواري ارزان‌تر از حدتصور است.
۷ نكته براي گرفتن بهترين عكس سلفي در سفر
به هرجاي دنيا كه سفر مي‌كنيد با مناظر زيبا و شگفت‌انگيزي روبه‌رو مي‌شويد كه دوست داريد آنها را براي خود ثبت كنيد. اين ثبت لحظات براي خيلي از مردم به معناي گرفتن عكس مخصوصا گرفتن عكس سلفي است. امروز در ديباچه نكاتي مهم از گرفتن سلفي را براي شما بيان خواهيم كرد. اين نكات توسط عكاسي حرفه‌اي به نام «شارون ليتام» با بيش از ۳۰ سال سابقه‌ي عكاسي گفته شده است. در ادامه با ما همراه باشيد تا با استفاده از اين راهنما بهترين عكس‌هاي سلفي را در سفرهاي خود بگيريد.
بهترين سفارت براي اخذ ويزاي كشور كانادا
افرادي كه قصد سفر به كشورهاي ديگر را دارند معمولاً به دنبال راه و روش هايي هستند كه كارشان سريع تر و بهتر انجام شود. در اينجا مي خواهيم در مورد گرفتن ويزاي يكي از كشور هاي محبوب مردم ايران يعني كشور كانادا صحبت كنيم
برنامه مهاجرتي كانادا
آيا مي دانيد براي مهاجرت به كانادا چه بايد كنيد؟ وقتي صحبت از برنامه مهاجرتي كانادا مي شود بايد يك سري اصول به طور دقيق مورد بررسي قرار بگيرد. سوالاتي در ذهن شما نقش بسته است. شرايط مهاجرت به كانادا چيست و كانادا بر چه اساسي اقدام به جذب مهاجر مي كند؟ آيا نياز به پرداخت هزينه زيادي براي مهاجرت به اين كشور وجود دارد؟ مي دانيم كه مهاجرت به كانادا يكي از جذاب ترين مهاجرت ها محسوب مي شود و اين كشور داراي شرايط و امكانات رفاهي بي نظيري است
 مهاجرت به كشور كانادا و برنامه كارآفريني كانادا
راه هاي مختلفي براي جذب مهاجر در كانادا وجود دارد. مهاجرت به كشور كانادا از مسيرهاي مختلفي امكان پذير است اما شما بايد قبل از تصميم به مهاجرت، مقصد خود را مشخص كنيد و سپس ببينيد كه شرايط شما براي درخواست اقامت در كدام يك از ايالت هاي اين كشور مناسب است.
هتل زير آب درياي فيجي
امروز مي خواهيم توجه شما را به هتل زير آب درياي فيجي جلب كنيم. اين هتل ۴۰ پا زير آب در يكي از تالاب هاي زيباي فيجي ساخته شده است. هتل زير آب درياي فيجي يك زندگي غوطه ور واقعي است و مي توان به وسيله بالابر به آن رفت و آمد كرد.
واي فاي 10 هزار پا بالاتر از زمين
شركت هواپيمايي «ويرجين آتلانتيك» بريتانيا در سال 1984 تاسيس شد اين شركت يكي از بزرگ‌ترين شركت‌هاي هواپيمايي كشور انگلستان است. فرودگاه‌هاي اصلي اين ايرلاين فرودگاه بين‌المللي «گتويك» لندن، فرودگاه بين المللي «هيترو» لندن و فرودگاه بين‌المللي منچستر مي‌باشند و دفتر مركزي هواپيمايي «ويرجين آتلانتيك» بريتانيا در شهر «كروالي» كشور انگلستان واقع شده است.
بيماري همزمان 200 خلبان يك خط هوايي
شركت هواپيمايي «اير برلين» آلمان در سال 1978 تاسيس شد اين شركت دومين شركت بزرگ هواپيمايي آلمان بعد از لوفت‌هانزا مي‌باشد و داراي بيش از 149 هواپيماي مسافربري و باربري است. فرودگاه مركزي شركت هواپيمايي «اير برلين» آلمان فرودگاه بين‌المللي «تگل» برلين و فرودگاه بين‌المللي «دوسلدورف» مي‌باشند.
