شهرهاي ميزبان
fifa
فهرست شهرهای میزبان برای برگزاری مسابقات FIFA Confederations Cup (جام کنفدراسیون) در روسیه
  • مسکو (منطقه مرکزی)
  • سنت پترزبورگ (منطقه شمال غربی)
  • قازان (منطقه ولگا)
  • سوچی (منطقه جنوبی)
fifa

مسکو

کرملین مسکو مرکز تاریخی این شهر است. دیوارها و برج های کاخ کرملین که امروز به چشم می خورند یادگار قرن هفده میلادی هستند. کرملین در حال حاضر محل کار رییس جمهور روسیه است. در این مجموعه معابد و موزه های متعددی قرار دارند که به دلیل اهمیت تاریخی و معماری در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده اند. بازدید از برخی قسمت های مجموعه کرملین امکان پذیر است. در محدوده شرق کرملین معروفترین میدان پایتخت – میدان سرخ به چشم می خورد. این میدان با کلیسای جامع پاکروفسکی، مغازه های متعدد و فروشگاه بزرگ «گوم»، کلیسای شمایل مادر مقدس معروف به شمایل قازان، دروازه های واسکرِسنیسکی که به طرف میدان مانژ باز می شوند و موزه تاریخ محصور شده است. برج های معروف نیکولسکی، سناتسکی و بزرگترین و معروف ترین برج – اوسپنسکی با ناقوس هایشان در اطراف میدان سرخ واقع شده اند. در کنار دیوار کرملین مجموعه ای از آرامگاه قهرمانان روس و مقبره لنین ساخته شده است. علاوه بر این ها، محلی برای اجرای برنامه های خاص و یادبود دو قهرمان بزرگ تاریخ روسیه – مین و پاژارسکی نیز در این محدوده قرار گرفته است. معمولا این میدان در طول شبانه روز پذیرای مهمانان و ساکنین پایتخت است و تنها در موارد خاص (عبور کارتژ مقامات بلندپایه از مسیر دروازه اوسپنسکی و یا تمرین برای برگزاری جشن های بزرگ) عبور و مرور را محدود می کنند.
باغ الکساندر در کنار کاخ کرملین قرار گرفته و آرامگاه سرباز گمنام در انتهای ضلع شمالی این باغ با آتش همیشه جاودان و دو سرباز نگهبان یادآور غیرت و همت سربازان این کشور در جنگ جهانی دوم است. در فواصل زمانی مشخص نگهبانان طی مراسمی جابجا می شوند.
fifa
شهر از چند خیابان اصلی تشکیل شده که از مرکز شروع می شوند: خیابان توِرسکایا، کالِتس (سه مسیر معروف به اِمکاد، سادووایِ، مسیر سوم و حلقه بولوار). نقشه مترو نیز بر همین اساس طراحی شده است؛ خط حلقه محل تلاقی با سایر خطوط است و افراد می توانند از شمال به جنوب یا شرق به غرب تغییر مسیر بدهند. مسکو بزرگترین مرکز فرهنگی و گردشگری اروپا و جهان بوده و منطقه مسکو بیشترین ظرفیت تاریخی و فرهنگی را در خود جای داده است. امروز بیش از یکصد تئاتر در سراسر مسکو فعال است که معروفترین آنها «بالشوی تئاتر»، «مالی تئاتر»، «م.خات چخوف»، «ساورِمِنیک»، «لِنکوم»، «تئاتر در تاگانکا» و «تئاتر پطر فوُمِنکو» نام دارند.
fifa
در این شهر بیش از 60 موزه برای بازدید عموم وجود دارد که از بین آنها می توان به «گالری ترتیکوف» اشاره کرد. این موزه توسط یک بازرگان روس بنیانگذاری شده و نام وی را بر گالری گذاشته اند. علاوه بر موزه های دولتی، چندین گالری هنری خصوصی در شهر مسکو وجود دارد که بسیاری از آنها به نمایش هنرهای معاصر می پردازند. در مسکو تفریحات شبانه اعم از کلوپ، بار، رستوران و نمایش های شبانه همیشه در دسترس قرار دارند. بیش از 400 کلوپ در این شهر فعال است که عمده آنها در حلقه «بولوار»، در امتداد خیابان «تورسکایا»، منطقه «آستوژِنکی»، «آربات جدید»، «خیابان کوتوزوفسکی» و ... قرار گرفته اند. به غیر از مکان های تفریحی و استراحتی، در این شهر کلوپ های ورزشی متعددی فعال هستند که از بین آنها می توان به کلوپ معروف فوتبال «دینامو»، «اسپارتاک»، «ت.س.کا» و کلوپ بسکتبال «دینامو» و «ت س کا» اشاره کرد.
fifa
fifa

