استاديوم ها
fifa
فهرست استادیوم هایی که در روسیه میزبان مسابقات FIFA Confederations Cup (جام کنفدراسیون) خواهند بود:
  • «اسپارتاک» مسکو (منطقه مرکزی)
  • «کرستوفسکی» سنت پترزبورگ (شمال غرب)
  • «فیشت» سوچی (منطقه ولگا)
  • «قازان آرینا» سوچی (منطقه جنوبی)

«اسپارتاک مسکو» (ظرفیت 45 هزار نفر)

fifa
fifa
استادیوم خانگی کلوپ فوتبال «اسپارتاک» (مسکو). این استادیوم در فهرست بازی های FIFA Confederations Cup (جام کنفدراسیون) و ™FIFA World Cup (جام جهانی) وارد شده است. مسابقه افتتاحیه روز 5 سپتامبر 2014 برگزار شد، یعنی زمانی که تیم «اسپارتاک» مسکو با «ستاره تسروینا» با نتیجه (1:1) بازی را به پایان رساند. طبق قوانین فیفا و یوفا، در زمان برگزاری مسابقات رسمی بین المللی بین کلوپ ها و تیم ها استادیوم اجازه ندارد به عنوان «اسپانسر» نام خود را مطرح کند، به همین خاطر از عنوان بی طرف «استادیوم اسپارتاک» استفاده می شود.

«قازان آرینا» قازان (ظرفیت 45000 نفر)

fifa
fifa
استادیوم فوتبال روسیه دارای بالاترین درجه کیفیت (درجه 4، طبق «مقررات زیرساخت ورزشگاه» یوفا) است. روز 14 ژوئن 2013 این استادیوم به بهره برداری رسید و از آن برای آمادگی تیم قازان در کلوپ «روبین» استفاده می شود. این استادیوم یکی از بزرگترین استادیوم های روسیه است. در این محل 27 مین اونیورسیاد تابستانی 2013، جام جهانی ورزش های آبی 2015 برگزار شده و بخشی از بازی های ™FIFA World Cup (جام جهانی) نیز در این محل خواهد بود. استادیوم «آرینا قازان» تنها استادیوم فوتبال دنیا است که در آن 12 رکورد جهانی شنا به ثبت رسیده است.

«کرستوفسکی» سنت پترزبورگ (ظرفیت 69501 نفر)

fifa
fifa
یکی از گرانترین استادیوم های فوتبال دنیا است. این استادیوم با مدیریت شرکت «گازپروم» اداره می شود و به کلوپ فوتبال «زنیت» اختصاص دارد. قسمت هایی از FIFA Confederations Cup (جام کنفدراسیون) ، ™FIFA World Cup (جام جهانی) و جام ملت‌های اروپا در این محل برگزار خواهد شد. شرایط آب و هوایی سنت پترزبورگ امکان رشد چمن در زمستان را نمی دهد. این شهر شمالی ترین نقطه کلوپ های عضو لیگ است به همین خاطر در حین طراحی استادیوم از روش هایی استفاده شده است که زمین قابلیت جابجایی داشته و سقف آن باز و بسته می شود تا در هنگام بارش برف و باران و یا هوای سرد زمستان شرایط را برای بازی مساعد کنند.

«فیشت» سوچی (ظرفیت 47659 نفر)

fifa
fifa
استادیوم شهر ساحلی سوچی. این استادیوم برای برگزاری 22 مین بازی های المپیک زمستانی در سال 2013 ساخته شده است. استادیوم در منطقه آدلِر در پارک المپیک قرار دارد و نام آن را به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن بین قله کوه در قسمت غربی رشته کوه های اصلی قفقاز انتخاب کرده اند (در ترجمه از زبان آدیغی کلمه «فیشت» به معنای «سر سفید» است). روز 7 فوریه 2014 در استادیوم «فیشت» مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی برگزار شد. روز 23 فوریه 2014 نیز مراسم اختتامیه در همین محل ترتیب داده شد. روز 7 مارس 2014 مراسم افتتاحیه بازی های پارالمپیک زمستانی 2014 و روز 16 مارس مراسم اختتامیه آن را برگزار کردند.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.