10 جاذبه گردشگري برتر در برزيل
كشور برزيل نيمي از جنوب آمريكا را گرفته است، و پنجمين كشور بزرگ در جهان مي باشد. سواحل شن سفيد ، جزاير گرمسيري ، كلان شهرهاي پر از موسيقي و شهرهاي استعماري جذاب ، در 7500 كيلومتر خط ساحلي طولاني قرار دارند. جاذبه هاي گردشگري كشور شامل آبشارهاي با ابهت ، تالاب پر از حيات وحش ، بيابان هاي بكر و جنگل هاي انبوه آمازون كه هنوز هم چندين قبايل جدا از هم و بدون هر گونه ارتباط با تمام نقاط جهان در آن زندگي مي كنند ، مي باشد
كارهايي كه بايد در شهر كيپ تاون آفريقاي جنوبي انجام دهيد
كيپ‌تاون سواحل بسيار زيبا با آب و هواي عالي دارد كه در همه طول سال مي توان به آنجا رفت. البته برخي از روزهاي زمستان بسيار سرد هستند و اگر خيلي سرمايي هستيد توصيه مي كنيم زمستان آنجا نرويد. اين ساحل ها براي هر نوع سليقه و هر قشري مناسب است؛ از محيط خانوادگي براي شنا گرفته تا وقت گذراني و حمام آفتاب گرفتن. سواحلي كه در كنار درياي آتلانتيك قرار دارند هواي سردتري نيز نسبت به سواحل كنار خليج فالس دارند. آب هاي گرم سواحل كنار خليج فالس، ساحل هاي مويزنبرگ، سنت جيمز و فيش هوئك را به مكان هايي مناسب براي
بهترين مقاصد ماه عسل در آسيا
شايد شما هم براي برگزاري مراسم عروسي، ماه‌ها درگير بوده‌ايد و استرس و فشار زيادي را تحمل كرده‌ايد تا همه چيز به نحو احسن انجام شود. بهترين راه براي فراموش كردن اين خستگي‌ها و درگيري‌ها، گذراندن يك ماه‌عسل آرام و رويايي در ساحل است؛ قدم زدن روي شن‌ها، آبتني براي فرار از گرما و تماشاي غروب آفتاب بر پهنه‌ي وسيع اقيانوس مي‌تواند خستگي ماه‌ها دوندگي را از تنتان بيرون كند.
آنچه مي توانيد و آنچه نمي توانيد از هتل ها برداريد!
1.محصولات مصرفي را نمي توانيد برداريد بيشتر هتل ها يا كشتي هاي كروز به شما اعلام مي كنند كه براي برداشتن محصولات مصرفي شارژ خواهيد شد، پس فقط آنها را در داخل اتاقتان استفاده نماييد و اگر مايع دستشويي داخل هواپيما را برداريد هم با اخم مواجه خواهيد شد.
شهرهايي كه ديگران را با آغوش باز به مهاجرت دعوت مي‌كنند
اينها بيشترين كليد واژه‌هايي بودند كه شهروندان آمريكايي، در هفت روز پس از انتخابات رياست جمهوري اين كشور در موتور جستجوگر گوگل از آنها استفاده كردند. در زمان رفراندوم بيست و سوم ژوئن در بريتانيا (براي جدايي يا ماندن در اتحاديه اروپا) هم وضعيت مشابه بود. براي همين بي‌بي‌سي، در روز انتخابات رياست جمهوري آمريكا در ۸ نوامبر به بازخواني مطلبي پرداخت كه به شما مي‌گويد شهرهايي هم در جهان هستند كه براي پذيرش مهاجران التماس مي‌كنند و به آنها پول مي‌دهند.