سنت پترزبورگ

این شهر در بخش شمال غربی فدراسیون روسیه در سواحل خلیج فنلاند و رود نِوا واقع شده است. سنت پترزبورگ شمالی ترین شهر دنیا با جمعیت بیش از یک میلیون نفر است. شهر سنت پترزبورگ مهمترین مرکز اقتصادی، علمی و فرهنگی و بزرگترین هاب حمل و نقل معرفی شده است. مرکز تاریخی شهر و مجموعه کاخ ها و پارک های حومه در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده اند و از این جهت یکی از مراکز مهم گردشگری به شمار می رود. از جمله اماکن مهم گردشگری این شهر موزه «اِرمیتاژ»، «کونست کامرا»، تئاتر «ماریینسکی»، کتابخانه ملی روسیه، موزه «روسکی» قلعه «پتروپاولوفسک»، «کلیسای جامع ایساکییفسکی» و خیابان معروف «نِفسکی» هستند.
fifa
سال 2012 شهر سنت پترزبورگ در بین 10 شهر محبوب گردشگران اروپا (رتبه 20 در دنیا) قرار گرفت. سال 2010 نیز طبق آمار موجود 2 میلیون و 300 هزار گردشگر خارجی (عمدتا از کشورهای فنلاند، آلمان، امریکا، سوئد و فرانسه» و همچنین 2 میلیون و 800 هزار گردشگر روس از این شهر بازدید کردند. سنت پترزبورگ مرکز فرهنگی دنیا محسوب می شود و معمولا آن را «پایتخت فرهنگی» می نامند. در این شهر 8464 مورد میراث فرهنگی (یادبودهای تاریخی و فرهنگی) به ثبت رسیده است که 4213 مورد آن میراث فرهنگی فدرال (10% از کل میراث فرهنگی دولتی در فدراسیون روسیه) به شمار می رود. در شهر سنت پترزبورگ بیش از 200 موزه و شعبه های آنها فعال هستند که از جمله آنها ارمیتاژ با بیش از 3 میلیون اثر هنری و یادبود فرهنگی دنیا و موزه «روسکی» - بزرگترین موزه هنر روسیه هستند. در این شهر ورزش حرفه ای و غیرحرفه ای از محبوبیت برخوردار است. 13 استادیوم با ظرفیت بیش از 1500 نفر، 1649 سالن ورزشی، 10 کاخ ورزش، 17 مکان سرپوشیده برای ورزش های روی یخ، 118 استخر، سالن دوچرخه سواری، 18 نقطه برای اسکی روی یخ، 11 کانال قایق رانی در اختیار مردم قرار دارند.
fifa
fifa
fifa