بهترين كشورها براي مهاجرت كاري كدامند؟
موسسه مالي و بانكي "اچ‌اس‌بي‌سي" در گزارشي كه روز دوشنبه دوم ژانويه (۱۳ دي) منتشر كرده بهترين كشورهاي جهان براي زندگي مهاجران متخصص را معرفي كرده است. اين گزارش كه در سال ۲۰۱۶ ميلادي تهيه شده، برگرفته از نتيجه نظرسنجي بيش از ۲۷۰۰۰ مهاجري بوده كه در ۱۹۰ كشور مختلف جهان زندگي مي‌كنند.
كجا پاسپورت ارزان مي‌فروشند؟
يكي از صحنه هاي كليشه‌اي در فيلمهاي جاسوسي و از جمله جيمز باند، اين است كه قهرمان داستان چمداني مملو از پول نقد و پاسپورت هاي رنگارنگ همراه خود دارد تا در لحظه مناسب بتواند به سرعت از معركه خارج شود. اما در سالهاي اخير اكثريت افرادي كه از پاسپورت دوم و سوم استفاده مي كنند نه جاسوسان حرفه اي بلكه كساني هستند كه اصطلاحا به آنها مي گويند "شهروندان اقتصادي".
پنج مكان ديدني كروواسي  به جز دوبرونيك
هوار جزيره اي بسيار متفاوت از جزاير ديگر دالماتيان است ، واقعيت اين است كه داراي فراواني چشمه آب، جنگل هاي كاج، تاكستان ها و تپه ها است .با توجه به معماري شيك و زيباي ونيزي آن، سواحل زيبا، آب و هواي دلپذير و داغترين شب زنده داري در سواحل كرواسي، هور به يكي از محبوب ترين نقاط توريستي در سواحل مديترانه براي افراد مشهور، كوهنوردان و خانواده ها تبديل شده است.
پاسپورت‌هاي مفقود شده يا به سرقت رفته كجا مي‌روند
آمار وزارت خارجه بريتانيا نشان مي دهد كه دهها هزار گذرنامه بريتانيايي در خارج از اين كشور گم شده و يا به سرقت رفته است. اما چه تعدادي از اين گدرنامه‌ها ممكن است به دست تبهكاران بيفتد؟
با گذرنامه ايراني به كدام كشورها مي‌توان بدون ويزا سفر كرد؟
موسسه تحقيقاتي بين‌المللي "نوماد كاپيتاليست" كه در زمينه ارائه مشاوره فعاليت دارد، حدود ۵ ماه پيش (مارس ۲۰۱۷) به بررسي ارزش گذرنامه ۱۹۹ كشور جهان پرداخت و ايران در اين رتبه‌بندي، در رده ۱۹۱ قرار گرفت.
هشدار سفير ايران به متقاضيان اخذ اقامت دائم در گرجستان از طريق خريد ملك
جواد قوام شهيدي، سفير ايران درگرجستان، به متقاضيان اخذ اقامت دائم در گرجستان از طريق خريد ملك در اين كشور هشدار داده است. او گفته: "خريد ملك در گرجستان لزوما تضميني براي اخذ اقامت طولاني مدت اين كشور نيست."
وعده شب‌هاي خاطره انگيز در استانبول
"آقا جان ايراني هستي؟" هر شبي كه در خيابان استقلال يا بعضي ديگر از مناطق توريستي استانبول قدم مي‌زنم، چند بار با اين پرسش مواجه مي‌شوم. اين سوال را معمولا مردان جواناني مي پرسند كه با چشمان جستجوگر چشم به راه مسافران خارجي هستند تا با وعده شبي خوش، آنها را با خود به يكي از كلوب‌هاي شبانه ببرند.
 10ويژگي جالب گرجستان براي گردشگران ايراني
لغو ويزاي گرجستان، باعث افزايش سفر گردشگران ايراني به اين كشور شده است. ۲۵ هزار گردشگر ايراني گرجستان در سال ۲۰۱۵ به بيش از ۱۴۷ هزار در سال ۲۰۱۶ رسيده است. برنامه سفر بدون ويزاي ايرانيان به گرجستان كه ژانويه ۲۰۱۱ شروع شده بود، يكم ژوئيه ۲۰۱۳ به تعليق در آمد. ولي اين برنامه پس از توافق هسته‌اي ايران با كشورهاي غربي از ۱۵ فوريه ۲۰۱۶ دوباره از سر گرفته شد.