قازان

پایتخت جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه و بزرگترین بندر در سمت چپ ساحل رودخانه ولگا است که تمامی رودهای جاری در قازان به آن می ریزند. قازان یکی از بزرگترین مراکز دینی، اقتصادی، سیاسی، علمی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی در فدراسیون روسیه به شمار می رود. کرملین قازان نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر عنوان «سومین پایتخت روسیه» را کسب کرده است. سال 2005 هزارسالگی قازان را جشن گرفتند. سال 2011 نیز مسابقات قهرمانی وزنه برداری اروپا در این شهر برگزار شد. سال 2013 قازان میزبان بیست و هفتمین اونیورسیاد تابستانی از سراسر جهان و سال 2014 میزبان جام جهانی شمشیربازی بود. سال 2015 مسابقات جهانی ورزش های آبی در این شهر برگزار شد و سال های 2018-2017 نیز یکی از شهرهای میزبان جام کنفدراسیون و جام جهانی فوتبال خواهد بود.
fifa
سال 2014 قازان در بین کشورهای در حال توسعه حوزه گردشگری رتبه 8 دنیا و رتبه 3 اروپا را کسب کرد. سال 2015 نزدیک به 2 میلیون و یکصد هزار گردشگر از این شهر بازدید کردند. قازان یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی روسیه است که دستاوردهای دوره کلاسیک را به خوبی حفظ کرده و در عین حال به توسعه جریان های معاصر و آوانگارد در بسیاری از حوزه های فرهنگی کمک می کند. پایتخت تاتارستان را از گذشته «مرکز چندفرهنگی» می نامیدند، زیرا در این منطقه روس ها و تاتارها در کنار هم زندگی مسالمت آمیز و سودمندی برای دو طرف داشته اند. با حمایت های یونسکو، قازان اولین انستیتوی فرهنگ دنیا را تاسیس کرد. کرملین قازان محل مورد علاقه بسیاری از گردشگرانی است که با هدف بازدید از قازان و یا عبور از مسیر قازان به اینجا می آیند. موزه ارمیتاژ تاتارستان، یادبودهای تاریخی، مجموعه موزه های معاصر، بازارهای کنار دیوار کرملین با سوغات و هدایای مختلف توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. در میان 750 یادبود تاریخی و فرهنگی به جای مانده از مردم تاتار، کرملین قازان بیش از همه در بین گردشگران و حتی مردم تاتار ارزش و اهمیت دارد. هرساله در قازان جشنواره های بین المللی برگزار می شود که مهمترین آنها شامل موارد زیر می شود: اپرای شالیاپینسکی، باله نورییِفسکی، موسیقی کلاسیک رحمانینوف، اپرای «پاییز قازان» در فضای باز، موسیقی معاصر «کونکوردیه»، موسیقی فولک و راک «خلقت دنیا»، برنامه ادبی «آکسیونوف – فِست»، سینمای اسلامی «منبر طلایی» (از سال 2010 به نام جشنواره بین المللی سینمای اسلامی نامیده می شود)، بازی های «زیلانتوک»، جشنواره های متعدد و مسابقات در سطح فدرال و جمهوری. سال 2014 قازان میزبان مسابقات «ترک شناسی» بود. شهر قازان یکی از توسعه یافته ترین مراکز روسیه در حوزه ورزشی محسوب می شود. این شهر میزبان دو جام جهانی هاکی در سال 2005 و 2011، اونیورسیاد تابستانی 2013، جام جهانی شمشیربازی 2014، جام جهانی ورزش های آبی 2015 و همچنین محل برگزاری چندین دوره مسابقات در سطوح مختلف بوده است. سال 2009 نیز قازان برای برگزاری نشست سراسری «روسیه – قدرت ورزشی» انتخاب شد. سال 2009 این شهر جایزه ملی «تیم طلایی روسیه» را در بخش «پایتخت ورزشی» کسب کرد. برنامه بعدی این شهر شرکت در جام کنفدراسیون 2017 و جام جهانی فوتبال 2018 است. شهر قازان از نظر تعداد قهرمانان در رشته های مختلف ورزشی از جمله مسابقات تیمی (تیم فوتبال «روبین»، کلوپ هاکی «آک بارس»، کلوپ بسکتبال «اونیکس»، کلوپ والیبال «زِنیت قازان» و «دینامو»، کلوپ هاکی «دینامو قازان»، «دینامو» (هاکی روی چمن) و کلوپ واترپلو «سینتز» در بین سایر شهرهای روسیه پیشرو است.
fifa
fifa

سوچی

شهر سوچی در سواحل شمال شرقی دریای سیاه و در منطقه کراسنودار واقع شده که 1700 کیلومتر از مسکو فاصله دارد. منطقه موسوم به «کراسنایا پالیانا» و چند روستای مجاور آن که در بخش جنوب رشته کوه قفقاز جای گرفته اند، شهر ساحلی سوچی را تشکیل می دهند که به طور غیر رسمی «سوچی بزرگ» نام گرفته است. طول این شهر در امتداد ساحل به 145 کیلومتر می رسد. به دلیل منطقه جغرافیایی و استراحتگاه های این شهر به آن نام غیررسمی «پایتخت» ساحلی، جنوبی و یا تابستانی را نیز می دهند. سال 2007 میلادی سوچی به عنوان پایتخت دوازدهمین دور بازی های المپیک زمستانی انتخاب شد.
fifa
مهمترین عامل برای جذب گردشگران به سوچی آب و هوای گرم و نیمه گرمسیری آن، دریا، آب های معدنی، مناطق کوهستانی و زیرساخت های تفریحی و استراحتی شهر است. جنگل های بکر قفقاز غربی در اطراف شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. در اکتبر سال 2010 توافقات برای برگزاری مسابقات گران پری اتومبیل رانی فرمول 1 برای سال 2014 در شهر سوچی روسیه حاصل شد. اولین دور مسابقات اف 1 اوایل اکتبر 2014 برگزار شد و توافقات برای برگزاری این مسابقه تا سال 2020 انجام گرفته است. مسیر فرمول 1 در پارک المپیک سوچی احداث شده و طراح آن شخصی به نام گِرمان تیلک است. در سوچی انواع ورزش های حرفه ای کاملا توسعه یافته اند. سال 2014 اولین تیم حرفه ای هاکی تحت عنوان «ایکس کا سوچی» در این شهر تشکیل شد که در مسابقات لیگ هاکی قاره ای شرکت می کنند. سال 2014 در منطقه آدلر پارک « Skypark AJ Hackett Sochi» با بازی های هیجان انگیز هوایی به بهره برداری رسید. شرکت کنندگان و مهمانان بازی های المپیک زمستانی سوچی اولین کسانی بودند که در پارک سوچی حضور پیدا کردند و از روز اول ژوئن 2014 این پارک برای بازدید عموم افتتاح شد. پارک مذکور اولین پارک بازی های مخصوص در روسیه است.
fifa
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ديبا محفوظ مي باشد.