موزه هوا فضا مسكو
روسيه از ديرباز از لحاظ علوم هوا فضا از ابرقدرت هاي جهاني به شمار مي رفته و در اين زمينه ادعاهايي عظيمي دارد. اين موزه نمايشي شگفت انگيز از افتخارات كيهاني كشور نظير مدل هاي ماهواره اي، عكس ها و اسناد مربوط به فضانوردان معروف نظير يوري گاگارين و بسياري از آثار هنري مربوط به عشق انسان ها در فتح فضا را به نمايش مي گذارد.
موزه عجيب خانه هاي وارونه
يكي از جاذبه هاي توريستي همچنان محبوب و هميشه سرگرم كننده، خانه هاي وارونه است، با طراحي داخلي و نمايي كه وفادارانه با مبلمان و در و پنجره ي برعكس باز توليد شده اند. اين خانه ها را در همه جاي دنيا به عنوان بخشي از يك شهربازي يا به عنوان يك جاذبه ي توريستي مستقل مي توان يافت. بياييد با هم نگاهي به بهترين خانه هاي وارونه ي ساخته شده بياندازيم
كليساي مردگان استودان سدلك در جمهوري چك
آستودان سِدلِك در زبان چك: (Kostnice v Sedlci) يك نيايشگاه كوچك مسيحي كاتوليك است كه در طبقهٔ زيرين گورستان كليساي همه قديسان در سدلك در جمهوري چك قرار دارد.براي تزئينات داخلي اين استودان از استخوان‌هاي ۴۰٬۰۰۰ تا ۷۰٬۰۰۰ انسان كه پيشتر در محوطه كليسا به خاك سپرده شده بودند استفاده شده است.
بازديد 95 درصد پارك طراحي شده توسط گائودي رايگان است!
«پارك گوئل» يكي از معروف‌ترين مكان‌هاي ديدني «بارسلونا» در شمال شرق اسپانيا است. «گوئل» تاجر موفقي بود كه از معمار سرشناس آن زمان «آنتوني گائودي» خواست برايش باغي زيبا و تماشايي طراحي كند
همه آنچه بايد از موزه زيباي آرميتاژ بدانيد
«موزه «آرميتاژ» از پنج ساختمان تاريخي در ميدان كاخ تشكيل شده كه يكي از آن‌ها كاخ زمستاني است. چهار ساختمان ديگر، «آرميتاژ كوچك»، «آرميتاژ قديمي»، «آرميتاژ جديد» و «تئاتر آرميتاژ» هستند. كاخ زمستاني يكي از باشكوه‌ترين ساختمان‌هاي شهر «سنت پترزبورگ» محسوب مي‌شود. تقريباً تمام خاندان «رومانف» بعد از «كاترين كبير» در اينجا زندگي كردند. اين كاخ صدها اتاق دارد؛ بسياري از آن‌ها تالارهاي دولت بودند و طراحي داخلي‌شان تا به امروز دست نخورده باقي مانده و براي بازديد عموم باز هستند. «موزه آرميتاژ» هر چند از
زيباترين طلوع خورشيد را بالاي اين كوه ببينيد
كوهستان «هوانگ‌شان» يا كوه زرد در رشته كوه جنوب استان «آنهويي» در شرق چين واقع شده است. اين رشته كوه‌ها در دوران «مزوزوئيك»، حدود 100 ميليون سال پيش از رسوبات دريايي شكل گرفته‌اند و كوه‌ها در دوران «كواترنري» دوره چهارم زمين شناسي از يخچال‌هاي طبيعي بوجود آمده‌اند. در دوران باستان تقريبا60 هزار پله سنگي به طرف دامنه كوه كنده كاري شده است. امروزه نيز تله كابين‌هايي وجود دارد كه گردشگران مي‌توانند با سوار شدن بر آن‌ها به طور مستقيم از پايه كوه به يكي از قله‌ها برسند.
پاركي زيبا به قدمت 220 سال در زاگرب
«پارك ماكسيمير» در سال 1794 ساخته شده است. اين پارك يكي از بزرگ‌ترين پارك‌هاي شهر «زاگراب» پايتخت كشور كرواسي است كه به سبك باغ‌هاي قديمي انگليسي طراحي شده و داراي يك فضاي سرسبز زيباي عظيم مي‌باشد؛ همچنين اين پارك علاوه بر داشتن درياچه‌هاي دست ساز بشر، مناطق سرسبز، باغ گل و باغ وحش كوچك براي نوجوانان، داراي حيرت انگيز‌ترين مسيرها براي پياده‌روي، گردش و استراحت است. جالب است بدانيد كه در عرض اين پارك ورزشگاه فوتبال «دينامو» كه در آن تيم ملي فوتبال كرواسي ميزبان مسابقات بين‌المللي خود است، قرار دا
ششمين خط هوايي امن جهان
«اوا اير» ششمين خط هوايي امن جهان است. در ماه سپتامبر سال 1988 «چانگ يونگ فا»، رئيس شركت «Evergreen Marine Corporation» در جشن سالگرد 20 سالگي اين شركت اعلام كرد كه شركت قصد دارد تا اولين شركت هواپيمايي خصوصي تايوان را تحت مديريت خود تاسيس كند. بدين گونه بود كه با تصميم آقاي «چانگ» و البته اجازه‌ي دولت تايوان براي اجازه‌ي فعاليت شركت‌هاي خصوصي در زمينه‌ي حمل و نقل، يكي از امن‌ترين خطوط هوايي جهان در سال بعد، پس از تصويب قانوني دولت يعني در سال 1989، به صورت رسمي تاسيس شد.
۲۴ نكته مهم براي سفر
هميشه بهترين راه براي كم كردن ريسك هر كاري استفاده از تجربه‌ي ديگران است. اگر اهل مسافرت هستيد حتماً بايد تجربيات ديگران را دنبال كنيد تا بتوانيد از حداكثر وقت ارزشمند خود در مسافرت لذت ببريد. با ديبا همراه باشيد و ۲۵ نكته‌ي بسيار مفيد كه توسط نويسندگان Lonely Planet گردآوري شده را مطالعه كنيد.
موزه كانكون موزه اي شگفت انگيز زير آب
موزه زيرآبي كانكون (به انگليسي Cancun Underwater Museum موزه‌اي در زيرآب در سواحل شهر كانكون و در ايالت كينتانا رو در كشور مكزيك در سال ۲۰۰۹ تاسيس ش. كانكون در زبان محلي به معناي «آشيانه مارها» است .
جشنواره بالن اسپانيا
فستيوال و جشنواره ها از رسوماتي هستند كه هنوز هم از جذاب ترين فعاليت ها محسوب مي شوند و اغلب ريشه در فرهنگ و رسومات كهن دارند. سالانه مردمان زيادي به قصد شركت در جشنواره هاي گوناگون به سفر مي پردازند تا چند ساعتي را در كنار دوستان و آشنايان به سبكي خاص سپري كنند.
سفري رؤيايي به سرزمين لگوها
شركت بازي سازي لگو كه از سرزمين وايكينگ‌ها، دانمارك سر بر آورده است، امروزه يكي از قدرتمندترين برند‌هاي جهان به شمار مي‌رود. اما، شايد جالب باشيد بدانيد كه اين امپراتوري رنگارنگ و هيجان‌انگيز، كار خود را از يك كارگاه محقر نجاري شروع كرده است. امروزه قلمرو تجاري لگو از مرز‌هاي صنعت اسباب بازي هم فراتر رفته و پارك‌هاي تفريحي، فيلم‌هاي سينمايي، كتاب و مجله و حتي لباس كودك نيز بخشي از خدمات ارائه شده توسط اين برند به شمار مي‌آيند.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.